Sari la conținut
Forum Roportal
deea_s

Prietenii sau Familia?

Postări Recomandate

Ce este mai important pentru tine si de ce?Pe cine te poti baza mai mult in orice situatie sau cu cine poti discuta despre orice?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pe mama ma bazez intotdeauna... sunt sigura ca ea nu ma va dezamagi niciodata... pe langa ea, mai am o prietena de suflet, insa nu e in tara, asa ca mama ramane pe rimul loc... :) :) :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dupa parerea mea familia (parintii, fratii, surorile, nevasta, sotul nu neaparat in ordinea asta) trebuie sa fie pe primul loc. Prietenii ii mai schimbi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Interesanta intrebare, si greu de raspuns la ea... acum depinde in ce situatii apelezi la prieteni sau familie , caci daca ti-a dat una papucii dupa o noapte nu cred ca mergi sa ii spui chestia asta ...mamei ! ::): (vorbesc de baieti) ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

famila este mereu pe primul loc si nu ar trebui sa fie altfel pentru nimeni! prietenii sint si ei foarte importanti, dar cand esti bolnav sau ai probleme, cine te "suporta" si te sustine cel mai mult: prietenii sau famila?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Prietenii ii poti schimba, familia nu.

Si, in plus, oricat de buni ti-ar fii prietenii, in situatii grele tot familia e alaturi de tine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Desigur, familia iti e mereu alaturi la greu, dar cei care nu iti sunt alaturi in momentele grele NU iti sunt prieteni adevarati !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu cred ca tot familia iti va fi mai aproape la greu.

 

Dar mai intrevine o problema cand nu ai o familie unita.............am o prietena buna care are o familie :socca: ............ Atunci intervine zicala: Familia ti-o da Dumnezeu, prietenii ii alegi tu :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cind fiecare din familie suporta toanele celorlalti avem o familie "normala". in cazul asta cred ca familia iti este mai aproape.

iar sprijinul il primesti in functie de situatie, de la familie sau prieteni. de aia iti faci prieteni ... sa-i stresezi cu ce nu suporta ai tai ... :mrgreen:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Familia inseamna f. mult pentru. mine,imi reincarc bateriile in fiecare seara,alaturi de sotul si fiul meu,rid sau imi impartasesc temerile si cu ei alaturi trec mai departe,prietenii sunt importanti,dar doar in perioadele de destindere,asta este !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×