Sari la conținut
Forum Roportal
ieri

E apus de Zeitate si-asfintire de idei

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Sunt treaza prin simplul fapt ca vad realitatea si nu traiesc intr'o lume de basm in care totul e colorat si vesnic abia dupa moarte...asta e adevarul trist si adevarat ...sa fim seriosi...acum sunt judecata pentru o opinie!pentru voi exista un dumnezeu in care credeti doar pentru a avea taria de a merge mai departe...atata tot!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sunt treaza prin simplul fapt ca vad realitatea si nu traiesc intr'o lume de basm in care totul e colorat si vesnic abia dupa moarte...asta e adevarul trist si adevarat ...sa fim seriosi...acum sunt judecata pentru o opinie!pentru voi exista un dumnezeu in care credeti doar pentru a avea taria de a merge mai departe...atata tot!

Ce te face sa-i dai crezare lui Eminescu-Bachus si nu lui Hristos-Dumnezeu ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sunt treaza prin simplul fapt ca vad realitatea si nu traiesc intr'o lume de basm in care totul e colorat si vesnic abia dupa moarte...asta e adevarul trist si adevarat ...sa fim seriosi...acum sunt judecata pentru o opinie!pentru voi exista un dumnezeu in care credeti doar pentru a avea taria de a merge mai departe...atata tot!

Ai doar 16 ani, o sa te schimbi. Asteapta numai sa te indragostesti nebuneste si-apoi o sa vezi ce colorat e totul.

Si vezi ca faci generalizari aiurea. Nu toti cei care te dezaproba, cred in dumnezeu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce te face sa-i dai crezare lui Eminescu-Bachus si nu lui Hristos-Dumnezeu ?

 

 

Offf...nu o lua asa...nu ii dau crezare lui Eminescu!Sunt ideile mele...asta cred.Iar dumnezeu nu mi'a demonstrat niciodata ca exista!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ai doar 16 ani, o sa te schimbi. Asteapta numai sa te indragostesti nebuneste si-apoi o sa vezi ce colorat e totul.

Si vezi ca faci generalizari aiurea. Nu toti cei care te dezaproba, cred in dumnezeu.

 

Am 16 ani ,dar varsta nu conteaza atat de mult. ;) ...De unde stii ca nu sunt indragostita?Nu am generalizat ...doar ma adresam oamenilor care cred in Dumnezeu!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Tie si altora v-au fost date niste idei,care au fost implantate in mintea voastra de cand erati mici , idei demne de basme pentru a va face viata mai usoara....mai roz.

 

Acelasi lucru pot spune si eu despre tine.

 

 

Ce te face sa-i dai crezare lui Eminescu-Bachus si nu lui Hristos-Dumnezeu ?

 

 

Doar ca Hristos-Isus a indemnat la pace, ci nu la razboi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Iar dumnezeu nu mi'a demonstrat niciodata ca exista!

;) ce ar trebui sa faca? sa apara sub forma de mos batran cu barba pana la brau si sa-ti zica: "Auzi fata, ce-ar fi sa mai crezi si tu putin in mine?"

Dumnezeu e un concept nu e ceva accesibil organelor de simt.

El se vede cu inima. Cum spunea si Saint-Exupery, Limpede nu poti vedea decat cu inima. Esentialul este invizibil pentru ochi.

 

Daca nu-ti cultivi o inima sensibila... nu ai cum sa-l intelegi pe Dumnezeu...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×