Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Asa.... deci dupa ce m-am enervat de cateva ori, ca copiii trebuiau sa isi reinnoiasca in fiecare luna abonamentul STB valabil pe 1 an, ca asa scria pe site-ul STB ca e valabil abonamentul - un an, si de cate ori mergeau la chiosc ba gaseau inchis, ba manca aia si ii ușuia sa vina mai tarziu, ba lipsea 5 minute, am facut reclamatie cu mail direct la directorul stb ca abonamentul sa fie valabil 1 an, nu o luna si sa trebuiasca sa il reinnoiesti. Si in sfarsit, au anuntat ca vor implementa abonamentul pe 1 an care nu mai trebuie reinnoit.

Editat de Enki
  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La 09.04.2022 la 16:03, Enki a spus:

Se pare ca imi trebuiau niste vitamine. Iau supradyn de 3 zile si e mult mai bine. Sper numai sa reusesc sa ma tin de ele, ca mi-am mai cumparat eu vitamine si alta data, si dupa cateva zile uitam sa le mai iau.:lol2:

Salutare, Enki ! Daca consideri ca e și un surmenj intelectual, poți Încerca Enerion, 2-3 pe zi. La mine chiar à dat rezultate. Era o perioda în care nu aveam energie de nimic, dormeam cam non-stop. Am luat atunci. 3 pe zi, 2 dimineața, si unul mai spre seara, nu foarte târziu. 

Era altceva. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 7 ore, Cezara6 a spus:

Salutare, Enki ! Daca consideri ca e și un surmenj intelectual, poți Încerca Enerion, 2-3 pe zi. La mine chiar à dat rezultate. Era o perioda în care nu aveam energie de nimic, dormeam cam non-stop. Am luat atunci. 3 pe zi, 2 dimineața, si unul mai spre seara, nu foarte târziu. 

Era altceva. 

Multumesc de sugestie. M-am uitat pe prospect si vad ca e bun la de toate. 

Momentan vitaminele sunt ce imi trebuie.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Prima zi în România, nu am rămas dezamăgită. A țipat una la mine deja din aeroport, că am îndrăznit, în nesimțirea mea, să pășesc pe rampa pt dizabili. 

Nici la serviciul de eliberare a cărților de identitate nu m-au dezamăgit. Atâta scârbă și irascibilitate la un funcționar public, de la prima oră a dimineții, n-am mai văzut de..  3 ani, da. Plus birocrația, plimbatul de la Ana la Caiafa pt două foi mizerabile. E un exercițiu foarte bun, să nu uit niciodată de unde si mai ales DE CE am plecat. Dar cum dreaq aș putea să uit.

M-am dres cu niste mini eclere aseară... ca să nu-mi mai pară rău că am venit acasă. În țara mea, unde ar trebui să mă simt acasă. Nu mă simt și e foarte trist.

  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aici in principal poti sa te bucuri de peisaje si de zone cu aer curat.

Calitatea umana scade de la an la an si oricum lumea e tot mai inacrita si dezbinata per general; justificat sau nu, nici nu conteaza.

Incep sa imi fac si eu planuri de duca, sau ma gandesc la niste investitii ca sa pot face ulterior rost de niste bani si sa pot locui intr-o zona mai retrasa din Romania.

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca țara asta e numai pe interes. Ce faci pentru ea, asta face si ea pentru tine.:derisive:

Acu serios. Sa ne gandim toti, cu sinceritate si responsabilitate daca facem tot ce tine de noi pentru tara asta, ca apoi sa putem cere totul de la ea. E un punct de vedere care mi-a venit la moment.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La 11.04.2022 la 12:27, Enki a spus:

Asa.... deci dupa ce m-am enervat de cateva ori, ca copiii trebuiau sa isi reinnoiasca in fiecare luna abonamentul STB valabil pe 1 an, ca asa scria pe site-ul STB ca e valabil abonamentul - un an, si de cate ori mergeau la chiosc ba gaseau inchis, ba manca aia si ii ușuia sa vina mai tarziu, ba lipsea 5 minute, am facut reclamatie cu mail direct la directorul stb ca abonamentul sa fie valabil 1 an, nu o luna si sa trebuiasca sa il reinnoiesti. Si in sfarsit, au anuntat ca vor implementa abonamentul pe 1 an care nu mai trebuie reinnoit.

oh, wow, si se misca si repede, ma asteptam in vreo 6 luni sa o implementeze

STB SA emite abonamente metropolitane anuale pentru elevi și studenți
Începând de miercuri, 13.04.2022, Societatea de Transport București STB SA pune la dispoziția elevilor abonamente metropolitane acordate cu reducere integrală de tarif, respectiv studenților abonamente cu reducere de 50%, pe durata întregului an școlar, eliminând astfel deplasările lunare la centrele de comercializare a titlurilor de călătorie.
Beneficiarii reducerii integrale de tarif pentru transportul public sunt:
-  elevii claselor 0-XII;
-  elevii școlilor profesionale;
-  elevii școlilor postliceale;
- elevii și studenţii orfani sau proveniţi din casele de copii.
Facilitatea de reducere cu 50% a prețului abonamentelor este disponibilă pentru studenții înmatriculaţi la forma de învăţământ cu frecvenţă, în instituţiile de învăţământ superior acreditate, în vârstă de până la 26 de ani. Începând de mâine, aceștia pot achiziționa de la centrele de emitere și reîncărcare STB SA abonamente lunare, abonamente pentru jumătate de an, respectiv anuale.
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
56 minutes ago, Rodica` said:

Se pare ca țara asta e numai pe interes. Ce faci pentru ea, asta face si ea pentru tine.

Amabilitatea e gratis, nu-ți cade nimic dacă te porți politicos. Nu țipi la mine, că nu țin minte să-ți fi făcut ceva ție, personal. Atât, alte pretenții n-am. 

A, nu te mai țin nervii, ai un job stresant, ca orice job cu publicul? Du-te la terapie sau găsește-ți alt job mai puțin stresant, dar nu țipa, că nu ești maică-mea... Wtf.

Editat de Amarena
  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 18 minute, Amarena a spus:

A, nu te mai țin nervii, ai un job stresant, ca orice job cu publicul? Du-te la terapie sau găsește-ți alt job mai puțin stresant, dar nu țipa, că nu ești maică-mea... Wtf.

Da, Rodica e mai nervoasa, asa, mai tipa la noi.:biggrin:

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×