Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Si eu doar cadouri utile cumpar in acele rare ocazii cand fac acest gest.   Mai nou cumpar copiiilor mici ca ai mei isi cumpara singuri de ce au nevoie.

 

Am cumparat pulovere cam multe zilele trecute ca erau la mare ieftinire, din $269 la $6 ... dar vine si sezon mai rece si le ofer cadou cunostintelor.

Niciodata n-am cumparat destule,  desi un geamantan e plin azi.   O sa raman si fara ale mele, de fapt de acolo se incep cadourile ca prietenele

vor ce vad pe mine, devalizarea este doar efectul secundar al prieteniei.    

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Primit High Speed Cable Modem ... de la fiul, este inca nedesfacut si in ambalaj de cadou, asa s-a vandut.  

 

Vrea mancare  ce n-a mancat demult ... si-l va devora cu prietenii.   Am placerea ca se accepta si fara funditza!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am terminat relativ repede cu darurile anul asta. am 3 cupluri pe lista si fiecare primeste cate un cos cu produse alimentare: un salam, un cascaval, un ulei de masline, ciocolata, vin, bere, chestii d-astea + bilete la film. barbata-miu primeste chestii utile gen masina de barbierit, o periuta electrica, o bratara fitbit (puls, km parcursi, kalorii, gps - asta e utila pt ca a lui s-a stricat si fol des) si abonament pt 2016 la meciurile echipei preferate. asta din urma imi e util mie, ca sa nu ma mai traga dupa el la meciuri, cred ca numai de meciuri o sa-mi arda in 2016. Caine primeste cadou doar mancare, iar daca in ianuarie sunt super reduceri ii cumpar un stativ de catarat mai mare, ii cam pica popoul p-afara din asta.

 

eu una imi doresc o tigaie grill sau un mini robot de bucatarie.


ieri a trebuit sa il rog pe blondu' sa vina s ama ia de la munca, am primit atatea cadouri ca nu le puteam cara. am primit, fara sa exagerez, 4 pungi mari cu haine pt copil 0-12 luni. eu nu am inceput sa cumpar  ce imi trebuie pt copil, am zis ca astept reducerile din ianurie, dar pe langa cele 4 pungi am primit de la o prietena 2 saci cu de toate pt copil. din ro am cumparat un costum popular f mic care as vrea sa-l poarte asa pt o poza de familie.

 

si tot de la munca am primit cos cu bunatati, ciocolate, lumanari decoratie, 45 min de masaj la un centru din apropiere, flori. Am niste colege jos palaria.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Azi am avut in vizita si o fetita de 3 ani si ea a primit de la mine haine pentru 1 an cel putin ca va incepe si gradinita curind si sa aibe cu ce sa se schimbe zilnic, voia sa prinda o pisica dar n-a reusit.  Adultii doar mancare au savurat si discutie.  

 

Pe aici copiii doar in ziua de Craciun au voie sa deschida cadouri si viziteaza pe cei care le anunta ca Santa a lasat ceva pentru copiii, altfel nu merg la nimeni.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×