Sari la conținut
Forum Roportal
spider

sunteti PRO sau CONTRA machiaj?

Postări Recomandate

-dimineata cand nu sunt machiata arat cel mai bine .

-la nunti ,botezuri,....desigur ca un machiaj este obligatoriu dar ceva natural .

-nu suport si nu am folosit niciodata fondul de ten ,eu imi pun in evidenta decat ochi si buzele.

-nu e nimic mai dezagreabil decat o fata tanara "boita" ca la un carnaval .

-daca fizicul nu te ajuta poti face retusuri dar finute pentru ca altfel bate la ochi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt pro machiaj, dar cu gust si cu masura. In momentul in care incepe sa arate ca o masca...

Conteaza calitatea, nu cantitatea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt destul de pentru machiaj.

Intr-adevar trebuie folosit cu grija. Multe fete au tendinta sa exagereze si arata de parca le-ar fi batut cineva. Poti sa te machezi finut, cu toate cosmeticele de care dispui si sa arati de nota 1000. Dar trebuie sa te pricepi un pic. Adica un machiaj natural frumos se poate face cu 3-4 nuante de culoare fara sa fie strigator la cer dar trebuie sa stii ce faci.

La fel de bine poti sa nu te machiezi deloc si sa arati chiar mai bine deci e vorba de gusturi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu-mi prea `place sa ma machiez,adica trebuie ,pur si simplu sa-ti arati frumusetea naturala.eu folosesc doar rimelul si credeti-ma ca e bine .un sfat pentru doamne:nu va machiati prea mult pentru ca machiajul imbatraneste

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Oca, poate n-am urmarit prea atent pe aici dar in principiu am considerat ca subiectul se refera la machiajul casual - cel de toata ziua. In momentul in care ai o defilare la o prezentare de moda machiajul devine indispensabil.

La un nivel mai mic se foloseste pentru a acoperi defectele fizice, dar in general se aleg fetele cu un mers anume sa prezinte o costumatie anume ... designerul se consulta cu cei de la machiaj si coafura pentru a respecta tema.

Evident ca in viata de zi cu zi nu te poti afisa nici cu o astfel de toaleta nici un un astfel de machiaj. Ma rog, o poti face pentru a-ti satisface un capriciu, dar trebuie sa ai grija din ce parte bate reflectorul si ce temperatura are culoarea :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pentru a nu da frau liber discutiilor contradictorii si confuziilor, precizam de la bun inceput ca marea majoritate a retetelor de pe forumul "cosmetica" au fost preluate din diferite surse. Tot ce ne dorim este sa va punem la dispozitie cat mai multa informatie.

Va multumim pentru intelegere!

Va rugam respectuos sa precizati sursa de provenienta a informatiilor pe care le postati pe acest forum pentru a nu veni in contradictie cu legile copyrightului!

Va urez la toti "Bine ati venit pe forumul Roportal!

Spider.

[snapbacca]9496[/snapbacca]

Da.parerea mea este ca orice femeie trebuie sa arate respect fata de ea si apoi fata de cei cu acre intra in contact.Machiajul este foarte important din mai multe puncte de vedere, si anume:

1. Te face sa te simti mai sigura de tine

2. Este un mod de a te alinia la standardele civilizatiei

3. Este un act de cultura si civilizatie pana la urma

4. Releva un interes deosebit pentru. ceilalti membrii ai societatii

Cred ca sunt foarte multe argumente pro si foarte putine contra.

 

 

Si care e legatura cu ceea ce am scris eu in citatul de mai sus? :blinca:

Editat de spider

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

absolut orice femeie este frumoasa fara nici un strop de machiaj, atat timp cat acorda timp pentru ingrijirele necesare.. dar trebuie sa marturisesc ca mi-ar placea sa fiu macae`up artist sau ma rog ..un fel de... :pee

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sunt pro machiaj atata timp cat este folosit cu gust!

[snapbacca]21202[/snapbacca]

 

Total de acord. Cam atat ar trebui sa spunem noi, barbatii heterosexuali, despre subiectul asta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×