Sari la conținut
Forum Roportal
Quagmire

Nu inteleg...

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Atunci asteapta viata sau vietile urmatoare,  sa va reparati greselile, desigur. Sau lumea "ailalta". Acolo sufletele voastre, pereche,  desigur, se vor uni intr-unul singur si va veti bucura impreuna vesnic, normal, de Paradis, zâmbind la amintirea celor petrecute. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu cred ca am postat prea mult, jumatate din creier doarne deja, iar ailalta jumstate casca. Noapte buna si minte limpede!

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mi-e teama ca daca o vad si incep sa-i explic multe lucruri, poate ca va incepe sa planga, poate ca-mi va spune ca se va schimba, poate ca va trage de mine, poate ca-mi va spune ca ma iubeste? Bine, sincer, mi-e greu sa cred ca ar face asa ceva, dar poate...

 

Eu sint aproape convins ca asa va proceda si de aceea ar trebui sa te retragi din relatie fara sa-i spui nimic. Pur si simplu iti iei toate lucrurile de la parintii ei si gata :) Daca tu nu vei spune nimic, ea va lasa lucrurile asa, insa daca incerci sa discuti cu ea si sa-i explici diverse lucruri se va probabil panica ca te pierde si va incerca sa te recistige.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Realitatea aia in care ea ti-a dat de mult papucii.

 

 

 

Cam 3 sferturi din acele lucruri se intamplau si cand cauta localuri unde sa facem petrecerea de nunta. 

 

Daca ne raportam la cum ar trebui sa fie o relatie standard sau "normala" dupa cum dicteaza sociatatea, am putea spune ca nu am fost niciodata impreuna in adevaratul sens al cuvantului.

 

Daca e cum zici tu, inseamna ca imi va fi mai usor. Poate inca nu inteleg realitatea ei.

Atunci asteapta viata sau vietile urmatoare,  sa va reparati greselile, desigur. Sau lumea "ailalta". Acolo sufletele voastre, pereche,  desigur, se vor uni intr-unul singur si va veti bucura impreuna vesnic, normal, de Paradis, zâmbind la amintirea celor petrecute. 

 

Nu a zis nimeni asta.

Acum faceam conversatie cu voi. :)

 

Lucrurile sunt foarte clare din perspectiva a ceea ce vreau acum. Am si spus ca m-am hotarat si ca nu mai vreau sa continui sa repar, sa incerc, sa testez, sa fac absolut nimic cu aceasta relatie. The end!

 

Ca am fost prost, ca am meritat, ca am gresit, ca n-am gresit, mai conteaza? 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 Poate inca nu inteleg realitatea ei.

 

Lasa realitatea ei, cauta mai bine s-o intelegi pe a ta. 

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O inteleg suficient de bine (cred). Am inceput sa-mi fac planuri de vacanta. 

Simt nevoia sa ma distrez bine de tot. :)

 

In aceste momente mi-am dat seama ca am destui oameni care ma pot sprijini. Nu ma refer neaparat la "prieteni", ci efectiv persoane alaturi de care pot sa uit mai repede anumite lucruri, pot sa ma distrez, sa ma simt bine. :)

Editat de Quagmire
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In aceste momente mi-am dat seama ca am destui oameni care ma pot sprijini. Nu ma refer neaparat la "prieteni", ci efectiv persoane alaturi de care pot sa uit mai repede anumite lucruri, pot sa ma distrez, sa ma simt bine.

 

Suntem buni, asa-i? :D

 

Poate ca vacanta este cel mai bun lucru acum. Sa nu uiti sa ma anunti (si pe Davi) daca pleci in Bora Bora.  :tongue:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Suntem buni, asa-i? :D

 

Poate ca vacanta este cel mai bun lucru acum. Sa nu uiti sa ma anunti (si pe Davi) daca pleci in Bora Bora.  :tongue:

 

Sunteti! Multumesc!

 

Dadeam banii aiurea daca mergeam la psiholog. Am avut parte de sedinte gratuite pe forum. :)

Am senzatia ca te simti eliberat. Ceea ce e corect.

 

Intr-o mare masura, da.

 

Nu-s 100% bine, in sensul ca imi amintesc de unele momente, ma intristez, ma ia si plansu', ma simt dezamagit ...multe. Insa imi revin repede si imi spun ca asta e viata, asa a fost sa fie, efectiv nu mai aveam si nu mai am ce sa fac.

 

Probabil voi mai avea nevoie de ceva timp cat sa ma simt impacat cu mine, sa ma consider complet eliberat. Sunt totusi destui ani in care am trait multe momente cu o persoana, indiferent cum a fost ea...

Editat de Quagmire
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×