Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

S-ar putea sa fie sameday.

Prin Nemo nu cred ca am primit nimic niciodata, doar trimit cu ei.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma amuz in fiecare seara corespondand cu firma de gaze. Ei ma asigura de toata stima lor, pe care eu le-as spune-o sa si-o bage in cur, dar ma bate gandul sa ii port putin prin instanță, iar ei imi tot trimit mesaje ca vor urgenta regularizarea facturii. De la "luna viitoare" au ajuns la "saptamana viitoare". Dupa mesajul pe care l-am trimis in seara asta, cred ca o sa o regularizeze la noapte.:biggrin: 

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Moto, am bifat deja câteva anul asta. Nu mai vreau nici eu dar dacă mai vin, eu nu mai ies din pat decât spre prânz. Cu astea nu are sens sa lupți. :no:

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Un caz la job... un individ a furat o mașină. Se mai fură mașini, n-ar fi asta o problemă, dar era un copil mic în ea. :surrender:

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 8 ore, Amarena a spus:

Un caz la job... un individ a furat o mașină. Se mai fură mașini, n-ar fi asta o problemă, dar era un copil mic în ea. :surrender:

Lucrezi in cadrul politiei? In magistratura? Sau era masina uneicolege sau a unui coleg? Si ce cauta ala mic singur in masina? Era in loc de antifurt?:smile:

Editat de adal*
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 2 ore, adal* a spus:

Lucrezi in cadrul politiei? In magistratura? Sau era masina uneicolege sau a unui coleg? Si ce cauta ala mic singur in masina? Era in loc de antifurt?:smile:

Multi lasa copiii in masina si merg la cumparaturi, chiar in Bar-uri, biserici, la doctori ,,, oriunde.   

Din acele persoane inconstiente sint destule si in State, in Sud, unde vara fierbe totul iar copil sau animal MOARE la scurt timp.   

Justifica actiunea ca pentru scurt timp s-a dus numai, si a parcat la umbra sau intr-o cladire de parcare etajata.    Astea sint cele din Europa noii veniti care nu pot estima caldura locala si nu asculta stiri ca nu inteleg si asa engleza locala si mai au scuze ca la ei de unde vin acest sport se practica si n-a mai murit nimeni.

Aici tot intra in puscarie ca-i din Olanda sau Alaska, odata abandonat o fiinta, copil sau animal mic, chiar si putin lasat cu geamurile deschise.    

Cateodata trecatorii sparg geamurile dar de multe ori e tarziu.   Au fost transportati si adulti fara putere, handicapati care au murit in chinuri.   

Mereu se anunta la TV sa nu uite ca si iarna este la fel in masina, dar si cu piscinile unde copiii scapa pe usa cainelui si dispar in fundul piscinii fara gard. 

Au fost cazuri ca se jucau copiii in spatele masinii in fata casei in parcare si un membru al familiei nu auzea nimic si a dat peste ei, au murit.   

La stiri ne spun lucruri din cele mai curioase ca se intampla si in zone ultra bogate la miliardari cu palate de 15 milioane de dolari. 

Poate sa aibe masina orice sistem instalat, a ucis si inventia noua, Masina Fara Sofer!!! ca nu era programat decat sa opreasca daca o alta masina are in fata, nu alta figura ca OM de diferite marimi si tonaj.    SUV-ul meu are peste 10 camere plus acel CHIP ca in Cell Phones ca indica unde sint, numai pe oglinzile din fata masinii sint 4 care vad in fata si in spate, laterale vreo 8, din diferite unghiuri in caz ca cineva depasete gresit si ma loveste, n-are scuze.  Iar cand merg in spate am sirena care urla sa ma opresc si sa ma uit acolo, desi n-am nimic in spate ca vad pe ecranul GPS care se aprinde si inchide singur.   Mai am vreo 7-8 Air Bags instalate in interior si tot atatea camere.     

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×