Sari la conținut
Forum Roportal
Gabriela1978

S-a suparat si m-a blocat peste tot

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

2 minutes ago, Gaslight said:

Sfatul meu este sa-ti acorzi timp pentru a privi in urma si pentru a intelege relatia voastra si ce fel de om este el.

Asta si simt sa fac,insa ma deranjeaza reactia lui blocandu-ma peste tot,in loc sa vorbim si sa hotaram luarea unei pauze pentru a reflecta situatia,insa el a preferat sa imi spuna ca nu vrea sa ma mai vada sau auda si direct blocare pe telefon si peste tot.Nu e genul care sa analizeze,sa vedem de unde pleaca ,sa incercamm sa rezolvam etc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
2 minutes ago, Stu' said:

Deci nimic neapărat special pt tine..sau cu tine :)

La inceput vorbea cu mai multe tipe,pe parcursul relatiei imi spunea ca el greu se apropie de cineva sufleteste si ca de mine chiar s-a apropiat si ca ma iubeste mult .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Chiar acum, Gabriela1978 a spus:

La inceput vorbea cu mai multe tipe,pe parcursul relatiei imi spunea ca el greu se apropie de cineva sufleteste si ca de mine chiar s-a apropiat si ca ma iubeste mult .

Astea-s povesti :meeting: Incerca doar sa te faca sa te simti speciala :derisive:

Reactia lui de a te bloca si de a refuza orice fel de comunicare te-a lovit in orgoliu, stiu, dar mai bine intreaba-te ce era real si ce era iluzie in relatia voastra. Intreaba-te cine este omul a carui reactie o astepti si de ce este el atit de important pentru tine. Este el cu adevarat important pentru tine?

  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E greu de spus..Cred ca e important trecand 3 ani in care am stat doar cu el,i-am fost loiala si vorbeam zilnic...dar nu stiu in rest ce sa zic,oricum faptul ca nu incearca sa intre in profunzimea lucrurilor ma dezamageste ,mi-as fi dorit sa incerce sa ma inteleaga,nu sa ma blocheze spuncand ca nu mai vrea sa ma auda,ca l-am stresat nevinovat si s-a saturat,dar el nu a facut nimic in sensul asta.sa incerce sa ma faca sa cred ca e adevarat ce spune el...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
2 minutes ago, Gaslight said:

Poate l-ai stresat. Reactia lui cind l-ai intrebat daca a mincat arata un om stresat, care nu vrea sa fie dacacit.

Da,nu-i place sa fie dadacit,dar nu l dadaceam,s-a nimerit atunci si era grabit sa coboare sa dea zapada jos de pe masina si prb asta l-a enervat ,ca eu il intrebam daca mancase si el trb sa iese ..in fine.Faptul ca m-a injurat nu imi demonstreaza multe,e posibil sa fi fost nervos ptr ca era presat si de serviciu si de zapada de pe masina etc,importante sunt restul reactiilor si minciunelelor prin omisiune.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 8 ore, Gaslight a spus:

Poate l-ai stresat. Reactia lui cind l-ai intrebat daca a mincat arata un om stresat, care nu vrea sa fie dacacit.

Reacția lui arata ca era dădăcit de cine nu isi dorea să fie. Altfel... grija asta l ar fi măgulit. Dacă era stresat de ea, mă întreb ce îl oprea să pună punct. Poate avantajele acestei relații?  Tipa pare disponibilă, iar el un comod profitor. 

 

Gabriela, e de porc ceea ce ai făcut... și ilegal. Gestul tău  arata disperare, nesiguranță... ceea ce iti transmite partenerul. 

Acum 8 ore, Gabriela1978 a spus:

Faptul ca m-a injurat nu imi demonstreaza multe,e posibil sa fi fost nervos ptr ca era presat si de serviciu si de zapada de pe masina etc,importante sunt restul reactiilor si minciunelelor prin omisiune.

Mda.  Esti in stare sa te faci preș, doar să nu fii singură.  

 

Acum 8 ore, Gabriela1978 a spus:

E greu de spus..Cred ca e important trecand 3 ani in care am stat doar cu el,i-am fost loiala si vorbeam zilnic...

Cat de des va vedeati? Unde? Plecați împreună in concedii? 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 9 ore, Gabriela1978 a spus:

Nu e genul care sa analizeze,sa vedem de unde pleaca ,sa incercamm sa rezolvam etc.

Poate este, dar când îi pasă. 

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×