Sari la conținut
Forum Roportal
BananaAranciata

fantome

Postări Recomandate

toti am avut experiente ingrozitoare cu fantome..dar poate ele sau pierdut in lumea noastra sau cer razbunare..uneori exista spirite malefice,altele vor sa ne salveze..dar cum?

 

Toti ? Chiar toti ? Eu nu am avut nicio astfel de experienta, si nu cunosc pe nimeni care sa-mi fi povestit asa ceva. In schimb, urmaresc pe Discovery, vineri seara "Fenomene stranii" unde prezinta experientele altora in materie de fantome si spirite malefice. Or fi adevarate?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nici eu n-am avut si nici nu ma entuziasmeaza ideea :o:

 

Dar, haideti, ceilalti - toti care ati avut astfel de experiente.....Vreau si eu sa stiu ce ati simtit....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Toti ? Chiar toti ? Eu nu am avut nicio astfel de experienta, si nu cunosc pe nimeni care sa-mi fi povestit asa ceva. In schimb, urmaresc pe Discovery, vineri seara "Fenomene stranii" unde prezinta experientele altora in materie de fantome si spirite malefice. Or fi adevarate?

 

Da si eu urmaresc.Cred ca se exagereaza la unele cazuri,ca sa para mai reale.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nici eu n-am avut si nici nu ma entuziasmeaza ideea :o:

 

Dar, haideti, ceilalti - toti care ati avut astfel de experiente.....Vreau si eu sa stiu ce ati simtit....

strigoii intra la categoria fantome?daca da atunci...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si eu ma uit la fenomene stranii si exagereaza...de exemplu am vazut knd mam uitat o femeie kare habar nare k e un spirit malefic in casa...si atunci a aparut o fata asa cetoasa....si a disparut..exagerat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

de vazut nu mi-a spus nimeni ca a vazut ceva...dar in zona unde m-am nascut multi cred in chestiile cu strigoi,merg sa dezgroape mortii...ii aud ca vorbesc cu ei...ma rog eu nu prea cred in asa ceva,dar relatarile lor sunt foarte veridice,chiar ma inspaimanta cateodata...m-au invitat si pe mine cand au un "caz"...totusi...sa umblu noaptea prin cimitire doar ca sa ma conving?...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
de vazut nu mi-a spus nimeni ca a vazut ceva...dar in zona unde m-am nascut multi cred in chestiile cu strigoi,merg sa dezgroape mortii...ii aud ca vorbesc cu ei...ma rog eu nu prea cred in asa ceva,dar relatarile lor sunt foarte veridice,chiar ma inspaimanta cateodata...m-au invitat si pe mine cand au un "caz"...totusi...sa umblu noaptea prin cimitire doar ca sa ma conving?...

Merg sa dezgroape mortii?

Pai inseamna ca or fi cativa infractori pe-acolo, ce spui tu intra la categoria profanare de morminte :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ah da,stiu si eu un profanator de morminte din asta(sau cel putin asa se lauda,n-am participat la astfel de "evenimente")...e rocker din acela satanist care cica are nevoie de sange pentru magie neagra si dezgroapa mortii pentru asta...in fine...porcarii!

Referitor la discovery si "fenomene stranii" ma mai uit si eu cand si cand...oricum,fratilor,acolo nu arata real ceea ce se intampla...sunt niste reconstituiri a unor fapte povestite de X sau Y pentru ca nu a stiut nimeni ca asa ceva se intampla(ma refer la cazurile prezentate) ca sa isi ia masuri echipandu-se cu camere video in speranta ca vor captura fantoma pe film.Si daca ar vrea ei sa faca asta nu prea cred ca au sanse sa reuseasca.Sunt pure reconstituiri chiar si cu ajutorul calculatorului ale unor intamplari narate de anumiti subiecti care au trait acele evenimente.

Si acum revenind la ceea ce se discuta initial...am o intrebare: ce intelegeti voi prin "spirite malefice"?ca vad ca tot vorbeati voi despre ele. Sufletele acelor oameni care au niste morti violente sunt fortate-ca sa zic asa-sa se desparta de corpul lor fizic .Acele suflete raman foarte mult timp confuze,nedumerite,ratacite,parca pierdute,nu stiu ce e cu ele,nu stiu in ce directie sa o apuce...drept urmare raman ceva vreme pe pamant,printre oamenii ca noi.Unele nu isi gasesc linistea,si intr-un fel sau altul incearca sa si-o recapete si iau atitudine.Pot aparea astfel fenomene tip poltergeist prin care spiritele pot protesta,isi fac simtita prezenta,alunga pe cei care le tulbura intr-un fel sau altul linistea.

Dar de cele mai multe ori sunt inofensive.Uneori se pot arata,alteori ba...faptul ca unii se sperie de ele cand le vad,e partea a doua(nu inseamna neaparat ca vor sa te pape)!De multe ori avem atatea spirite in jurul nostru fara ca nici macar sa fim constienti de asta... :P

La fel,spiritele criminalilor,ale sinucigasilor - ratacesc mult timp pe stratul astral cel mai de jos...stratul intai,cel mai intunecos,in care se simt la fel de rataciti si confuzi,cautand linistea.Pot umbla si aceste spirite si chiar pot poseda anumite persoane dar numai in conditii speciale(nu stau acum sa le enumar,dar daca vreti neaparat va pot spune si asta).

"Spiritele bune" nu prea vin nechemate,decat daca le-au fost incredintate de la un nivel superior sau daca ele considera ca e de datoria lor sa ne ajute(cum sunt ghizii nostri spirituali).In rest nu prea apar tocmai pentru ca multi se sperie iar scopul lor nu este acela de a face rau ci dimpotriva. :tease:

Cam atat pentru azi...mai va povestesc si alta data... ;)

 

:pardon:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×