Sari la conținut
Forum Roportal
Dany29

Prima oara!

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Intotdeauna vor fi contraziceri pe tema cand e momentul pentru inceperea unei vieti sexuale.

Momentul va veni candva, cand vei iubi si vei fi iubit, va veni fara sa iti dai seama, fara sa-l gandesti cum va fi sau de ce a fost.

Daca cel sau cea de langa tine este virgina, atunci el sa ea are nevoie de incredere si putina incurajare.

Nu insistati in genu "dar hai ca eu vreau " sau alte tampenii.Daca e iubire atunci totul va fi perfect.:o:

 

Iubirea poate fi si la 12-13 ani insa nu inseamna ca este un moment bun pentru a face acest pas.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Intotdeauna vor fi contraziceri pe tema cand e momentul pentru inceperea unei vieti sexuale.

Momentul va veni candva, cand vei iubi si vei fi iubit, va veni fara sa iti dai seama, fara sa-l gandesti cum va fi sau de ce a fost.

Daca cel sau cea de langa tine este virgina, atunci el sa ea are nevoie de incredere si putina incurajare.

Nu insistati in genu "dar hai ca eu vreau " sau alte tampenii.Daca e iubire atunci totul va fi perfect.:huh:

:o: asa e

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da ?? de aceea stau femeile in relatii mai putin satisfacatoare dpdv sexual, iar barbatii nu ?

 

Tocmai asta e ironia soartei. Ca femeile sunt "construite" altfel; sexul nu e pe locul 1. De obicei. Pentru barbati e (fizic) mai usor sa fie satisfacuti, si culmea, tot ei au cele mai multe exigente (aspectul fizic al partenerei etc).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Tocmai asta e ironia soartei. Ca femeile sunt "construite" altfel; sexul nu e pe locul 1. De obicei. Pentru barbati e (fizic) mai usor sa fie satisfacuti, si culmea, tot ei au cele mai multe exigente (aspectul fizic al partenerei etc).

Nu cred ca e vorba de ironie, sau ma rog eu am vorbit serios, dar probabil de lucruri diferite. Aspectul fizic te poate determina sa te "apuci de treaba" ca sa zic asa, iar satisfactia e cu totul altceva. :o:

Editat de Ghere

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ce sa zic? ce e de facut in cazul meu? primul sarut pe la 14 ani cu un baiat mai mare ca mine cu 5 zile : :huh: :D nu pot sa zic ca a fost ceva deosebit dar a fost frumos, daca ramaneam impreuna cred ca totul era minunat, pt ca la cativa ani de atunci ne-am intalnit si ne simteam de parca nu ne-am fi despartit niciodata..........cat despre sex............nu a existat :o: nu ca nu am vrut dar nu am gasit baiatul care sa ma faca sa simt ca vreau........acum cand un baiat care a tot incercat sa ma faca sa fiu cu el m-a anuntat ca se insoara, as face orice sa fie al meu.......i-am sugerat si lui asta si mi-a zis ca e prea taziu, insa nici el parca nu e asa de convins..........

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu cred ca e vorba de ironie, sau ma rog eu am vorbit serios, dar probabil de lucruri diferite. Aspectul fizic te poate determina sa te "apuci de treaba" ca sa zic asa, iar satisfactia e cu totul altceva. :o:

 

Stiu, am zis ironia soartei, nu a ta, lol. Am vrut sa spun ca barbatii pot fi satisfacuti mai usor pentru ca...ma rog, stii...pentru ei nu e atat de complicat. Referitor la atingerea orgasmului, ca sa zic mai direct.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Stiu, am zis ironia soartei, nu a ta, lol. Am vrut sa spun ca barbatii pot fi satisfacuti mai usor pentru ca...ma rog, stii...pentru ei nu e atat de complicat. Referitor la atingerea orgasmului, ca sa zic mai direct.

Iti spun eu ca si tu daca te exciti cum trebuie, nu e prea complicat sa termini. :o:

Editat de Ghere

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
parerea mea e ca nici tu nu esti sigur de ceea ce vrei sa afli,si am observat mai multe variante posibile:

1.nu intelegi la ce s-a referit persoana respectiva, si ai vrea explicatii

2.ai si tu probleme cu "a face sex adevarat"(cred ca asa s-a exprimat fata pe care ai citat-o)

3.ai o relatie sau vrei sa ai o relatie si nu esti sigur ca o sa faci fata cu adevarat, nu doar dpdv sexual

4.pura curiozitate

 

varianta 1 e cea mai potrivita , asta vroiam doar, sa imi fie si mie explicata situatia pentru a stii si eu ( varianta 4 ) pentru a fii si eu putin mai informat ceea ca m-ar putea ajuta pe viitor ( varianta 3 ).

Editat de S3bastyan

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
varianta 1 e cea mai potrivita , asta vroiam doar, sa imi fie si mie explicata situatia pentru a stii si eu

daca asta vroiai doar de ce nu ai trimis un pm? in fine... explicatie posibila(sper sa nu ofensez pe nimeni, dar o sa fiu directa): tipa a facut-o cu el prima data, el virgin, ea virgina... nu stiau ce si cum... tipul nu era bun la pat...nu era priceput, dura prea putin, o avea de 8 cm sau mai stiu eu motive, insa ea cum nu facuse niciodata sex cu altcineva nu avea de unde sa stie ce simte o fata cand are un orgasm, si a inteles asta abia cand a gasit unul destul de dotat, priceput, experimentat bun la pat, care i-a oferit placerea adevarata...

ce poveste lunga...mare bataie de cap :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×