Sari la conținut
Forum Roportal
Gabriela1978

S-a suparat si m-a blocat peste tot

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Pacat. Asa suntem noi, oamenii. Nu suntem niciodata multumiti cu ce avem. Este cazul clasic in care lipsa de incredere si comunicare distruge o relatie.

Tu nu ai avut incredere si el nu a comunicat. El este tipul care vrea sa tina cate ceva numai pentru el, iar tu vrei sa controlezi totul. Nu i-ai lasat spatiu vital. Ai facut-o fara sa-ti sa-ti dai seama, dar daca o sa te analizezi, vei vedea ca nici tu nu i-ai spus tot cu anumite ocazii. Pentru chestia cu uitatul in telefon, trebuia sa-ti dea eject urgent si nu se mai intampla aia cu microfonul. Tu nici acum nu intelegi ca ai stricat totul de multa vreme.

Lasa parerile de rau, o sa gasesti pe altcineva si o sa faci la fel. Suntem doar mici robotei care isi urmeaza programul.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
2 hours ago, Davi_ said:

Reacția lui arata ca era dădăcit de cine nu isi dorea să fie. Altfel... grija asta l ar fi măgulit. Dacă era stresat de ea, mă întreb ce îl oprea să pună punct. Poate avantajele acestei relații?  Tipa pare disponibilă, iar el un comod profitor. 

 

Gabriela, e de porc ceea ce ai făcut... și ilegal. Gestul tău  arata disperare, nesiguranță... ceea ce iti transmite partenerul. 

Mda.  Esti in stare sa te faci preș, doar să nu fii singură.  

 

Cat de des va vedeati? Unde? Plecați împreună in concedii? 

Asta am gandit si eu,ca reactia e aceea a unui om care era dadacit de cine prb nu isi dorea.Am fost impreuna in concediu,in vara.Ne vedeam la el, cel mai des,ptr ca  distanta,era de 30 km intre localitatile noastre ,am ales sa merg eu ptr ca el avea un program mai lung la serviciu si in plus asa cum am mai scris, el nu prea poate sa-si permita financiar aceste plecari ,are niste credite mai mari de platit si eu am inteles si nu ma deranja sa merg eu.Am facut toate astea nu ptr ca as fi o femeie urata sau banala si ar fi in stare de orice ptr a nu fi singura,din contra sunt o femeie f ingrjita si atragatoate si credeti-ma am avut relatii in care nu am fost lasata sa cheltui un leu ,eram rasfatata din toate punctele de vedere si relatia asta este prima in care eu fac niste eforturi ptr ca in general sunt o persoana sufletista si am si tinut la el intelegandu-l.Tocmai i-am spus si lui ,ca probabil asta e greseala mea ca am facut ca relatia asta sa fie comoda ptr el,doar ptr ca l-am inteles si am tinut la el. Aici apare problema,ca nu am vrut sa fiu poate folosita ptr ca relatia cu mine nu necesita cheltuieli.Tot el spunea ca alte femei chiar si mai putin frumoase au pretentii ca barbatul sa faca multe ptr ele etc ....Dar bine fac ,cu cat lasi de la tine uneori barbatul nu mai pune pret pe tine,desigur depinde de barbat si de gandirea lui,de experienta.El nu prea are experienta,a avut o casatorie de 10 ani cu o femeie ce nu gandea prea multe ,care voia si vedea doar bani,in rest nu a avut alte relatii lungi.

Editat de Gabriela1978

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
2 hours ago, adal* said:

Pacat. Asa suntem noi, oamenii. Nu suntem niciodata multumiti cu ce avem. Este cazul clasic in care lipsa de incredere si comunicare distruge o relatie.

Tu nu ai avut incredere si el nu a comunicat. El este tipul care vrea sa tina cate ceva numai pentru el, iar tu vrei sa controlezi totul. Nu i-ai lasat spatiu vital. Ai facut-o fara sa-ti sa-ti dai seama, dar daca o sa te analizezi, vei vedea ca nici tu nu i-ai spus tot cu anumite ocazii. Pentru chestia cu uitatul in telefon, trebuia sa-ti dea eject urgent si nu se mai intampla aia cu microfonul. Tu nici acum nu intelegi ca ai stricat totul de multa vreme.

Lasa parerile de rau, o sa gasesti pe altcineva si o sa faci la fel. Suntem doar mici robotei care isi urmeaza programul.

Asta cu uitatul in telefon era reciproca,el a fost primul care a dorit sa se uite si l-am lasat,apoi i=am zis ca vreau si eu sa ma uit ,daca el s-a uitat la mine.Chestii copilaresti,insa nu eu sunt cea care a cerut sa se uite prima si el a fost nevoit sa-mi dea.Se uita si pe contul meu de fb si pe telefon,dar l-am lasat sa se  uite nu ma deranja,asa am ajuns si eu sa ma uit la el ...Nu stateam impreuna avea spatiu vital ,locuim la 30 km distanta si avem serviciu in localitati deiferite .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
2 hours ago, adal* said:

Pacat. Asa suntem noi, oamenii. Nu suntem niciodata multumiti cu ce avem. Este cazul clasic in care lipsa de incredere si comunicare distruge o relatie.

Tu nu ai avut incredere si el nu a comunicat. El este tipul care vrea sa tina cate ceva numai pentru el, iar tu vrei sa controlezi totul. Nu i-ai lasat spatiu vital. Ai facut-o fara sa-ti sa-ti dai seama, dar daca o sa te analizezi, vei vedea ca nici tu nu i-ai spus tot cu anumite ocazii. Pentru chestia cu uitatul in telefon, trebuia sa-ti dea eject urgent si nu se mai intampla aia cu microfonul. Tu nici acum nu intelegi ca ai stricat totul de multa vreme.

Lasa parerile de rau, o sa gasesti pe altcineva si o sa faci la fel. Suntem doar mici robotei care isi urmeaza programul.

Da,lipsa de incredere din partea mea si lpsa comunicarii din partea lui.Nu mi-am dorit niciodata sa controlez pe cineva sau sa fiu controlata,dar nici sa fac aforturi ptr cineva care ar fi fost posibil sa se vada cu alte femei pe ascuns,iar eu sa pierd timpul meu crezand ca el este corect.Am simtit nevoia sa imi confirm,el nedorind sa comunica pe tema asta,psunea doar ca nu e asa ,ca eu sunt paranoica si punct.Unele fapte m-au facut sa pun la indoiala ce zicea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La 26.01.2019 la 12:56, Gabriela1978 a spus:

Ne vedeam destul de des.Cam la doua zile.

De ce nu locuiti impreuna? De 3 ani sunteti impreuna si v-ati obisnuit sa traiti doar asa, intr-o astfel de relatie, din care ne-ai relatat aici cate ceva?! Nu cred ca-i o relatie care va implineste si nu va fi niciodata. Cand doi oameni se iubesc cu adevarat, de-abia asteapta sa se casatoreasca si sa fie cat mai mult impreuna, nu fiecare cu ale lui, sub diferite "masti"!

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
8 hours ago, Lucia N said:

De ce nu locuiti impreuna? De 3 ani sunteti impreuna si v-ati obisnuit sa traiti doar asa, intr-o astfel de relatie, din care ne-ai relatat aici cate ceva?! Nu cred ca-i o relatie care va implineste si nu va fi niciodata. Cand doi oameni se iubesc cu adevarat, de-abia asteapta sa se casatoreasca si sa fie cat mai mult impreuna, nu fiecare cu ale lui, sub diferite "masti"!

 

Am mai scris mai sus.Noi si daca ne-am casatori ,avem serviciile si locuim in localitati diferite la 30 km distanta una de alta,nu avem cum sa stam tot timpul impreuna.El a mai fost casatorit 10 ani si ultimi 3 ani din casatorie inselat si in dragoste si financiar,nu o casatorie sau niste acte rezolva problemele unui cuplu.Aici fie casatoriti sau nu problemele erau aceleasi.Unii casatoriti fiind incep sa minta si sa se ascunda si mai tare,depinde de caractere.

Problema este acum ,ca nu mi-am dorit sa se termine aceasta relatie asa brusc dintr-un motiv ca asta,ca eu i-am pus un microfon in camera lui ptr a ma convinge ca nu mai are pe altcineva ...sau macar sa fi dorit sa discutam face to face.I-am spus ca imi pare rau,mi-am cerut scuze,am incercat sa merg la el acasa sa vorbim,nu mi-a deschis.M-a blocat de miercuri peste tot si niciun semn,nici de rau nici de bine. 

Editat de Gabriela1978

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai pentru el o fi picat numai bine chestia cu microfonul. Are ocazia sa faca pe inocentul si intransigentul, sa dea cat mai bine. Un pretext, pentru a incheia dupa cum ii convine lui sau pentru a te pune la punct si pe labute.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
7 minutes ago, Robespierre said:

Pai pentru el o fi picat numai bine chestia cu microfonul. Are ocazia sa faca pe inocentul si intransigentul, sa dea cat mai bine. Un pretext, pentru a incheia dupa cum ii convine lui sau pentru a te pune la punct si pe labute.

Da,este posibil sa fi picat numai bine folosindu-i ca pretext..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×