Sari la conținut
Forum Roportal
ieri

E apus de Zeitate si-asfintire de idei

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cine este Andrei ?

 

 

Te lasi influentata de Eminescu si Bacovia,betivi notorii !

 

 

 

Mirada Dicovici!

 

Nu ma las influentata de nimeni!Nu intelegi eu asa sunt de cand eram mica...ideile nu mi le'a dat nimeni,le'am format eu... Bacovia e poetul meu preferat si chiar nu imi pasa cat de beat era cand scria...atata timp cat a scris niste adevaruri!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Bacovia e poetul meu preferat si chiar nu imi pasa cat de beat era cand scria...atata timp cat a scris niste adevaruri!

Cum poti numi adevaruri aiurelile unui betiv notoriu dar mai ales cum le poti da crezare ?! Eu cand il vedeam pe badea Gheorghe beat pe marginea santului imi era mila de el !

 

Nu poti sa deduci din nume? ;)

Te inseli vampirito.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stai un pic....nu am zis ca ii dau crezare...nu cred in nimic...decat in mine!Dar ceea ce exprima el prin poeziile sale e real! Nu poti sa negi moartea!Nu poti sa negi decorul sinistru dintr'un cimitir!Nu poti sa negi existenta pietrei funerare de la capataiul peroanei iubite,dragi tie!Cand simti moartea...nu te mai poti gandi ca ea va aduce un nou inceput!Inceputul unui sfarsit e doar un sfarsit frumos de basm!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Stai un pic....nu am zis ca ii dau crezare...nu cred in nimic...decat in mine!Dar ceea ce exprima el prin poeziile sale e real! Nu poti sa negi moartea!Nu poti sa negi decorul sinistru dintr'un cimitir!Nu poti sa negi existenta pietrei funerare de la capataiul peroanei iubite,dragi tie!Cand simti moartea...nu te mai poti gandi ca ea va aduce un nou inceput!Inceputul unui sfarsit e doar un sfarsit frumos de basm!

De ce nu vrei sa ma crezi ca am vorbit cu Eminescu aseara si mi-a spus ca e ok,bine merci, la un paharel cu Bacovia ?

Cine ti-a indus tie ideea asta ca moartea reprezinta sfarsitul ? Moartea este sfarsitul lucrurilor materiale,atat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Wof...chiar nu au rost o parte din discutiile astea...oricum eu raman cu parerea mea si tu cu a ta!Daca moartea reprezinta doar sfarsitul lucrurilor materiale , ce rost mai are lumea asta>?Pentru ce?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De ce nu vrei sa ma crezi ca am vorbit cu Eminescu aseara si mi-a spus ca e ok,bine merci, la un paharel cu Bacovia ?

Cine ti-a indus tie ideea asta ca moartea reprezinta sfarsitul ? Moartea este sfarsitul lucrurilor materiale,atat.

 

HAHAHA...tare ;)

 

Wof...chiar nu au rost o parte din discutiile astea...oricum eu raman cu parerea mea si tu cu a ta!Daca moartea reprezinta doar sfarsitul lucrurilor materiale , ce rost mai are lumea asta>?Pentru ce?

 

Perfect...ajungi pana la urma unde trebuie, Daca moartea reprezinta doar sfarsitul lucrurilor materiale , ce rost mai are lumea asta>?Pentru ce? ...=> Eminescu si Bacovia acuma isi mai toarna un paharel :)

Editat de Toranagasama

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca moartea reprezinta doar sfarsitul lucrurilor materiale , ce rost mai are lumea asta>?Pentru ce?

Nu uita ca primii oameni au fost nemuritori,insa prin pacatul neascultarii si-au pierdut aceasta calitate. Dpdv religios,scopul trecerii noastre prin lume este mantuirea si viata vesnica alaturi de Hristos-Dumnezeu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Tu o simti!Eu nu!Si la ce folos pune in miscare lumea daca intr-un final totul se va oprii,se va sfarsi?

Mai... nu stiu ce sa zic... te admir... :)

Trebuie sa fii foarte puternica pentru a putea continua in astfel de conditii...

Sa vezi in viata asta o inchisoare din care nu poti scapa decat prin executie... si sa continui... necesita o dragoste de viata destul de mare... ;)

 

Dpdv religios,scopul trecerii noastre prin lume este mantuirea si viata vesnica alaturi de Hristos-Dumnezeu.

Neattention!

Nu intelegi ca ea nu crede in Cristos/Dumnezeu/Eternitate/Viata de dupa moarte....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×