Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

1 oră în urmă, Vriies a spus:

Nu e pârț și nu era vorba despre faptul că unii sau alții ar fi curați în politică. Pârț e numai în accepțiunea ta! Era vorba doar despre textul lui Dan Pavel, pe care l-ai postat colea. Dacă mă întrebi pe mine, discursul  lui Dan Pavel, având în vedere întreaga lui activitate ca membru PCR și apoi ca mentor politic și consilier al lui Becali (Care Becali a fost băgat în multe matrapazlâcuri, din care a scăpat fooaarte ușor! Scriind cărți în pușcărie, dacă îți vine să crezi! :laugh:) mi se pare a fi unul fariseic .

 

Nu-l acuza pe Motorină! 

Eu ți-am dat downvotul, tocmai pentru că nu-l înghit pe acest Dan Pavel, care a fost și s-a străduit să fie membru PCR, apoi a fost și consilier al bișnițarului Becali - care Becali a încălcat legea la greu!

 

 

Fără supărare, ești infantil. Și îmi spui și mie măcar unul care și-a construit o avere uriașă doar prin muncă? O fi Benzos, nemuritorul?! Cu ce-s mai presus alții decât Becali, te face cultura un om de caracter? Nu, esența unui om nu stă în cultura lui, ci în moralitatea sa, iar pentru mine Becali nu e deloc mai prejos decât un borfaș cult, cu bășini și pretenții, căruia îi put săracii de pe spinarea căruia se îmbuiba el. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 52 minute, King1 a spus:

Poate ma insel eu, dar mesajul postat mi se pare pe stilul lui:

https://www.linkedin.com/in/danpavel

(care e alt Dan Pavel, nu politologul)

E omul politic. Dar nu contează cine spune un adevăr. Buhnici e un jeg uman, se pare, dar a spus un adevărar incontestabil, Dan Pavel ăsta, o fi fost și o fi un jeg, dar încearcă, măcar, să arate altora adevărul, că nu o fi chiar adevărul pur, că o urmări ceva cu articolele lui, nu știu. Și nu mă pierd în detalii tehnice, precum Vriies. 

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 18 minute, adal* a spus:

Nu inteleg de ce discutati de autor, cand aici este vorba de textul scris de el.

Voi vreti sa vina extraterestrii si sa scrie astfel de texte ca sa-i credeti? Am zis extraterestrii ca astia din cate stiu nu s-au inscris in PCR si nici alte prostii n-au mai facut.

Sau cel putin nu cred ca stim noi de ele.

 

Pentru că atâta se mai poate. 

 

Acum 11 minute, adal* a spus:

:smile: poate ca ai dreptate.

Nu știu. Universul știe tot, eu sunt doar o picătură de rahat în el. :)) 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Noroc de @Vriies, altfel nu vedeam ca trebuie sa dau downvote :lol2:

Nu stiu despre ce vorbiti voi acilea, nici nu merita sa imi pese, dar Fiero oricum nu are dreptate. Adal incearca sa-i dea credibilitate, cu voturi.

 

Eu ma intreb de ce nu m-a interesat deloc Untold. Doar nu-s chiar atat de batran... 

  • Like 2
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 4 minute, Motorină a spus:

 

Eu ma intreb de ce nu m-a interesat deloc Untold. Doar nu-s chiar atat de batran... 

Nu esti batran, esti chiar INFANTIL de-a dreptul, n-ai citit aici mai sus? :lol2:

Editat de Enki
  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
4 minutes ago, Fiero said:

Fără supărare, ești infantil. Și îmi spui și mie măcar unul care și-a construit o avere uriașă doar prin muncă? O fi Benzos, nemuritorul?! Cu ce-s mai presus alții decât Becali, te face cultura un om de caracter? Nu, esența unui om nu stă în cultura lui, ci în moralitatea sa, iar pentru mine Becali nu e deloc mai prejos decât un borfaș cult, cu bășini și pretenții, căruia îi put săracii de pe spinarea căruia se îmbuiba el. 

E ușor să-ți facii infantil preopinentul. Așa , aș putea să-ți spun și io că, fără supărare, ești mai mult decăt infantilă! Despre ce vorbim aici? Faci o varză din aserțiunile lui Dan Pavel (fostul comunist și ulterior consilier al lui Becali), apoi, în măsura în care ți se răspunde că acest Dan Pavel a fost comunist și ulteriot consilier al infractorului Becli, vii cu săgeți! :laugh: Poi, e frumos? 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce mult vă iubiți între voi, Enki și Motorină! Să vă puneți și măștile totuși, ca cică virusul se ia și de la distanță, mai nou. Mă bucur că v-am dat prilej de tavaleala, o să dormiți bine noaptea. De fapt, voi dormiți mai tot timpul. Nu-mi mai pierd vremea cu voi, sunt o babă senila care are nevoie de somn. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×