Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

daca e pe bani nu e cadou :D

Mie mi se pare tot un fel de cadou, pt. ca imi face favoarea sa amane data platii. Si imi mai da si vreo cateva fara bani. :lol:

 

@Olga, sunt oua e gaina de tara, eu sunt sarantoaca, de-aia ma bucur. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

e un favor reciproc, dar cadou nu e.

 

oo faberge :lol:

 

bai olga, nu e tarziu la tine?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

dar tot nu stiu cate oua s-au cumparat???

 

Eu n-am de mers la munca ... imi baga in cont bani birourile de pensie ... nu numai lui ... asa ca  eu stabilesc mereu ora exacta!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu, pentru ca 20 de oua costa 2 lei ... ea le va achita ... candva la palta salariului pe 15 sau 1 Junie ... sau a cumparat actiuni la Stock market???

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

olga, ce e greu de inteles ca in romania nu se ajunge cu salariul de la o luna la alta?

 

ce e atat de insistat pe faptul ca se 'ia pe datorie'? n-ai apucat vremurile acelea? good 4 ya!

 

eu le-am apucat, maica-mea fara ajutorul meu inca le-ar trai. noi nu luam numai oo cu plata la salariu, luam gaturi de curcan si faceam ciorba, luam paine si detergent. luam orice cu plata la salariu cand nu mai era nimic din salariu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aoleu, Olga, daca stiam, nu mai scriam, 20 de oua costa 6 lei, exista situatii cand 6 lei sunt f. valorosi pt. mine. Nu ma astept sa inteleaga toti ca o suma pe care ei o considera infima, poate reprezenta o suma importanta pt. altii, chiar ma distreaza cand vad oameni uimiti . :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu n-am avut probleme financiare in viata mea!!!   La Bucuresti am avut un venit de invidiat, eu am inretinut pe sora mea de atunci sa fie la nivel de plutire cu sotul din capitala sa nu afle cat costa alea.   Am suspectat ca vor veni" acele vremuri" in Romania ... si inainte sa ma lovesc de situatie, am plecat de acolo. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

@ Fiero

 

Eram curioasa de valoarea a 6 lei si la Google imi da floarea din Hawai numit Lei din care se fac acele ghirlande de pusi in gatul turistilor la aterizare.

 

Am aflat ca RON 6.00 = USD 1,46 ... stiu ca si un cent este valoros cand nu-l ai, sincer, credeam ca glumesti sa mai treaca timpul, voiam sa intreb cat la % e dobanda la investitie ...  :flowers: nu pot sa inteleg banii romanesti, daca nu circul in zona cu decade.  Si cu sora mea am probleme sa-mi reduca din sumele

de care vorbeste ca n-am idee cat valoreaza .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu-ti face probleme, Olga, eu nu-s suparacioasa. Si ai intuit corect, am luat totul in gluma, chiar daca situatia descrisa de mine a fost reala. :)

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×