Sari la conținut
Forum Roportal
Gabriela1978

S-a suparat si m-a blocat peste tot

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

5 hours ago, 5 o'clock said:

Am mai intalnit persoane de acest gen.

Cred ca lipsa de comunicare pe care o aveti nu se va ameliora, ci se va agrava. Si pare ca el sta numai din comoditate, nu pentru ca are cine stie ce sentimente de iubire profunda. Iar tu pare ca il presezi mai mult decat isi doreste.

Minciunile lui prin omisiune sunt intentionate, nicicum ca sa te protejeze ( de ce te-ar proteja, daca  ar sti ca tu nu faci nicio scena, sau nu incerci sa te reasiguri de dragostea lui vesnica ?!?). De ce l-ai confruntat, atunci cand ai aflat ca au mai fost si alti musafiri in vizita? Trebuia sa lasi lucrurile asa, si sa tragi o concluzie doar pentru tine.

Si minte, fie din cauza ca si tu il presezi deobicei ( chiar daca tu consideri ca nu o faci, el asa simte), fie pentru ca el , in interiorul lui, ar vrea sa insele, fie ambele deodata( ceea ce este cel mai probabil). Nu te ingrijora, in societatea noastra nu se gasesc usor femei care sa sustina financiar barbatii, caci femeile cauta mereu sa fie invers. Asa ca, cel mai probabil,  se va intoarce la tine, daca nu gaseste alta la fel.

Acum, nu stiu daca asta e ceea ce iti doresti, caci ma indoiesc ca relatia voastra va evolua catre una de calitate, intrucat nimic din ceea ce ai prezentat, nu este vreun indicator pentru asa ceva.

Stiu sigur ca te vei intoarce la el, insa nu strica sa fii avertizata, in caz de-ti imaginezi, ca va urma o poveste cu Fat-Frumos si Ileana Cosanzeana.

 

 

Financiar nu l-am sustinut in sensul ca i-am dat vreodata bani,char l-am rugat sa-l imprumut,la un moment cand stiam ca nu are,insa niciodata nu a vrut..mi-a zis ca si asa ii e jena ca eu cheltui ca sa vin la el si el nu poate contribui.Era constient ca alte femei asteapta ele sa fie cele ptr care ei cheltuie si fac eforturi.Eu l-am inteles ca nu are,ca nu poate si am preferat sa fac acele cheltuieli pentru a putea sa ne vedem.Daca eu nu puteam,prb el putea o data la o saptamana sau nici atunci.Aveti dreptate,insa sincer mi-as dori sa nu ma mai intorc,mai ales ptr comportamentul lui de acum,stiind numai cate eforturi am facut ptr a merge sa ma vad cu el cat mai des,nu este simplu sa bati de cate 4 ori pe saptamana cate 60 km dus intors ,nu i-am cerut nimic ,doar sa fie sincer indiferent de situatie.Prin faptul ca eu l-am inteles si am acut eu eforturi,l-am facut sa creada ca eu sunt la dispozitia lui oricand sau ca sunt dependenta de el orice mi-ar face,asta cred ca a putut el sa inteleaga.Oricum cand a aflat de acel microfon,mi-a reprosat ca sunt un om josnic,ca i-am tradat increderea,ca l-am chinuit cu acuzele mele mereu si ca acum am atins apogeul etc.M-a facut sa ma simt de parca i-am facut cel  mai mare rau posibil.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 oră în urmă, Gabriela1978 a spus:

M-a facut sa ma simt de parca i-am facut cel  mai mare rau posibil.

Adevarul iese intotdeauna la suprafata. In cazul vostru acesta l-ati aflat in acest mod, mai putin "luminos", chiar nefericit."Nimic nu-i intamplator" nu-i o vorba in vant si "in tot raul este si un bine".

Faptul ca ai aflat care-i parerea lui despre tine este foarte bine si te ajuta, de fapt va ajuta pe amandoi sa va corectati comportamentul, sa va intelegeti relatia, sa decideti ce vreti si cum vreti sa va traiti viata.

Editat de Lucia N
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 8 ore, Gabriela1978 a spus:

M-a facut sa ma simt de parca i-am facut cel  mai mare rau posibil.

Ei, hai sa nu exageram. A fost doar un microfon. Dar daca stau sa ma gandesc poate si eu as fi reactionat la fel. Bine, nu este frumos, da' na'.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut ca si-a facut deja un cont pe o retea de socializare, ptr intalniri.Mi-am dat seama ptr ca a mai avut acolo si intrand de curiozitate,l-am vazut acolo.Asta e...cred ca mai curand m-a blocat ptr ca si-a dat seama ca nu ma mai putea aburea acum .Greu ...simt tot felul de trairi,nervi,umilire ca am fost prostita ...nu stiu ce sa mai zic

Editat de Gabriela1978

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

...nu este ușor, dar să știi că orice despărțire vine și cu eliberare, nu doar cu suferințe. E firesc.

Nu simți asta chiar la început, dar face parte din proces. Cu puțin noroc, vei înțelege că ai primit o șansă la a avea parte de o iubire mai frumoasa.

Iarta-l și vezi-ti de viața ta. Bănuiesc că nu vrei o viață cu unul care își caută gagici pe internet în timp ce la suprafață da impresia că e fidel unei singure femei.

Editat de Stu'
  • Like 2
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
6 minutes ago, Stu' said:

...nu este ușor, dar să știi că orice despărțire vine și cu eliberare, nu doar cu suferințe. E firesc.

Nu simți asta chiar la început, dar face parte din proces. Cu puțin noroc, vei înțelege că ai primit o șansă la a avea parte de o iubire mai frumoasa.

Iarta-l și vezi-ti de viața ta. Bănuiesc că nu vrei o viață cu unul care își caută gagici pe internet în timp ce la suprafață da impresia că e fidel unei singure femei.

Nu vreau ,dar simt asa o durere si ma simt prostita si aburita,desi sunt o femeie care avut succes si are ,i-am crezut lui la greu si nu imi vine sa cred cat de pervers sa fie si de ce.Tot timpulii spuneam sa fie sincer si mai bine sa ramanem prieteni,iar el mereu se jura ca ma iubeste si ca nu ii trebuie nimeni.

E sentiment de razbunare,m-a facut sa pierd 3 ani din viata si nu mai am 30 ani ,am oerdut impul meu cu cineva care nici acum nu inteleg de ce a fost asa.As vrea sa sufere si el ca mi-a facut asta,nu stiu ce sa fac ptr ca e dureros .Cum pot fi unii oameni asa?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Va spun ca idee,ca sunt o persoana cu succes la alti barbati ,mereu mi se spune ca sunt frumoasa ,iar se comporta ca si cum nu as insemna nimic,cel putin asa simt, am renuntat la alte posibile relatii pentru el,i-am crezut la greu,l-am placut dar mi-a si parut rau de el ca trecea printr-o despartire si alte prb.am fost buna si acum ma vad dupa 3 ani ignorata si prostita .La inceput ma intreba de ce stau cu el cand ma curtau alti barbati potenti financiar?Am stat ca l-am placut,m-am apropiat si apoi m-am indragostit,el spunandu-mi primul ca este indragostit de mine si ca are nevoie de iubire si liniste.De multe ori cand ne certam plangea,ca el ma are doar pe mine ,ca eu sunt viata lui.Vreau sa spun ca nu bea deloc alcool.Nu stiu ce sa mai zic si ce sa mai cred. ...I-am cerut doar sa fie corect si sincer ,cum poti spune unei femei ca o iubesti din suflet si apoi sa stai la agatat,nu stiu ce sa mai zic...e dureros.Imi doresc sa sufere si el ,asta imi doresc macar.Eu sufar si el ma ignora in contnuare ,nu are nicio treaba..

Editat de Gabriela1978

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Gabriela, învăța din trecut , căci de schimbat nu îl mai poți schimba.

Cred că pe undeva te simți escrocată, dar încearcă să nu o iei personal. Probabil că așa este el și așa era și dacă era alta femeie în locul tau.

Și nu erai musai mai fericita cu altcineva. ,,Daca'' acesta este înșelător. Poate dădeai de un escroc și mai mare. Așa, macar poți spune că vei fi mai atentă și mai agera de acum înainte - cu bărbații și cu oamenii, în general.

 

Editat de Stu'
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa isi facă șapte conturi, nu unul, abia își învață lecția. Ce crezi ca va găsi acolo?femei care sa il înțeleagă? Femei dornice să ducă în cârcă bagajul lui emoțional și financiar? In doi timpi primește flit! nu toate femeile au timp de pierdut cu proștii, cu problemele lor interminabile, cu vaicarelile de doi bani, sau cu frigurile lor pe stomacul gol. Femeile cauta barbati asumati, bărbați care își asumă eșecurile și merg mai departe. Asta e un... văicarel. 

Ia partea bună a lucrurilor și data viitoare nu mai coborî nivelul. Stii cum se spune:  când te bagi in tărâțe... 

Sunt sigură că viața ti-a pregătit ceva mult mai bun. 

 

  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×