Sari la conținut
Forum Roportal
Aikaterine

Cum ne putem lasa de fumat

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Sunt una dintre acei multi care au cazut sub incidenta viciului de a fuma. Constientizez gravitatea situatiei, ca fumez mult, ca este neaparat necesar sa renunt dar sunt slaba, sunt dependenta in special de gestul de a fuma. Mama prietenului meu are 66 ani dar arata de 100. Oare pentru ca a fumat? De cate ori o vad, ma infioara gandul ca asa voi arata si eu, adica super ridata. Stiu ca puterea psihicului este foarte mare, autocontrolul este succesul reusitei, dar in cazul meu nu functioneaza. Poate puterea data de grup functioneaza. Cine mi se alatura?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am fumat 7 ani si m-am lasat de la o zi la alta. Pe 24.11.1999. A fost foarte usor. A fost vorba doar de dorinta de a nu mai fuma si de vointa. Trebuie sa ai o motivatie puternica. La mine a existat, dar nu la toata lumea se poate aplica. Eu m-am intors la Dumnezeu si faptul ca fumatul nu-I era placut..m-a facut sa mi se taie cheful. De la o zi la alta. De pe 25 n-am mai pus gura pe tigara. Metode? Nici o metoda nu ajuta daca nu e dublata de ambitie. Fa sport. Printre altele. Daca anturajul fumeaza..n-ai nici o sansa.

Editat de Amarena
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

e bine sa bei multa apa zilnic, chiar necesar .

daca crezi ca e prea multa, mai renunta la marlboro :friends:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
e bine sa bei multa apa zilnic, chiar necesar .

daca crezi ca e prea multa, mai renunta la marlboro :friends:

Pai, pe 19 mai, de ziua mea, ma voi lasa de fumat. Mi- groaza cand ma gandesc cat sport trb sa fac.

M-am mai lasat in iarna vreo 3 luni si am pus lejer 15 kg. M-am reapucat pt ca atunci chiar nu aveam timp sa fac sport!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

stii cum se zice, cel mai simplu e sa te lasi...eu ma las

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Faceti un calcul cit dati pe tigari si ce ati putea sa faceti cu banii respectivi pentru alte mici sau mari placeri.

Apoi, fumatul face rau la ten: ataca fermitatea epidermei (asta e motiv de lasat pentru femei).

Si apoi, nu trebuie sa te lasi brusc, ci treptat....

insa fumatul are totusi si parti bune :friends:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Faceti un calcul cit dati pe tigari si ce ati putea sa faceti cu banii respectivi pentru alte mici sau mari placeri.

Apoi, fumatul face rau la ten: ataca fermitatea epidermei (asta e motiv de lasat pentru femei).

Si apoi, nu trebuie sa te lasi brusc, ci treptat....

insa fumatul are totusi si parti bune :friends:

Crede-ma ca daca te lasi vei da banii pe alte chestii: guma de mestecat, dulciuri etc.

Iar de lasat, parerea mea e ca trebuie sa o faci brusc!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Crede-ma ca daca te lasi vei da banii pe alte chestii: guma de mestecat, dulciuri etc.

Iar de lasat, parerea mea e ca trebuie sa o faci brusc!

 

Daca vrei sa te lasi brusc de fumat, pregateste-te sa fii tata sau mama, dupa caz (alta metoda)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×