Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Acum 58 minute, Enki a spus:

In seara asta este maximul perseidelor. Din fericire, sunt departe de Bucuresti si de lumini multe, le voi urmări de pe malul marii, cu o sticla de vin alaturi. 

Hmm... Nu-mi spune, că știu!

Ești în Austria!

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu doar orase vizitez daca merg undeva!!!   Pe trotoar mai putine accidente se intampla si ajutor vine mai usor si mai repede decat pe pantele in sus sau jos de pe deal/munte, ca vad zilnic de cateva ori helicopterul adunand mortii din prapastie desi nu este prea inalt de unde pica amertiti "eroii".   

Nu-i mai comfortabil de langa o cafea admirat natura?

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
12 hours ago, Rodica` said:

Nu am chef sa ma duc nicaieri. Am mult de lucru in curte si imi place mult ce fac, numai de timp mai mult am nevoie. O fi de la varsta. :derisive:

Nici la Istanbul?

Eu n-am mai rezistat si am fost si vara asta :surrender:

On 8/11/2022 at 11:45 AM, Amarena said:

Începe să se contureze un vis... <3

 

Succes! E si la mine pe bucket list. Chiar vis!

Editat de King1
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La noi se pune de o furtuna Biblica ... iar.   Cerul este foarte intunecat de nori in toate nuantele de Gri, Negru, Alb pe alocuri, deloc Soarele.  Vantul scutura pomii din toate puterile si-mi place ca da jos ce nu trebuie sa fie sus  :meeting:    E mai usor de greblat decat de urcat pe pom sau de angajat pe cineva.    Acum m-am uitat pe geam afara si un nor parca s-a rupt in doua si coboara in curte se pare dar nici o pictura de apa nu s-ar putea stoarce din toata negreala din continutul de speriat si cred ca vantul il va transporta repede spre west.

Pe afisul cu Vremea scrie ca "ploaie usoara" in viitor, dar nu specifica unde.  

Am iesit sa vad ce se intampla afara, este una din acele conditii cand in spatele casei ploua tare dar nu si in fata.   Se intampla de multe ori ca doar pe o parte al strazii ploua un potop iar la 10 metri e soare.

Editat de The Unknown
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
8 hours ago, King1 said:

Succes! E si la mine pe bucket list.

E programată în aprilie 2024, dac-om mai sufla, vorba bunică-mii. Pentru că la anul în aprilie mergem în România și ratez luna. Pt cherry blossom.. doar în aprilie, în Japonia. E ca-n povești.

Peste trei săptămâni mergem în Portugalia, dacă n-ai fost, ți-o recomand. Lisabona, Porto, Algarve. O țară de unde n-ai mai pleca.

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
8 hours ago, King1 said:

Eu nam mai rezistat si am fost si vara asta 

And also, am vrut și eu Istanbul anul ăsta, dar am citit că majoritatea chestiilor erau/sunt în renovare și că ar mai dura vreo doi ani până se termină, așa e? Adică, se renovează? Bine, oricum momentan nu mă interesează destinația, dar ca fapt divers.

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
22 minutes ago, Amarena said:

And also, am vrut și eu Istanbul anul ăsta, dar am citit că majoritatea chestiilor erau/sunt în renovare și că ar mai dura vreo doi ani până se termină, așa e? Adică, se renovează? Bine, oricum momentan nu mă interesează destinația, dar ca fapt divers.

Se construieste foarte mult, adevarat, dar majoritatea obiectivelor, Marele Bazar etc pot fi vizitate fara probleme. Am fost si la de curand inaugurata Moschee a lui Erdogan, Çamlıca. N-am ce zice, cat a costat, cultul personalitatii, dar e superba!

30 minutes ago, Amarena said:

E programată în aprilie 2024, dac-om mai sufla, vorba bunică-mii. Pentru că la anul în aprilie mergem în România și ratez luna. Pt cherry blossom.. doar în aprilie, în Japonia. E ca-n povești.

Peste trei săptămâni mergem în Portugalia, dacă n-ai fost, ți-o recomand. Lisabona, Porto, Algarve. O țară de unde n-ai mai pleca.

Suuuper, prinzi ciresii infloriti! =P~

Vacanta frumoasa! Nu, nu am fost niciodata, vara asta in Creta si in Turcia, in Bulgaria mai mult in trecere - dar m-a impresionat Nessebarul! - si prin tara. 

O sa ma uit pe imagini, obiective, si le trec pe lista. Multumesc pentru recomandare!

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 11 ore, King1 a spus:

Nici la Istanbul?

Eu n-am mai rezistat si am fost si vara asta :surrender:

Succes! E si la mine pe bucket list. Chiar vis!

Eu la anul,  tot în iarnă. Din păcate,  e pentru revizia la o nară la care cartilajul nu s-a fixat ok. Dar măcar nu plătesc nimic,  nimic. Nu o să pot colinda mult,  dar merg tot în zona Fatih,  unde e minunat. Și sper să merg însoțită de data asta. Dacă nu,  aia e,  tot singură merg și în concediu,  la Geoagiu.  Mai am puțin. Abia aștept. 

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×