Sari la conținut
Forum Roportal
ieri

E apus de Zeitate si-asfintire de idei

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

;) ce ar trebui sa faca? sa apara sub forma de mos batran cu barba pana la brau si sa-ti zica: "Auzi fata, ce-ar fi sa mai crezi si tu putin in mine?"

Dumnezeu e un concept nu e ceva accesibil organelor de simt.

El se vede cu inima. Cum spunea si Saint-Exupery, Limpede nu poti vedea decat cu inima. Esentialul este invizibil pentru ochi.

 

Daca nu-ti cultivi o inima sensibila... nu ai cum sa-l intelegi pe Dumnezeu...

 

 

 

Nu .Nu trebuie sa imi apara ca sa'mi demonstreze existenta lui ,pentru ca asa cum spui si tu e un concept!Dar ce te faci cand acel concept e doar in mintea ta?Crezi in el pentru a avea un suport si atat. :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dar ce te faci cand acel concept e doar in mintea ta?Crezi in el pentru a avea un suport si atat. :)

 

;) Nu-s singurul care simte Forta, sau Dumnezeu, sau Lumina, sau Iubirea sau cum vrei sa-i mai zici!

O vad actionand... o simt cum pune in miscare lumea...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
;) Nu-s singurul care simte Forta, sau Dumnezeu, sau Lumina, sau Iubirea sau cum vrei sa-i mai zici!

O vad actionand... o simt cum pune in miscare lumea...

 

 

Tu o simti!Eu nu!Si la ce folos pune in miscare lumea daca intr-un final totul se va oprii,se va sfarsi?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Tu o simti!Eu nu!Si la ce folos pune in miscare lumea daca intr-un final totul se va oprii,se va sfarsi?

Intr-adevar,totul se va opri,insa apoi vom avea parte de un nou inceput.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Intr-adevar,totul se va opri,insa apoi vom avea parte de un nou inceput.

 

 

Tocmai aici e durerea!Ca nu vom mai avea parte de un nou inceput!E sfarsitul...e moartea...e vidul....!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De unde stii ? Te-a luat Mirada si pe tine in cavou ?

 

 

Nu e vorba de Andrei.Pur si simplu viata ma convins de asta....tu nu poti sa vezi dincolo de bariera fericirii!...nu concepi varianta mea!Eu nu ma las influentata de nimeni...si sunt asa de cand ma stiu!De ce sa avem eternitatea printr'un sfarsit...cu ce scop?Nu vezi!Nu exista nimic!

Editat de VaMpIrIkHa

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu e vorba de Andrei.

Cine este Andrei ?

 

Pur si simplu viata ma convins de asta....tu nu poti sa vezi dincolo de bariera fericirii!...nu concepi varianta mea!Eu nu ma las influentata de nimeni...si sunt asa de cand ma stiu!

Te lasi influentata de Eminescu si Bacovia,betivi notorii !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×