Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Acum 12 minute, gargbird a spus:

Să-și ia din pensiile speciale numai lumânări și pastile, băga-le-aș un par în cur.

Exact asa le blestem si eu decand eram destul de mica si sa stii ca se prinde "dorinta" ca 95% au murit mult prea devreme in jur de 40 de ani, in chinuri mari ca nu li se dadea nici morfina ca nu aveau in spitale decat pentru pile!!!  Mai nou le blestem ca pentru nepotii lor sa cumpere luminari si observ ca se prinde si asta  :angry: 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 47 minute, Rodica` a spus:

Nici la privat nici la stat nu se da un scuipat pe angajat. Asa ca eu ma păzesc cum pot. Am trimis acasă pe una nevaccinata, netestata și cu tuse de se zguduie biroul. Ca ea are de lucru. Sa ma lase cu lucrul ei ca nu sufăr zilnic cu masca FFP2 pe nas 10 ore ca are ea de lucru. 

Cat ma chinuiam sa le explic si eu ca in lunile de iarna sa se comporte diferit decat in vara torida si la San Diego, dar nu stiau nici ca se pune mana la gura cand stranuta  "cancer".   

Educatie din asta a murit demult, eu ma ungeam cu de toate antibacteriale si servetele care ucid si SIDA in 3 secunde sa nu duc boala acasa dar nici eu sa nu ma imbolnavesc!!!   

Sefii nu ziceau nimic ca ei aveau birou cu usa, noi restul "jucatorii din echipa" nici cotete ca sa nu para chiar puscarie locul de munca.    Sa stiti ca deloc nu conta ca din geam vad Pacificul.  Firma era pe un varf de deal intr-o cladire ultra moderna aproape total din sticla, ridicat de un arhitetc britanic, cu titlu nobil.   Pe o alta latura se vedea un cimitir pe o panta din deal.

Venea in birou cu o pelerina si palarie cilindru, peste costumul barbatesc, prima oara am crezut de Halloween s-a mascat cam devreme cu 3 luni, transformat in Dracula :pardon:     

Era un "Real Estate Developer" cumpara pamant pe banii lui si-l transforma in ce voia dupa ce Primaria-i dadea PERMIS de Constructie in urma analizelor Cadastrului, ce are drept sa ridice in acordanta cu restul constructiilor din zona si multe alte criterii.   Un japonez ii castiga banii din investitii pe termen scurt la Stock Market.   Cumpara azi ieftin si vindea maine mai scump.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 1 oră, Rodica` a spus:

Nici la privat nici la stat nu se da un scuipat pe angajat. Asa ca eu ma păzesc cum pot. Am trimis acasă pe una nevaccinata, netestata și cu tuse de se zguduie biroul. Ca ea are de lucru. Sa ma lase cu lucrul ei ca nu sufăr zilnic cu masca FFP2 pe nas 10 ore ca are ea de lucru. 

In copilarie aveam o vecina care cand lucra ceva canta MEREU doar un cantec ... Internaționala ... eram prea mica sa inteleg un cuvant din ce zice acolo intre dinti, dar nu era fericita, asta vedeam.   Pe urma am aflat, dupa 20 de ani.     (eu pe moment ascult pe Mister David Gilmour)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am ajuns iar sa am 5 pierce-uri pe fatza. Daca le pun Si pe alea din urechi, se fac 15.

Azi ii dau nostril piercing lu' barbat-meu. Azi sau maine.

Tot ma kinui sa termin o cafea cu 3 plicuri de ness in ea, m-am rablagit, se vede :)))

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sint 6*C pe moment la noi si vor ingheta peste noapte multe plante/pomi.  Si in casa se raceste repede desi arde gazul dar nu este in soba de teracota doar se sufla aer cald la ce temperatura vreau.   Nu tine caldura asta nici 30 de minute si iar e rece ca afara s-au racit peretii.   Pisicii abia au fost afara din culcusul lor, dar nu vor deloc in casa desi le-am oferit comfort in living room.   Au intrat, au vazut, au incercat cutia de carton bine captusit, incape amandoi lejer in cutia care nu este prea inalt sa nu le fie frica, dar totusi au iesit in curtei fara se uite inapoi.   Le-a hranit sotul si s-au instalat devreme la dormit ca incepea sa scada temperatura afara.   Aici e noapte la 1:37 AM Joi Februarie 3, 2022.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aici sunt deja -10

Unul dintre pensionarii de la bloc, si-a format un obicei din a bloca usa de intrare in pozitia deschis, cu un bolovan. Am iesit cu gunoiul si am scapat de bolovan. Daca face rost de altul, ar merita sa-l primeasca prin geam, in toiul noptii.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Curios este ca in patrea de West si Sud al Arizonei sint ingheturi serioase iar la noi doar 6*C si azi dar deja ne-au spus ca de week-end avem vreme super frumoasa de Paradis.  Lumea e in culmea fericirii ca se dau inelele de aur cu diamante la pret redus ca e doar Valentine's Day, multi au gasit loc sa rezerve doar saptamana asta ca pentru 14 Februarie e de asteptat cativa ani aproape in toate restaurantele.    Dar si cu vapoarele la o croaziera situatia este la fel.   O fosta colega de serviciu a mostenit 2 locuri de la nasii care intre timp au murit si nu le-a mai venit randul la plimbarea de lux.   Dar pana sa ajunga si ea, era vaduva deja, iar pe vapor erau doar perechi de indragostiti, varsta nu conteaza, asa ca a vandut locurile in urgenta pentru o suma imensa ca trebuia la cineva important, si a reusit sa-si cumpere o casa.        

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cea mai bună veste din ultimii doi ani, s-a scos carantina pt cei care ajung în România din UK. :drunk:

Editat de Amarena
  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×