Sari la conținut
Forum Roportal
ieri

E apus de Zeitate si-asfintire de idei

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Eu zic sa nu ma mai plictisesti

 

 

Daca eu sunt beat inseamna ca tu esti sedata

Dar eu nu inteleg ce ai tu cu eminescu de zici ca e un mare betiv? nu ai realizat nici un sfert din cat a facut el...a avut o contributie pentru tara asta...pe cand tu...NU... si apropoi eu sunt sedata,deci vezi ce zici...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu zic ca mai bine taci.....si fugi sa te ascunzi sub masa.... ;)

Eu zic sa nu ma mai plictisesti

 

Mai tu realizezi ce spui...facem abstractie acum de la tema initiala,esti sigur tu ca nu esti beat? ca vad ca o tot tii ca eminescu era un betiv si mai stiu eu ce.....

Daca eu sunt beat inseamna ca tu esti sub influenta sedativelor de azi-dimineata

Editat de AH45

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Care adevar Mirada ?

 

Adevarul ala trist din cimitir care nu se vrea vazut de mai nimeni.

 

Cum poti da crezare unui betiv,fie el si Eminovici ?

 

Eminescu e Luceafarul poeziei romanesti. Nu un betiv. Ii dau crezare poetului Eminescu - nu betivului vazut de cei ce vor sa-l denigreze.

 

Nu am cum sa recunosc niste aiureli !

 

La fel spunem si noi despre credintele tale.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si apropoi eu sunt sedata,deci vezi ce zici...

Nici eu nu sunt beat,deci vezi ce zici... ;)

 

ce ai tu cu eminescu de zici ca e un mare betiv? nu ai realizat nici un sfert din cat a facut el...a

Adevaru' asta e,eu n-am pus piciorul in nicio bodega de pe aici pe cand el... client fidel ! Tare chefliu mai era !

Editat de AH45

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu are rost sa explici nimanui , pentru ca tu nu vrei sa vezi realitatea...consideri ca acesta nu poate fi decat ceva frumos si nu concepi alta varianta !Tie si altora v-au fost date niste idei,care au fost implantate in mintea voastra de cand erati mici , idei demne de basme pentru a va face viata mai usoara....mai roz.

Stii cum suna ceea ce ai spus?

"Nu inteleg cum poti nega realitate intunericului... indiferent cat de tare strang ochii mei inchisi, care inchisi trebuie sa fie pentru ca realitatea pleoapelor este ca se unesc, tot nu vad lumina asta despre care vorbesti... din contra, daca-i strang prea tare incep sa am dureri de cap deci clar gresesti."

 

Faptul ca tu si Mirada nu vedeti nu implica inexistenta luminii...

 

Si-mi spui tu mie ca nu sunt realist?

 

Treziti-va!

 

Am si eu momentele mele de dubii, am si eu momentele mele in care totul pare sumbru si fatidic... dar imi revin... ;)

Deschid ochii si VAD, AUD, SIMT, TRAIESC!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
a avut o contributie pentru tara asta...

Contributie la golirea damigenelor cu brio !

 

Eminescu e Luceafarul poeziei romanesti. Nu un betiv. Ii dau crezare poetului Eminescu - nu betivului vazut de cei ce vor sa-l denigreze.

Tot te invarti pe aici ca titirezu' ala spunand ca tu vezi ce e real ! De ce nu vezi ca Eminovici asta ,de beat ce era scotea numai prune verzi ?

Editat de AH45

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La fel spunem si noi despre credintele tale.

Care credinte ? Adica negi ca Eminescu era beat cand scria ? ;)

 

Cu ce drept il judeci?

Nu il judec vampirito,doar spun adevarul !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×