Sari la conținut
Forum Roportal
Quagmire

Nu inteleg...

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Incerc sa ma linistesc acum.

Nu o sa-i spun ei nimic, momentan.

 

Faza e ca nici nu prea mai reusesc sa-i spun ceva. Tot incerc sa vorbesc cu ea, sa ne mai vedem, sa mai vorbim ...si nu reusesc. Ma evita sau incearca pe cat posibil sa fie ocupata, cat sa nu aiba timp sa ne vedem. 

 

 

Nu stiu daca-i bine sa ma gandesc la asta acum sau sa despic firul in 4, insa nu vad cum mi-as mai putea reveni vreodata psihic cat sa mai intru in vreo alta relatie. Daca ati vedea-o, ati zice ca nu exista persoana mai dulce, mai serioasa si mai cuminte.

Fix fetele "cuminti" m-au mancat psihic...

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Foarte bine faci. Pune-ți ordine în gânduri și nu o cauta deloc câteva zile, iar dacă te cauta ea fă tot posibilul sa o eviți elegant până te liniștești.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Faza e ca nici nu prea mai reusesc sa-i spun ceva. Tot incerc sa vorbesc cu ea, sa ne mai vedem, sa mai vorbim ...si nu reusesc. Ma evita sau incearca pe cat posibil sa fie ocupata, cat sa nu aiba timp sa ne vedem.

S-a terminat. Schimba-ti modul de viata. Gandeste-te la ce a fost ca la o parte din viata ta, ca la niste amintiri la care ai tot dreptul. Dar atat. Bucura-te ca ti s-a intamplat.

Uita-te in urma cu liniste si intelegere.  iti va fi mult mai usor. Bine, doar sa poti. Macar incearca.

Daca ea mai are ceva sa-ti spuna, las-o pe ea sa decida daca are si cand va voi sa-ti spuna.

  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu unde-ai vazut tu cumintenie la ea, poate doar chipul ei sa fie unul de ingeras, din felul in care s-a comportat cu tine, nu reiese decat ca e o femeie fara scrupule. Daca e adevarat ce spui, ca mereu i-ai dat atentie, ca ti-ai exteriorizat tot timpul afecțiunea pe care i-o purtai, daca te-ai oferit sa o duci undeva, departe pt a va regasi, daca ti-ai aratat disponibilitatea de a participa alaturi de ea la toate treburile casnice in cazul in care v-ati fi mutat impreuna, daca ai acceptat la varsta ta nu numai sa fii privat luni intregi de sex, dar si de orice bruma de afectiune din partea ei si ai trecut peste faptul ca nu catadicsea sa iti comunice nimic din ceea ce orice partener al unui cuplu e normal sa ii comunice celuilalt, iar ea s-a pisat cu bolta pe toate astea (scuza-mi vulgaritatea), inseamna ca e fie o persoana rea pana in maduva oaselor, fie una fara toti boii acasa, iresponsabila, una dulce si cuminte, in niciun caz.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

S-a terminat. Schimba-ti modul de viata. Gandeste-te la ce a fost ca la o parte din viata ta, ca la niste amintiri la care ai tot dreptul. Dar atat. Bucura-te ca ti s-a intamplat.

Uita-te in urma cu liniste si intelegere.  iti va fi mult mai usor. Bine, doar sa poti. Macar incearca.

 

Astea-s basme, momentan el nu poate sa faca nimic din toate astea. Oricat ar vrea. Dupa o relatie exista un timp de vindecare. Care are etapele lui, de negare, de revolta etc.

In care el nu trebuie sa intre in alta relatie, pentru ca nu si-ar face decat rau.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Este greu sa decizi asta cu atata siguranta. Intr-o relatie care se sfarseste, vina se cam imparte, nu neaparat in mod egal, dar cred ca este gresit sa crezi ca vina ar putea fi in totalitate a unuia.

Intr-o relatie care nu merge, vina poate fi a amandurora, in diferite proportii, insa noi stim doar istorisirea lui unde se pun multe cap la cap in ceea ce o priveste.

Cand cineva inseala, nu este vina celuilalt. Este alegerea lui sa insele.

Intr-o relatie, nimeni nu e perfect si se mai fac si greseli, dar sunt curioasa ce vina isi gaseste Quagmire pentru comportamentul ei de a-l umili, trata ca pe un nimeni, de a-l juca cum vor ea si parintii ei, ca apoi sa flitreze cu necunoscuti ?

Si el, ce sa faca acum? Sa mai si stea de vorba cu ea, sa o duca in vacante (cu forta), sa o recucereasca?

 

Eu cred ca se vede de la o posta cum stau lucrurile...

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca ii repugna sexul si asta se intampla din motive fiziologice (sunt femei incapabile sa simta placerea, oricat de mult ar fi atrase de un barbat si oricat de bun la pat ar fi el) nici nu va ajunge sa se culce cu altul. E posibil sa nici nu fie capabila, chiar neavand vreun defect fiziologic, de a avea o relatie adevarata, toate sentimentele ei fiind superficiale. Atunci cand nu trebuie sa se implice, cand e intr-o poveste in care poate fi cine vrea ea, e dulce si preocupata de mascul, cum se relatia incepe sa devina serioasa,  cum se schimba la 180 de grade, pt ca nu isi doreste implicare,  e prea comoda sa fie responsabila, ea vrea doar sa primească, fara a oferi ceva in schimb. 

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sexul a fost problematic inca de la inceput.

Si nu cred ca-s 100% de vina pentru ca n-am avut reclamatii in trecut + ca am fost extrem de atent si rabdator.

 

Am fost mereu frustrat cu treaba asta, dar am tot incercat sa o fac sa se schimbe, insa ea a devenit mai inchisa din punctul asta de vedere. Daca la inceput era cat de cat mai ok ...si macar incerca, dupa ceva timp a lasat-o balta complet si a zis ca ea n-are nevoie, ca e suficient sa faci doar pentru a naste un copil si cam atat. Ba chiar a fost la ginecolog si i-a spus medicului in fata ca ea nu simte nevoia sa faca, iar medicul i-a spus ca-i ok. 

In ultimul an incepuse sa-mi spuna ca nu e ok sa faci fara sa fi casatorit si ca se simte extrem de rau pentru ce i-a spus preotul (nu a vrut sa o impartaseasca din cauza asta, pentru ca traim in pacat). 

Editat de Quagmire

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Inca am aplicatia aia pe telefon si imi trimite mesaje ca sa vorbeasca cu mine (individul anonim de pe chat), ma intreaba unde sunt.

 

Intre timp, pe mine nici nu ma baga inseama. 

Momentan m-a apucat rasul. Oare o fi de bine sau incep sa o iau razna? :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×