Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Era mai placut daca erau intr-o arena de sport, sa nu bata nici soarele pe atleti sau ploaia sau alte conditii atmosferice.   In Arizona se considera prima oara vremea ce se anunta, dar meciuri importante nu se intrerup, ci incep in loc acoperit cu aer conditionat potrivit  la o temperatura  constanta.    Terenurile pe care se joaca se pot scoate ca-s pe roti multe, am vazut cand au construit, ne-au aratat si cum ce tunde iarba si alte ingrijiri ce au nevoie se fac in aer liber, la soare.    

https://images.search.yahoo.com/search/images;_ylt=Awr9Dth28vBho6sADh1XNyoA;_ylu=Y29sbwNncTEEcG9zAzEEdnRpZAMEc2VjA3Nj?p=State+Farm+Arena+pictures&fr=mcafee#id=449&iurl=https%3A%2F%2Fdata.openasset.com%2F1361c742%2F4124cf7b8eed190c290b3253443e7e65%2F1150000634_999_N58_jpg%2F1150000634_999_N58_webprojects.jpg&action=click

Avem in Desert si un acvariu cu delfini si alti pesti in mijlocul celui mai uscat pamant pe planeta, eu zic ca fierbe oala cu Ciorba de Peste :o:

https://www.odyseaaquarium.com/foundation/ 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai există și oameni extraordinari pe lumea asta. Aseară am cunoscut un asemnea om, cred că am vorbit la telefon vreo 2 ore, daca nu ar fi fost târziu, cred că nu mai  terminam convorbirea, vorba lui, eram precum puscariasii aia eliberati care continuau sa vorbeasca si dupa ce ieseau pe poarta închisorii. Parcă îl cunoșteam de-o viață. Si o sa ne cunoaștem personal, când vom putea, nu conteaza cand va fi aia. Omul ăsta traieste si munceste ca să ajute alți oameni, oameni amărâti, când ar putea, bine merci, să o ducă boierești si sa nu ii pese de nimeni si de nimic, mai ales ca a avut cancer si acum trebuie să facă transplant de rinichi. Când o ușă ti se inchide, zeci de alte uși se deschid, fii atent la ele, nu te plânge ca ti s-a inchis ușa in nas!

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai bun prieten al meu de pe facebook, un om cu care sunt sigura ca m-as intelege foarte bine si in viata de zi cu zi, am fi tot prieteni, e ungur si vaccinist convins. Se da cfr-ist si face pe prostanacul, dar cred ca e profesor universitar, printre altele. E imposibil, oricat de rea mi-ar fi o zi, sa nu râd daca dau de postarile lui. I-am spus ca, de va fi sa mor, o sa fie din cauza lui. Cand am postat pe pagina mea o chestie si el m-a contrazis, a aparut un tip (tot din lista mea) care are aceleasi convingeri ca si mine vis-a-vis de un subiect ... sensibil si mi-a sustinut parerea. Al meu prieten s-a luat de el, tare in clanta cum e, si l-a jignit, celalalt a ripostat. S-au balacarit ca la usa cortului si i-am rugat sa inceteze. Si i-am spus lui "gura mare", care m-a intrebat ce parere am de replicile sustinatorului meu si ce cred eu despre sustinator, ca, din punctul meu de vedere, amandoi sunt ok. Iar pe il cunosc de suficienta vreme si am avut timp sa imi dau seama ca e un om bun si ca, orice ar zice, eu il iubesc si nu ii voi intoarce spatele niciodata, pentru ca nu sunt Iuda. In seara asta am râs in cascade la o postare de-a lui.

Editat de Fiero
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"Râsul" este cel mai bun medicament/narcotic!!!   

story

Mai demult aici daca te intreba vre-un curios, ce lucreaza barbac-tu???  primea raspunsul "Truck Driver" -  Sofer pe T.I.R. ... era considerat low class job de foarte multi pana aflau cat castiga.

De cand cu COVID, s-a ucis si acea industrie, este o raritate sa gasesti pe unu sa se prezinte la o firma de transport marfa pe langa ca ofera dublu decat inainte de COVID.  La stiri au spus ca vor pune pe tinerii din liceu sa duca cate-o incarcatura de marfa pana undeva sa castige CREDITE/Prioritate pentru a intra la Facultate!!!   Nu Credite financiare, ci puncte bune la Accept Orice Mi Se Ofera In Firma Sa Lucrez La Inceput, etc., lozinci tipice !!! 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La 30.01.2022 la 23:17, The Unknown a spus:

"Râsul" este cel mai bun medicament/narcotic!!!   

story

Mai demult aici daca te intreba vre-un curios, ce lucreaza barbac-tu???  primea raspunsul "Truck Driver" -  Sofer pe T.I.R. ... era considerat low class job de foarte multi pana aflau cat castiga.

De cand cu COVID, s-a ucis si acea industrie, este o raritate sa gasesti pe unu sa se prezinte la o firma de transport marfa pe langa ca ofera dublu decat inainte de COVID.  La stiri au spus ca vor pune pe tinerii din liceu sa duca cate-o incarcatura de marfa pana undeva sa castige CREDITE/Prioritate pentru a intra la Facultate!!!   Nu Credite financiare, ci puncte bune la Accept Orice Mi Se Ofera In Firma Sa Lucrez La Inceput, etc., lozinci tipice !!! 

Așa e, Olga!

Ce bine ca s-a scurtat carantina, mai am 3 zile si scap, de 2 nici nu am stiut.:biggrin: Era binevenita odihna asta. Si ala mic are si el certificat verde, desi nu stiu ce va mai face cu el in curand, dar i-am facut hatarul. Stati linistiti, testul meu e negativ si al celui mare, n-avem nici pe dracu! Nici cel mic nu mai are, l-a tinut o zi totul. Oare colegii mei de ce zac? :)

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am terminat in linii mari cu bucataria, vasele mari vor dormi pe terasa. 

Ce clatite grozave mi-au iesit, le-am gustat doar, pot sa-mi fac cand vreau, seria asta calatoreste dimineata devreme.  

Sint epuizata, dar mai rezist.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nici cand postau toti indoctrinatii si habotnicii pe la religie nu a fost atat de low nivelul forumului cand vine vorba de ce se posteaza. Atunci era un echilibru. Acum suntem ingropati de ineptii si nu mai face nimeni fata sa le raspunda sau de atata lehamite nici nu ne mai dam interesul. A devenit locul asta ca un birt cu mese impuțite in care tot ce se mai consuma e pufoaica. S-aveti pofta.

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dar ce te faci cand esti patruns de importanta propriei persoane?

Na, ca nu ma pot abtine ca ma confrunt cu asta zilnic si chiar mi-a ajuns. Plin de importanti in perioada asta. Nu stau acasa si daca sunt bolnavi, ca, vezi doamne, se urneste cerul pe treaba lor importanta.

Chiar daca lumea e bolnava si lipseste de la slujba toata treaba se face, mai incet, dar se face. Nu e ca daca lipseste o persoana se aprinde biroul. Niciodata nu s-a intamplat asta si nici nu se va intampla. Hai sa nu ne inchipuim ca suntem buricul treburilor. Suntem o rotita fara de care toata treaba merge, nu se opreste instant, sa nu ne amagim chiar asa.

Stati acasa in p.... si nu mai raspanditi virusul ca sunteti cu capu„ daca va inchipuiti ca intr-o saptamana cat lipsiti voi se desfiinteaza lumea.

Nu mai pot. :tooth:

 

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×