Sari la conținut
Forum Roportal
Dany29

Prima oara!

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

N-ai cum sa-ti dai seama daca n-ai termeni de comparatie, sa fim realisti.

 

E drept, dar nici nu poti lua ca termeni de comparatie experientele altora pentru ca sunt intre persoane diferite de tine si de partenerul tau. Si nu cred ca "trebuie" sa fie intr-un fel. Unii oameni sunt despartiti cu lunile, fara sa se insele reciproc (soldati, marinari etc), altii fac sex de cateva ori pe saptamana...depinde de fiecare cuplu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
E drept, dar nici nu poti lua ca termeni de comparatie experientele altora pentru ca sunt intre persoane diferite de tine si de partenerul tau. Si nu cred ca "trebuie" sa fie intr-un fel. Unii oameni sunt despartiti cu lunile, fara sa se insele reciproc (soldati, marinari etc), altii fac sex de cateva ori pe saptamana...depinde de fiecare cuplu.

Poate am inteles eu gresit, se vorbea de cantitate si nu de calitate ? Sau tu esti de parere: cu cat este mai mult cu atat este mai bun ?

Editat de McZuza

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu exact la ce s-a referit cel care a deschis topicul pentru ca ideea lui era in continuarea altei discutii, pe care nu am citit-o. Cat despre "cantitate" si "calitate", sunt strans legate intre ele, pentru ca nu ai cum sa inveti sa te cunosti dpdv sexual si sa-l cunosti pe celalalt daca faceti sex odata pe an. Pana la anu' uiti cum e. Deci e si asta o chestie. Desi "calitate" nu e un cuvant pe care l-as folosi referitor la ceva atat de subiectiv.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Desi "calitate" nu e un cuvant pe care l-as folosi referitor la ceva atat de subiectiv.

Atunci cum, intensitate ?

Editat de McZuza

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Poate...dar cum sa te invete altii asa ceva?

Pai sa te faca sa simti, asta a spus userita aceea ca a stat 5 ani cu unul care n-o facea sa simta mare lucru.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

intr-o relatie nu sexul e de baza. ci sentimentele, cel putin eu asa cred... daca aveti suficienta incredere unul in celalalt o sa stiti sa faceti sex "asa cum trebuie"... lasati frau liber sentimentelor....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
intr-o relatie nu sexul e de baza. ci sentimentele, cel putin eu asa cred... daca aveti suficienta incredere unul in celalalt o sa stiti sa faceti sex "asa cum trebuie"... lasati frau liber sentimentelor....

asa e .bine puncat ma bucur sa dau de o persoana pe forum care e in stare sa gandeasca si cu inima

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu e singura persoana :stink:.. cat despre greselile mele de ortografie imi cer scuze..Topicul era intitulat cam asa " De la cati ani se poate incepe o viata sexulala" si uita pana unde sa ajuns..aproape ca sau desprins de la subiect dar nu cred ca asta e important..faza e ca nu au mai ramas la subiect deja de la pagina nr 8.. Ce vroiam eu sa zic prin acel mesaj e faptul ca nu am inteles...cum adika intre doua persoane de sex opus fata - baiat, femeie - barbat sexul poate fi de mai multe feluri..adika daca esti cu o persoana pe care o iubesti si manadoi va iuviti si na faceti ....... si dupa o relatie de lunga durata va despartiti si fata sau baiatul ajunge sa cunoasca pe alcineva cu care se pare ca sexul e de 3 ori mai bun..chiar daca in ambele relatii persoanele respectie sau iubit lafel sau putin mai mult..tocmai asta vroiamsa zic ca acel "quote" care lam pus eu nici nu prea avea legatura cu titlui topicului mai ales ce am vrut sa imi fie explicat mai detaliat aceea intamplare..catdespre regulii sau scris sau jignirii imi cer scuze daca am amintit de asa ceva ..sunt nou pe forum..in general maibine zis pe "forumuri"...nu sunt o persoana care 2-3 facultatisau mai stiu eu ce...ca sa stiu sa ma exprim foarte corect,concret si fara greseli de ortografie sau de exprimare.. 8) ..Nu cred ca am fost inteles foarte bine ce am vrut sa aflu defapt..eu am dat quote la toata "povestirea care a facuto aceea persoana" si mamreferit doar la o fraza din ea...am sa aleg partea pe care am vrut sa acentuez...inca odata 1000 de scuze..

 

Amandoi eram la prima experienta sexuala, amandoi credeam ca asa e cel mai bine - sa invatam impreuna si timp de 5 ani asa am crezut ca trebuie sa fie sexul, dar ma inselam. Nu pot sa spun ca imi pare rau ca sa-a intamplat asa sau ca am pierdut 5 ani de experiente sexuale "adevarate", pentru ca la-am iubit pe omul asta...lipsa sexului "adevarat" a fost compensata de alte trairi...

 

la asta am vrut sa ma refer mai exact.. mai ales "timp de 5 ani asa am crezut ca trebuie sa fie sexul, dar ma inselam" , "Nu pot sa spun ca imi pare rau ca sa-a intamplat asa sau ca am pierdut 5 ani de experiente sexuale "adevarate" " , =P~ cred ca ma dau batut ... chiar nu inteleg totul aici..poate eu sunt devina si sunt cea mai proasta persoana posibila pe acest pamant..si poate mai bine ar fi daca m-as da batut.. :cheer: .. apropo, nu am furat topicul...e asemanator dar nu accelasi..

 

.........si greselile sunt facute nu de faptul ca nu stiu sa scriu... ( nu am voie sa vb urat ..deci ma abtin si dau un raspuns scurt.. ( tastatura e groaznica,pentru a scrie o litera trebuie sa apas foarte tare pe tasta..si mai ales cum scriu repede.. ) P.S. hai sa nu ma abat de la subiect..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×