Sari la conținut
Forum Roportal
Quagmire

Nu inteleg...

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cred ca am discutat mult prea mult pe tema asta.

 

Eu am tot continuat discutia fiindca am simtit si poate voi mai simti nevoia sa spun lucruri, sa ma eliberez. Daca e o problema, incetez.

Oricum, am trecut de ceea ce era mai rau.

 

In ceea ce priveste povestea in sine si deznodamantul ei, lucrurile sunt relativ clare. :) 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Quagmire, nu are nimeni nimic cu tine. Poate ca i-ai descoperit defectele pe parcurs. Sper ca nu ai avut nevoie de prea mult ca sa o citesti.

De aceea am impresia ca inca de la inceput, nu i-ai dat prea multe sanse, dar ai continuat relatia. Fii sigur ca si ea si-a dat seama de asta si a devenit prudenta.

Intre voi a fost o totala nepotrivire si cred ca cel castigat ai fost tu.

Stii care este problema acum? Ca nu mai ai voie sa gresesti. Trebuie sa gasesti tipa aia open minded, ca tine, care poate ar fi interesata si de o relatie deschisa, sau alte alea.

Intelegi ce vreau sa spun? Daca asa vezi tu viata ta, este ok! Dar nu vad cum ar decurge altfel. Sau, mai stii? Poate esti un norocos. :)

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Stii care este problema acum? Ca nu mai ai voie sa gresesti. Trebuie sa gasesti tipa aia open minded, ca tine, care poate ar fi interesata si de o relatie deschisa, sau alte alea.

Intelegi ce vreau sa spun? Daca asa vezi tu viata ta, este ok! Dar nu vad cum ar decurge altfel. Sau, mai stii? Poate esti un norocos. :)

 

Nu imi doresc asa ceva!  N-as accepta niciodata un astfel de lucru.

 

Dar sunt de acord ca urmatoarea relatie, daca va mai fi una, trebuie sa fie mult mai ok, altfel exista riscul sa o iau razna de tot.

Prefer sa nu ma gandesc la asta, vreau sa simt ca pot sa traiesc singur o perioada, fara sa am nevoia de nimeni. 

Editat de Quagmire

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Prefer sa nu ma gandesc la asta, vreau sa simt ca pot sa traiesc singur o perioada, fara sa am nevoia de nimeni.

Sunt sigură că poți trăi singur. Un început ar fi sa te muți din casa părinților.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt sigură că poți trăi singur. Un început ar fi sa te muți din casa părinților.

 

Da, stiu. Vreau sa fac asta in urmatoarele luni. :)

Sunt multe lucruri care se petrec pe plan profesional. Sa zicem ca am castiguri ok care incep sa creasca si mai mult.

Oscilez intre varianta de a ma muta cu chirie sau chiar a cumpara ceva micut pentru inceput (o garsoniera).

 

Vreau, insa, cateva luni sa fiu relaxat, nu vreau sa ma mut azi sau maine. In primavara sper ca va fi ok.

Ascult asta, mi se pare ca ajuta (primele 8 minute ...ups, vad ca mai continua pe subiect in tot filmuletul, ce haios :D ): 

 

Desi nu pot spuine ca-l stimez pe omu' asta, mai ales din cauza a ceea ce propaga el dpdv politic, dar si a televiziunii hidoase la care lucreaza, insa strict pe subiectul asta mi se pare ca are dreptate.

Editat de Quagmire

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Oscilez intre varianta de a ma muta cu chirie sau chiar a cumpara ceva micut pentru inceput (o garsoniera).

 

Dacă ai posibilitatea de a plăti chirie pe termen lung, mai bine o transformi in rate pentru casa ta.

Te responsabilizează, motivează si iti dă mai multă încredere ca poti.

 

 

Scuze, nu ma pot uita la badea. :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dacă ai posibilitatea de a plăti chirie pe termen lung, mai bine o transformi in rate pentru casa ta.

Te responsabilizează, motivează si iti dă mai multă încredere ca poti.

 

 

Scuze, nu ma pot uita la badea. :)

 

 

Ai dreptate.

 

In legatura cu a doua chestie, da ...trebuie sa ai stomacul tare ca sa te uiti la omu' asta, da' macar filmuletul asta e haios. L-as recomanda tuturor nebunilor ca mine. Chiar m-a binedispus. :D 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu-s 100% bine,

Probabil voi mai avea nevoie de ceva timp cat sa ma simt impacat cu mine, sa ma consider complet eliberat. Sunt totusi destui ani in care am trait multe momente cu o persoana, indiferent cum a fost ea...

 

Nici nu o sa fii prea curand si nu te deprima din cauza asta, trebuie sa traiesti suferinta. Da-ti voie sa suferi, daca asta simti.

Citisem pe undeva si imi pare rau ca nu mai gasesc acel articol, ca dupa o relatie ai nevoie de o luna pentru fiecare an de relatie, ca sa-ti revii. Deci tu ar trebui sa ai cam jumatate de an de stat singur si de limpezit gandurile.

Depinde de fiecare, insa, poate unii isi revin mai repede. Poate tu erai doar intr-un soi de dependenta morbida si o sa ai capacitatea sa revii la viata mult mai repede.

 

Ai incercat sa-i explici ca tu stai cu ea doar pentru sex? Cred ca asa era corect.

 

Serios, asta ai inteles tu?!

 

 

 

Stii care este problema acum? Ca nu mai ai voie sa gresesti.

 

Tu esti pe bune? Cum adica nu mai are voie sa greseasca, dar ce, experienta asta l-a invatat cate in luna si in stele si gata, le stie pe toate, stie toate femeile? E perfect? NORMAL ca o sa mai greseasca, TOTI gresim. Greselile ne "cresc", ne inteleptesc, ne maturizeaza.

Cine a facut O SINGURA greseala in viata, vreau sa-l vad.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De gresit o sa mai gresesc cu siguranta.

 

Banuiesc ca se refera sa nu mai gresesc in sensul ca sa stau intr-o relatie care efectiv nu merita sau sa tolerez atatea lucruri. Cu alte cuvinte, daca eu constat ca o persoana nu este cum vreau sau sunt diferente foarte mare, NEXT. Eu asa am inteles ceea ce a spus el ...si are dreptate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×