Sari la conținut
Forum Roportal
Dany29

Prima oara!

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Deci problema e ca nu stii cum sa eviti situatia respectiva pe viitor. Dar nu stiu cum te poate ajuta cineva din exterior, daca nici tu nu stii cu cine vei fi, cum se va purta cu tine etc. Daca te interesezi pentru viitor in legatura cu prima relatie, deduc ca esti virgin si mai ai ceva timp pana sa fii expus acestor probleme. Nu-ti mai face grij, o sa-ti dai seama cu timpul cum stau lucrurile, nu te poate invata nimeni. Si inca un mic secret: pentru barbati e relativ usor sa obtina satisfactia; mai greu e pentru femei. Asa ca nu-ti mai face griji.

Editat de WinoStonehead

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:o: confuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuussed ! :huh: nu imi fac chiar asa de mult griji..doar ca mie imi place ca o relatie sa fie ceva special .. adika na.. nu doar sex si mai stiu eu ce..nu mai sunt un copil de 13-14 ani sa ma bag cu o fetita si peste 1 luna sa ma despart..de acum incolo vreu ca totul adika mai bine zis relatile sa fie mai multe decat doar sex..cred ca am inteles pana la urma "the whole thang" :D cel putin asa cred.. multe alte pareri sunt bine venite

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

vrei ca relatiile tale sa fie mai" multe"sau mai "mult" decat sex :o: oare constientu a vrut sa scrie ceva si inconstientul a scris in locul constientului?:P :P :huh: cati ani ai? e si normal ca o persoana mai ales de sex masculin( ca cele de sex fem si-o doresc mereu) in mom in care ajunge la o anumita maturitate in gandire sa-si doreasca o relatie stabila bazata pe sentimente frumoase in armonie cu dragostea trupeasca :D dar care e intrebarea ta la care noi trebuie sa raspundem? ca ai cerut cat mai multe pareri :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Deci problema e ca nu stii cum sa eviti situatia respectiva pe viitor. Dar nu stiu cum te poate ajuta cineva din exterior, Si inca un mic secret: pentru barbati e relativ usor sa obtina satisfactia; mai greu e pentru femei. Asa ca nu-ti mai face griji.

Da ?? de aceea stau femeile in relatii mai putin satisfacatoare dpdv sexual, iar barbatii nu ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca sexul nu poate fi privit din punct de vedere competitie : de cite ori pe noapte / saptamina , cite organsme el/ eventual ea ( ca barbatii sunt egoisti din acest punct de vedere ) si mai ales cu citi /cite partenere . Sexul este necesar intr-o relatie dar este dupa parerea mea complementar celorlalte trairi . Exista intradevar si femei care nu au in cuplu trairi sexuale satisfacatoare dar multe se complac in aceasta situatie si nu abordeaza deschis problema cu partenerul .

Si ca sa revin la topic eu cred ca debutul vietii sexuale ar trebui sa aiba loc in jurul virstei majoratului eventual cu 1-1,5 ani mai repede la fete . Nu exista standarde in aceasta privinta , fiecare o " face" cind simte nevoia dar ar trebui s-o faca constient( a) de toate urmarile actului in sine . Nu sunt un puritan asa ca nu vad obligativitatea unei relatii oficiale sau oficializate. Dar nici sex doar de dragul palmaresului sau al unor interese materiale .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
vrei ca relatiile tale sa fie mai" multe"sau mai "mult" decat sex :huh: oare constientu a vrut sa scrie ceva si inconstientul a scris in locul constientului?

 

aaaaaaaaa constientul fiind eu .. iar mana eventual fiind inconstientul.. :D ( repet , tastatura e devina nu eu )..cat despre varsta mea " i am eighteen years old, so.. "si cred ca totusi ai dreptate..greseala a fost a mea..m-am asteptat sa aflu raspunsul perfect..dar se pare ca ceea ce am pus eu nu e o intrebare ci doar o mica dilema..pot sa spun ca sunt destul de multumit de parerile care le-am citit pe topic..iar despre intrebare..nu pot sa spun ca ceea ce am vrut eu e un raspuna la o intrebare..ci doar parerile despre acel citat, adica ( ca si cum asta ar fi intrebarea ) cum adica ? sexul poate fi de mai multe feluri? Si de unde stim ca noi facem sexul "adevarat" cu persoana pe care o iubim, si nu sex "fals" ? ( ce ar vrea sa insemne asta nu stiu nici eu :o: adica na, sex cu mult mai putina placere.. ceva de genu.. ) cee ce ma bagat si pe mine in prapastie a fost faptul ca persoana respectiva a spus ca a pierdut 5 ani de sex "adevarat" chiar daca o iubea pe persoana respectiva..si ca dupa lipsa sexului "adevarat" a fost recompensata de alte trairi..cum adica ? Daca pe persoana cu care a fost prima oara si a iubito nu a avut sex adevarat.. atunci cum ar putea avea sex adevarat prin alte trairi ( ex: alta persoana pe care o iubeste ?? ) din cauza asta m-am bagat in confuzie mai rau.. ma dau batut :o:

Editat de S3bastyan

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

parerea mea e ca nici tu nu esti sigur de ceea ce vrei sa afli,si am observat mai multe variante posibile:

1.nu intelegi la ce s-a referit persoana respectiva, si ai vrea explicatii

2.ai si tu probleme cu "a face sex adevarat"(cred ca asa s-a exprimat fata pe care ai citat-o)

3.ai o relatie sau vrei sa ai o relatie si nu esti sigur ca o sa faci fata cu adevarat, nu doar dpdv sexual

4.pura curiozitate

 

 

din nou: o sa ai parte de un sex adevarat, asa cum vrei sa fie , cu orgasm dupa orgasm cand o sa investesti sentimente si o sa ai o atitudine suficient de deschisa fata de partenerul tau...

de ce ai interpretat ca sexul e de mai multe feluri?...poate ca fata respectiva nu a fost niciodata satisfacuta cu adevarat si nu a fost o placere reala din pct de vedere fizic, nu avem noi de unde sti, si abia dupa ce s-a despartit de prieten si a intalnit un alt baiat a putut sa fie satisfacuta... nu stiu, zic si eu

 

ps:ms mult,IuliachristaL... cred ca ar trebui ca toti sa avem macar uneori capacitatea asta..

Editat de emonica*

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Legat de incepere...cu cat mai tarziu cu atat mai bine...iar prin mai tarziu desigur nu ma gandesc la 30 de ani. :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Intotdeauna vor fi contraziceri pe tema cand e momentul pentru inceperea unei vieti sexuale.

Momentul va veni candva, cand vei iubi si vei fi iubit, va veni fara sa iti dai seama, fara sa-l gandesti cum va fi sau de ce a fost.

Daca cel sau cea de langa tine este virgina, atunci el sa ea are nevoie de incredere si putina incurajare.

Nu insistati in genu "dar hai ca eu vreau " sau alte tampenii.Daca e iubire atunci totul va fi perfect.:o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×