Sari la conținut
Forum Roportal
ieri

E apus de Zeitate si-asfintire de idei

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Mai... nu stiu ce sa zic... te admir... :blink:

Trebuie sa fii foarte puternica pentru a putea continua in astfel de conditii...

Sa vezi in viata asta o inchisoare din care nu poti scapa decat prin executie... si sa continui... necesita o dragoste de viata destul de mare... ;)

 

 

Neattention!

Nu intelegi ca ea nu crede in Cristos/Dumnezeu/Eternitate/Viata de dupa moarte....

 

 

 

Exact!Mersi frumos :) pentru intelegere! Nu cred in toate acele lucruri ...dar ma's bucura foarte mult daca ar fi sa existe!Dar e doar o speranta ....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Neattention!

Nu intelegi ca ea nu crede in Cristos/Dumnezeu/Eternitate/Viata de dupa moarte....

Stiu Cavalere,insa eu sper ca va crede in cele din urma.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu cred in toate acele lucruri ...dar ma's bucura foarte mult daca ar fi sa existe!Dar e doar o speranta ....

Uite,eu aici nu te mai inteleg. Vrei ca acele lucruri sa existe dar nu crezi...nu vad logica. Eu cand vreau ceva si cred ca pot obtine !

Editat de AH45

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da!Nu cred deoarece moartea este pentru mine sfarsitul a tot...sfarsitul acestei vieti frumoase... si chiar daca va exista ceva dincolo nu vom arata ca acum...natura...noi insine , oamenii ...ce vom fii?Niste luminite care se plimba alene prin zare.... nu vreau asta!Eu vreau viata asta eterna !Nu cred ca e posibil sa existe asa ceva...dar sper...mi'as dorii...!Intelegi? ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da!Nu cred deoarece moartea este pentru mine sfarsitul a tot...sfarsitul acestei vieti frumoase... si chiar daca va exista ceva dincolo nu vom arata ca acum...natura...noi insine , oamenii ...ce vom fii?Niste luminite care se plimba alene prin zare.... nu vreau asta!Eu vreau viata asta eterna !Nu cred ca e posibil sa existe asa ceva...dar sper...mi'as dorii...!Intelegi? ;)

Naspa ca Bacovia ti-a bagat in capsor luminite care se plimba alene. S-a inspirat probabil de la amicul Eminovici care se plimba alene pe 7 carari atunci cand venea de la bodega !

Ratiunea umana este limitata,de aceea nu poti cunoaste totul.

Editat de AH45

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tu nu poti sa intelegi ca nimeni nu mi'a bagat nimic in cap...nu sunt usor influentabila...probabil daca as fi avut varsta mai inaintata nu ai mai fi crezut asta!Nu am cerut sa stiu totul ,am cerut doar ca viata asta sa fie vesnica! ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Tu nu poti sa intelegi ca nimeni nu mi'a bagat nimic in cap...nu sunt usor influentabila...

Te face Bacovia si treaz

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu vreau viata asta eterna !Nu cred ca e posibil sa existe asa ceva...dar sper...mi'as dorii...!Intelegi? ;)

Mintea umana nu poate intelege eternitatea pentru simplu fapt ca nu poate intelege absenta timpului.

Eternitatea nu exista in timp ci in afara lui. Nu e timpul dus pana la infinit... ci... in afara timpului. Atemporal.

 

De aceea nu poti face referinta la eternitate folosindu-te de timp...

Eternitatea este ACUM.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×