Sari la conținut
Forum Roportal
Aikaterine

Cum ne putem lasa de fumat

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

BRUSC

asa m-am lasat eu de fumat!

Mi-am programat din timp, am stabilit data (intr-o zi de sambata). Si gata, nu mai fumez de 6 luni! Fumam peste 20 tigari/zi!

 

Success!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Anul viitor se va introduce taxa pe viciu...poate multi vor renunta la acest obicei...

E vorba ,din cate am inteles de cca 1 euroi :spiteful: /pachet.

Oare cati se vor lasa?

Si daca intram in...ue si pocul va fi cca 3-4 euro...?

VOINTA!DE ASTA AVETI NEVOIE!

 

 

Aha! Am auzit şi eu de asta!! Şi mama a spus că se lasă dacă se scumpesc at

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ei, acum , daca vrei sa te lasi de fumat, rogi o persoana draga tie sa te roage sa-i promiti ca nu mai fumezi iar tu pentru persoana aia faci orice. Si gata, uite o poveStire interesanta ! :spiteful:"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ei, acum , daca vrei sa te lasi de fumat, rogi o persoana draga tie sa te roage sa-i promiti ca nu mai fumezi iar tu pentru persoana aia faci orice. Si gata, uite o poveStire interesanta ! :spiteful:"

 

 

Dacă ar fi at

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
iti trebuie si-un ditamai motivul .

 

pentru ca sa nu fii sclavul tigarii, ci propriul tau stapan!

 

unii, insa, sunt prea obisnuiti sa fie sclavi, chiar le place, si nu vor sa renunte la sclavie

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Majoritatea oamenilor s-au lasat de fumat dintr-o cauza traumatizanta:cancer la plamani, ba bolnavi cu inima,...etc.Adica cei care daca mai ia tigarea in gura numai au mult de trait.

 

Tot asa am avut si eu un prieten fumator si l-am facut sa se lase de fumat printr-o metoda care nu o sa o gasesti la sfaturile nici unui doctor, sau in carti

O data cand am iesit pe afara l-am vazut ca ia tigara in gura desi imi spusese mie cu o saptamana inainte ca se lasa de fumat.

L-am intrebat daca tigara e asa de buna, el bineinteles mi-a raspuns afirmativ.

Ca sa ma convinga l-am pus sa traga din tigare cat de tare poate.A tras un fum de a consumat jumatate din tigare dupa care a inceput sa tuseasca de sa pus pe spate si am inceput sa-i bat pe piept.Dupa ce si-a revenit mi-a spus ca a simtit un gust si miros ce nu-l mai simtise niciodata.De atunci nici in ziua de azi numai ia tigara in gura.

El era fumator de 2 luni.La cine ii fumator de ani de zile sa termine o tigara intreaga daca poate.Atentie daca ai boli cardiovasculare, sau cine stie ce alte boli nu-ti recomand.

 

Sau alt sfat care nu este asa periculos ar fi sa te gandesti ca esti capabil sa te lasi de fumat, ca esti ales sa te lasi de fumat ca sa devii exemplu pentru alti fumatori care vror sa se lase de fumat.Asta ar putea sa-ti deie un scop in viata.

Editat de greet

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

io fumez de 7 ani ... de fiecare data cand ma "las" de fumat tine numai o zi , a doua zi imi vine sa si omor pe cineva pt o tigara :evil: :) :(

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pentru a te putea lasa de fumat, zic eu, iti trebuie o filosofie proprie de viata, pentru ca fumatul, inainte de toate este un atasament, este o evadare din problemele care, in mintea ta, nu se pot rezolva.Fiecare dintre noi are cate o nemultumire sau poate chiar mai multe.Pentru unii tigara este acel ceva ce ii face sa treca mai usor peste emotii si peste nelinistile de tot felul[..................................] cu siguranta nu se poate detasa nici de fumat.Trebuie sa invatam sa acceptam viata asa cum este daca dorim sa fim mai echilibrati si sa trecem mai usor si fara vicii prin ea.Altfel, o scurtam :evil:))) cu 10, 15, 20 de ani!

Imi place cum pui problema din punct de vedere psihologic!!!! Este mult adevar aici!! Intr-adevar este uimitor cite "atasamente" poate str

Editat de Victor Apostu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
io fumez de 7 ani ... de fiecare data cand ma "las" de fumat tine numai o zi , a doua zi imi vine sa si omor pe cineva pt o tigara :evil: :) :(

...stii, eram o data le pescuit cu niste prieteni vechi....mai incolo, pe balta unu' bodoganea de unul singur, incilcit in propria undita, si la un moment dat face o criza, si rupe undita di o arunca in stuf pe marginea baltii....observind mai tirziu ca s-a dat in spectacol, s-a scuzat si a spus ca asa face pentru ca se enerveaza cumplit cind ramine fara tigari, asa ca acum...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×