Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Acum 5 ore, Fiero a spus:

 

Ma intreb cine ar da un downvote unui asemenea mesaj.

Nu spun mai mult, nu vreau sa escaladam o discutie inutila, doar observ ca ropo vrea sa moara urat.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dan Pavel,

”A intrat în Partidul Comunist Român în 1982.”. În 1989, pe fondul „cotiturii”, bineînțeles că s-a dezis și el de PCR. 

”În 2004 a devenit consilierul și mentorul politic al lui Gigi Becali, președintele Partidului „Noua Generație”, cu care avea o relație mai veche de prietenie.” Eh, prietenie veche sau cum o fi fost, chestia e că s-a dezis ulterior și de Becali! 

Curat ca lacrima acest Dan Pavel!

 

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pirț! Că o fi vreunul în politică curat! Doar copiii mai pot crede asta. Eu am apreciat ceea ce a spus, prea putini oameni sunt cuvintele lor. 

Acum 2 ore, adal* a spus:

Ma intreb cine ar da un downvote unui asemenea mesaj.

Nu spun mai mult, nu vreau sa escaladam o discutie inutila, doar observ ca ropo vrea sa moara urat.

Posibil Motorină, el e infantil și nu suportă ca alți oameni să aibă opinii diferite de ale lui, e printre cei care consideră că dețin adevărul suprem, deși în discuții nu poate aduce niciodată argumente valide și nu poate să privească lucrurile decât din unghiurile care îi convin și ii confirmă credințele. Olga nu își consuma voturile pe așa ceva. Dacă greșesc, mea culpa.

Să moară cum o vrea, mie puțin îmi mai pasă, nu mai am nostalgii, nici nu mă mai simt legată de locuri și oameni. 

  • Like 2
  • Downvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 hour ago, Fiero said:

Pirț! Că o fi vreunul în politică curat! Doar copiii mai pot crede asta. Eu am apreciat ceea ce a spus, prea putini oameni sunt cuvintele lor. 

Posibil Motorină, el e infantil și nu suportă ca alți oameni să aibă opinii diferite de ale lui, e printre cei care consideră că dețin adevărul suprem, deși în discuții nu poate aduce niciodată argumente valide și nu poate să privească lucrurile decât din unghiurile care îi convin și ii confirmă credințele. Olga nu își consuma voturile pe așa ceva. Dacă greșesc, mea culpa.

Să moară cum o vrea, mie puțin îmi mai pasă, nu mai am nostalgii, nici nu mă mai simt legată de locuri și oameni. 

Nu e pârț și nu era vorba despre faptul că unii sau alții ar fi curați în politică. Pârț e numai în accepțiunea ta! Era vorba doar despre textul lui Dan Pavel, pe care l-ai postat colea. Dacă mă întrebi pe mine, discursul  lui Dan Pavel, având în vedere întreaga lui activitate ca membru PCR și apoi ca mentor politic și consilier al lui Becali (Care Becali a fost băgat în multe matrapazlâcuri, din care a scăpat fooaarte ușor! Scriind cărți în pușcărie, dacă îți vine să crezi! :laugh:) mi se pare a fi unul fariseic .

 

Nu-l acuza pe Motorină! 

Eu ți-am dat downvotul, tocmai pentru că nu-l înghit pe acest Dan Pavel, care a fost și s-a străduit să fie membru PCR, apoi a fost și consilier al bișnițarului Becali - care Becali a încălcat legea la greu!

 

 

Editat de Vriies
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

M-am trezit de la un miros aparte azi si nu stiam incotro sa caut sursa.   Credeam ca vre-un fruct se strica undeva, dar care?  Un pepene intreg, mere, pere, lamai, emana alta aroma la putrezire, pana am dat de niste Guava pe masa dar acoperit cu un servetel de hartie, vreo 12 bucati foarte coapte si aromatice.  Le-am bagat intr-un borcan de sticla si bine insurubat!!!  Eu nu le pot gusta, deloc nu sint interesata, dar el gusta si otrava daca altcinea-i spune ca face bine.   Asa s-a indopat si cu un alt fruct, Jojoba si se mira de ce nu le mananc si eu???  Dar recent CINEVA i-a zis ceva ca-i otravitor sau dauneaza la corp daca-i mancat, dar de unde sa stiu eu, ca este un pom local si se decoreaza gradinile cu ei ca se apleaca crengile subtiri.  

th?id=OIP.RMWx7vTaxV7TuWjvHHAVwgHaHa&pid=Api&P=0 

Guava

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bine, având în vedere că am discutat despre problemă, o să-mi retrag downvotul în următoarele secunde...

Gata, nu mai ai downwote din partea mea! 

Editat de Vriies
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 hour ago, Vriies said:

Dan Pavel,

”A intrat în Partidul Comunist Român în 1982.”. În 1989, pe fondul „cotiturii”, bineînțeles că s-a dezis și el de PCR. 

”În 2004 a devenit consilierul și mentorul politic al lui Gigi Becali, președintele Partidului „Noua Generație”, cu care avea o relație mai veche de prietenie.” Eh, prietenie veche sau cum o fi fost, chestia e că s-a dezis ulterior și de Becali! 

Curat ca lacrima acest Dan Pavel!

 

 

Poate ma insel eu, dar mesajul postat mi se pare pe stilul lui:

https://www.linkedin.com/in/danpavel

(care e alt Dan Pavel, nu politologul)

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
3 minutes ago, King1 said:

Poate ma insel eu, dar mesajul postat mi se pare pe stilul lui:

https://www.linkedin.com/in/danpavel

(care e alt Dan Pavel, nu politologul)

Poi, na, or fi mai mulți de dani paveli! :laugh:

Că tot ai adus discuția, încearcă să aduci lumină în acest caz, cum că aserțiunea i-ar fi aparținut lui Dan Pavel -politologul sau unui alt Dan Pavel...

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu inteleg de ce discutati de autor, cand aici este vorba de textul scris de el.

Voi vreti sa vina extraterestrii si sa scrie astfel de texte ca sa-i credeti? Am zis extraterestrii ca astia din cate stiu nu s-au inscris in PCR si nici alte prostii n-au mai facut.

Sau cel putin nu cred ca stim noi de ele.

 

  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 1 oră, Fiero a spus:

Să moară cum o vrea, mie puțin îmi mai pasă, nu mai am nostalgii, nici nu mă mai simt legată de locuri și oameni. 

:smile: poate ca ai dreptate.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×