Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

On 4/11/2022 at 10:27 AM, Enki said:

Asa.... deci dupa ce m-am enervat de cateva ori, ca copiii trebuiau sa isi reinnoiasca in fiecare luna abonamentul STB valabil pe 1 an, ca asa scria pe site-ul STB ca e valabil abonamentul - un an, si de cate ori mergeau la chiosc ba gaseau inchis, ba manca aia si ii ușuia sa vina mai tarziu, ba lipsea 5 minute, am facut reclamatie cu mail direct la directorul stb ca abonamentul sa fie valabil 1 an, nu o luna si sa trebuiasca sa il reinnoiesti. Si in sfarsit, au anuntat ca vor implementa abonamentul pe 1 an care nu mai trebuie reinnoit.

Amintiri din categoria "iar nu era nimeni la ghiseu".

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cand iei decizii gresite, care iti pun in pericol cariera si chiar viata, carui fapt se datoreaza acest lucru?

Destinului sau liberului arbitru? Greu de spus, dar se intampla mereu si mereu.

De cele mai multe ori, "gresitii" dau vina pe destin, pe god, sau pe universul asta in care nu avem liber arbitru.

Da, pot recunoaste ca au gresit, dar asta din cauza unuia din cele 3 motive de mai inainte.:smile:

Editat de adal*
  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 54 minute, adal* a spus:

Cand iei decizii gresite, care iti pun in pericol cariera si chiar viata, carui fapt se datoreaza acest lucru?

Lipsă de inteligență (în general), lipsă de voință, lipsa înțelegerii față de gravitatea repercursiunilor... sau poate chiar să fii menit unui stil de viață failibil. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 6 ore, adal* a spus:

Cand iei decizii gresite, care iti pun in pericol cariera si chiar viata, carui fapt se datoreaza acest lucru?

Destinului sau liberului arbitru? Greu de spus, dar se intampla mereu si mereu.

De cele mai multe ori, "gresitii" dau vina pe destin, pe god, sau pe universul asta in care nu avem liber arbitru.

Da, pot recunoaste ca au gresit, dar asta din cauza unuia din cele 3 motive de mai inainte.:smile:

Nu exista greșeală. Exista doar intenție. Pot sa scriu ceea ce vreau, nu mai am nimic de pierdut. Sau aproape. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pe moment sint 28*C afara, am deschis toate geamurile si usile sa intre aer caldut si in casa dar inghet de frig si nu bate vantul deloc.   Nu sint imbracate de mers la Polul Nord dar am trening pe mine din material gros.  Nu mai inteleg nici termometrele care-mi indica vremea ca ieri tremuram de frig in pat si eram invelita cu 3 randuri de invelitori ca dorm cu geamul deschis, acum cand pot.   Deja se scutura si trandafirii, au o viata scurta acele flori dar rezista la caldura vara fara sa devina surcele.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ne incalzim la 35*C in Phoenix,  Arizona, maxima zilei la ora 3:10 PM  ... a sosit si vara ca a intarziat in acest an sa arda si soarele.   Eu in bucatarie fierb supa de pui ca omu' nu se simte bine si toata speranta are in secretele acestui aliment complex.   Nu arde soarele, in casa deloc nu este cald si ma imbrac cum faceam si in Decembrie cand mergean in magazin dupa ceva, acum dupa telina am de mers ca el l-a aruncat din frigider ca-l enerva.  

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×