Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Acum 3 minute, Vriies a spus:

E ușor să-ți facii infantil preopinentul. Așa , aș putea să-ți spun și io că, fără supărare, ești mai mult decăt infantilă! Despre ce vorbim aici? Faci o varză din aserțiunile lui Dan Pavel (fostul comunist și ulterior consilier al lui Becali), apoi, în măsura în care ți se răspunde că acest Dan Pavel a fost comunist și ulteriot consilier al infractorului Becli, vii cu săgeți! :laugh: Poi, e frumos? 

Nu vin cu nicio săgeată. Masca pe figura și somn ușor și ție. Măcar tu nu ești veninos și supărăcios. 

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 minute ago, Fiero said:

Nu vin cu nicio săgeată. Masca pe figura și somn ușor și ție. Măcar tu nu ești veninos și supărăcios. 

Chiar nu sunt supărăcios! Mi-am anulat downvotul,  pe care ți-l acordasem oarecum impulsiv (când văzusem ce mare text din Dan Pavel postaseși tu colea! :laugh:), apoi chiar că revenii la sentimente mai bune! 

Somn ușor și dacă o fi, când o fi, îți mai dedic și-o melodie! :smile:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
22 minutes ago, Fiero said:

  Nu-mi mai pierd vremea cu voi, sunt o babă senila care are nevoie de somn. 

Hai, că nu ești o babă senilă. Ești încă frumoasă, cel puțin io așa te văd...muah!

Că ne mai dăm șuturi la genunchi, că ne mai contrazicem noi, că unii văd așa și așa și alții văd altfel...să fim noi sănătoși! :laugh:

Editat de Vriies
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

I feel pretty, oh so pretty, I feel pretty and witty and... whoops. 

 

AMR 27!!:crazypilot:

Ce-mi mai place în concediuuu!

  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Rămân la părerea ca dacă vrei sa vezi un anumit artist merita sa îl prinzi la Untold. Cu scenele alea și tot. Experienta unica. Da, stiu, sunt bătrână dar nu ratez nici o ediție. 

Totusi, dezastrul ce rămâne în urma este un fapt. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Despre ce fel de dezastru e vorba???   Ca au lasat gunoi in urma spectatorii sau indragosteala de vocalisti, grupuri, promisiuni de pe scena ca  "tu esti unica" ... si unele turbeaza!!! 

Asa era si cand au aparut The Beatles, multe fete s-au distrus la irecuperabil.  Pe noi nu ne atingea asa la suflet ca nu intelegeam engleza si foarte putina lume dadea atentie pe ei.

Imi spunea matusa mea care a locuit vreo 40 de ani in State din 1957 ca mergeau des la Las Vegas pe vremuri cand Frank Sinatra  era "baiat mare"  si canta intre mese in anumite localuri iar femeile cadeau moarte de inima, nu rezistau!!!   Eu doar de falsi Elvis Presley am avut placere sa-mi cante "love me tender" in genunchi.   Traia inca Sinatra dar nu mai canta. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 14 ore, adal* a spus:

Nu inteleg de ce discutati de autor, cand aici este vorba de textul scris de el.

Voi vreti sa vina extraterestrii si sa scrie astfel de texte ca sa-i credeti? Am zis extraterestrii ca astia din cate stiu nu s-au inscris in PCR si nici alte prostii n-au mai facut.

Sau cel putin nu cred ca stim noi de ele.

 

Este esențial cine e autorul în orice text. Esențial. Ca daca nu ajungem la vorba cu popa. Fa ce zice Popa, nu ce face el. Credibilitatea unui discurs este dat de backgroundul autorului. Altfel înțelegem ca e scris cu interes. 

Dar nu îmi vine sa cred ca argumentez o astfel de idee. Ma uit în gura unuia care a dovedit moralitate și expertiza. 

Restul e cancan. 

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 4 minute, The Unknown a spus:

Despre ce fel de dezastru e vorba???   Ca au lasat gunoi in urma spectatorii sau indragosteala de vocalisti, grupuri, promisiuni de pe scena ca  "tu esti unica" ... si unele turbeaza!!! 

Olga, îți răspund dar îți artag atenția ca mereu bați câmpii pe orice subiect inafara bucătăriei. 

Un parc central realmente distrus. Numai arborii au mai rămas în picioare. Seculari, de altfel. E prima chestie care te izbește când intri la festival. Cel puțin pe mine. 

La festival e curat, se aduna gunoiul mereu. Pe jos e curat, zona e salubra, nimis de zis. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
39 minutes ago, Rodica` said:

Este esențial cine e autorul în orice text. Esențial.  

Așa cum esențial e că autorul următorului text este Eminescu. :smile:

 

Manuscrisul 2261

284

La umbrar de liliac

Dragostele ce mai fac?

Se sărută până zac...

Iar în vale la isvor

Se-ntâlnește dor cu dor

Se sărută până mor.

Vacile o iau la fugă.

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 1 oră, Rodica` a spus:

Rămân la părerea ca dacă vrei sa vezi un anumit artist merita sa îl prinzi la Untold. Cu scenele alea și tot. Experienta unica. Da, stiu, sunt bătrână dar nu ratez nici o ediție. 

Din fraza de mai sus am tras concluzia ca: - vine mereu cineva sa cante de care ti-e dor sa-l vezi in viata si e unica ocazie pentru fantezii ca stai si in primul rand.   

Scenele sint in flacari ca si sufletul multora din cei prezenti si urla de fericire ca asta e permis, ca si de urcat pe acei pomi milenari din parc sa se mai racoreasca.

Mai plangi si de mila ta ca anii au trecut si n-ai cum sa recuperezi timpul care nu se mai intoarce, dar n-a fost gestionat ca lumea la vremea respectiva!!!

Ce au pomii in ecuatia asta???   Eu sint femeie si inteleg multe trairi sufletesti desi nu le simt atat de ardent.  Una spunea ca merge in cimitir si plange langa mormantul soldatului necunoscut cand nu mai poate de suparare, iar tu vii cu parcul distrus.   Doar ca sa vezi ca nu bat campii.   Dupa ce cativa caini vor uda pomii, vor reveni la grandoarea lor.   

PS: - E rau daca deja te consideri bătrână!!!   Eu deloc nu invart asemenea idei in cap.

Editat de The Unknown

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×