Sari la conținut
Forum Roportal
spider

sunteti PRO sau CONTRA machiaj?

Postări Recomandate

uite asa am deschis eu acest topic dom-le heterosexual. :o: De aia cred ca totusi tagma aceasta a barbatilor in care te integrezi tu  :) au ceva mai mult de spus.........

[snapbacca]28307[/snapbacca]

:o:"

Sa-mi fie cu iertare, am citit doar ultimele mesaje. Nu exista ceva anume care sa faca o femeie frumoasa sau urata. Depinde cu ce ochi e pivita. O femeie nu este frumoasa pentru ca este slaba sau nu, machiata sau nu, inata sau nu, ci este frumoasa pentru ca place cuiva. De fapt asta e definitia cuvantului frumos, "insusire a obiectelor sau fiintelor care provoaca emotie estetica". Frumusetea omului, a femeii implicit, este ceva prea complex pentru a fi descris ca o regula.

In concluzie: nu exista o trasatura anume care sa faca femeia frumoasa. Exista totusi regula ca o femeie este intotdeauna cea mai frumoasa in ochii barbatului care o iubeste, de asta pot sa te asigur.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asa e. Si, fetelor, fiti cat mai naturale. Desi poate parea un cliseu, frumusetea vine din interior. Nu ati intalnit nciodata o fata nu foarte frumoasa insa extrem de atragatoare?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

frumusetea poate fi definita in muuuulte feluri.Machiajul spune o mie de lucruri despre o persoana...cel putin eu citesc o femeie dupa felul in care se machiaza.Nu suntem perfecte,si uneori avem nevoie de putin ajutor!!!Nu cred ca exista mo femeie care sa fie super frumoasa...nemachiata.Sa fim seriosi! Un picut (doar un picut) nu strica ...numai ca trebuie sa stii sa i la aplici.Dupa cum am mai spus machiajul spune multe despre o femeie

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Machiajul are drept scop accentuarea trasaturilor frumoase. Din pacate multe femei se machiaza ca niste "paiate" si isi evidentiaza defectele...

E foarte adevarat ca poti judeca o femeie dupa modul in care se machiaza, dar nu chiar tot timpul...sa-ar putea ca aparentele sa insele.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da.parerea mea este ca orice femeie trebuie sa arate respect fata de ea si apoi fata de cei cu acre intra in contact.Machiajul este foarte important din mai multe puncte de vedere, si anume:

1. Te face sa te simti mai sigura de tine

2. Este un mod de a te alinia la standardele civilizatiei

3. Este un act de cultura si civilizatie pana la urma

4. Releva un interes deosebit pentru. ceilalti membrii ai societatii

Cred ca sunt foarte multe argumente pro si foarte putine contra.

 

[snapbacca]28163[/snapbacca]

 

 

1. Eu tot nu inteleg de ce daca te machiezi arati un interes deosebit pentru ceilalti mebrii ai societatii?

 

2. Asta cu alinierea la standardele civilizatiei iar as vrea, te rog, sa imi explici cum anume, deoarece machiajul era folosit inca de prin antchitate (egiptenii - femei si barbati, etc.)... si oricum, mai mult decat orice, oameni din diverse triburi ale lumii (aia care nu cunosc scrisul si etc.) folosesc diferite machiaje , deci sunt mai civilizati decat noi???

Nu am inteles exact :blinca:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt PRO machiaj. Secretul este sa stii sa il aplici corect... Daca stii sa folosesti corect cosmeticele (fie de intretinete, fie de machiat), n-ai cum sa nu arati bine. Parerea mea...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu sunt pro machiaj. Multa lume este de parere ca imi sta bine si atunci cand nu ma machiez. Cu toate astea, imi place sa ma machiez si nu exagerat. La mine machiajul nu mereu trebuie sa acopere defectele, dar e felul meu de a fi. Uneori imi place sa diversific, si atunci ma machiez in anumite feluri.

 

Dupa parerea mea femeia trebuie sa fie femeie, sa stie sa se raporteze la diferitele situatii si conjuncturi. E normal ca atunci cand iesi sa faci jogging nu te machiezi ...ca la o receptie si nici atunci cand mergi la un coccatail nu te afisezi stearsa, fara macar ruj pe buze.

 

E adevarat, o femeie frumoasa este aceea care arata bine si nemachiata si machiata, iar cea care este cu adevarat speciala, este aceea care stie sa se simta frumoasa oricum.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

buna! si mie imi place sa imi aplic farduri.Nu,nu sunt baiat este doar numele sotului meu.deja fac un curs de cosmetica si imi place foarte mult.cosmetica este si pentru barbati nu numai pentru femei.O femeie care nu se ingrijeste,degeaba e frumoasa.,cu atat mai mult trebuie sa iti scoti si mai mult frumusetea in relief.un fard aplicat cum trbuie ,nu face decat sa iti scoata in evidenta trasaturile frumoase si sa ascunde ce tie nu iti place. ASA CA,DOAMNELOR,NU-I LASA-TI PE BARBATI SA FIE MAI FRUMOSI DECAT DUMNEAVOASTRA!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pro :roll: Si eu ma mai machiez,dar cu niste culori mai deschse si nu exagerat de tare :) Dar totusi daca e machezi in fiecare zi, mai mult timp, iar apoi nu te mai machiezi o sa areti oribil in fata prietenilor :">

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×