Sari la conținut
Forum Roportal
Quagmire

Nu inteleg...

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

"E gresit daca vreau, dupa atatia ani, sa devin macar un pic mai egoist si sa incerc sa ma gandesc la mine?"

 

NU

Editat de sorinaa
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu-s 100% bine, in sensul ca imi amintesc de unele momente, ma intristez, ma ia si plansu', ma simt dezamagit ...multe. 

Nu trai din amintiri, aia nu-i viata!!!

Ca sa plangi e si mai rau ... viata merge inainte chiar daca azi e ceata si nu se vede prea mult inainte.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Ca am fost prost, ca am meritat, ca am gresit, ca n-am gresit, mai conteaza? 

 Cateodata gresim, suntem prosti, nu meritam, meritam mai mult....conteaza, daca invatam ceva din toate astea...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am inceput sa-mi fac planuri de vacanta. Simt nevoia sa ma distrez bine de tot. :)

Vacantele primeaza ... rezolva pe moment toate problemele cum observ, dar e fals de imitat o scena dintr-un film.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu pricep cum nu va ganditi la faptul ca un tip atat de perfect si open minded, ca initiatorul(cel putin asa reiese din ce spune el),  a gasit fix tipa opusa lui din toate punctele de vedere.

Pe mine ma pune pe ganduri chestia asta. 

  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da' cine a zis ca e perfect si open minded cu orice? 

Ajuta la ceva daca incep sa-mi insir toate defectele? 

Editat de Quagmire
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ai incercat sa-i explici ca tu stai cu ea doar pentru sex? Cred ca asa era corect. Cand va despart atatea lucruri importante, nu mai ramane decat asta.

Din felul in care ai descris-o,  oricine s-ar intreba cum naiba ai stat cu ea pana acum.

 

Cred ca ar trebui sa explic faptul ca eu nu cred in descrierea tipei facuta de initiator. Pare mai degraba o reclama de matrimoniale. Nu vreau sa fiu rau, chiar nu vreau.

Editat de adal*
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Fiecare e liber sa creada fix ceea ce doreste. 

 

Uneori, nu toate lucrurile pot fi explicate rational. Asa cum eu nu-mi explic multe lucruri pe care le-a facut ea, tu nu-ti explici cum am putut eu sa stau asa pana acum.

Cum? Uite asa!

 

Sunt cazuri mult mai socante in lume care te fac sa spui "ba, da' n-are cum!!". Uite ca are cum. Nu cred ca mai exista multe lucruri care sa socheze, surprinda. 

Pur si simplu poti sa consideri ca am fost prost si ca atat m-a dus mintea. Sau poate ca am niste complexe mai ascunse care m-au facut sa ma refugiez in ea, asa cum era. 

Editat de Quagmire
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca e mai bine sa incetam sa fim implicati intr-o relatie fara perspectiva decat sa ne mintim de unii singuri ca ne e bine.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Intr-adevar, unele actiuni si atitudini par de neexplicat si ilogice...chiar si pentru cei in cauza.... :)

 

Desigur ca nu ne poti spune chiar tot, este de inteles si chiar...recomandat. ;)

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×