Sari la conținut
Forum Roportal
Gabriela1978

S-a suparat si m-a blocat peste tot

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

10 minutes ago, Enki said:

Dar de ce, DIN START, trebuia sa dea raportul cu privire la toate persoanele care s-au aflat la un moment dat in aceeasi incapere cu el intr-un context si cu alti colegi/familie?

Nu sunt de acord sa controlez pe cineva ,ptr ca nici mie nu mi-ar place,nu e sanatos asa ceva,doar ca imi doream sa fie sincer ,nu sa aflu mereu dupa,ca el mi-a spus un adevar deformat,cum puteam sa mai cred in el ,daca facea lucrurile astea.Imi doream doar sa am incredere atat.

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 1 oră, Gabriela1978 a spus:

Nu sunt de acord sa controlez pe cineva ,ptr ca nici mie nu mi-ar place,nu e sanatos asa ceva,doar ca imi doream sa fie sincer ,nu sa aflu mereu dupa,ca el mi-a spus un adevar deformat,cum puteam sa mai cred in el ,daca facea lucrurile astea.Imi doream doar sa am incredere atat.

 

Increderea in cineva se castiga in timp. E normal ca la inceput sa fii mai circumspect.

Daca pe parcurs ai aflat sau ai simtit nereguli in ceea ce il priveste, este logic ca ai inceput sa iti pui intrebari. Acum, trebuie sa te gandesti ca desi ceea ce ai facut cu microfonul nu este prea corect, este un fapt consumat. Nu ai cum sa il stergi cu buretele. Nu ai aflat tot ce vroiai/banuiai, dar ai aflat "cat de mult" te pretuieste si te respecta. Ar fi suficient, nu? 

Ai putea sa iti ceri simplu, scuze pentru gest printr-un mesaj ceva si apoi sa pleci din aceasta relatie cu capul sus, fara remuscari, pareri de rau, vina. Se poate si singura o vreme sa traiesti, pana poate il vei gasi pe cel in care vei avea incredere, care te va pretui si care nu te va pune pe jar. Dar depinde si de tine. Cu siguranta si tu ai ceva de invatat de aici. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
21 minutes ago, sorinaa said:

Increderea in cineva se castiga in timp. E normal ca la inceput sa fii mai circumspect.

Daca pe parcurs ai aflat sau ai simtit nereguli in ceea ce il priveste, este logic ca ai inceput sa iti pui intrebari. Acum, trebuie sa te gandesti ca desi ceea ce ai facut cu microfonul nu este prea corect, este un fapt consumat. Nu ai cum sa il stergi cu buretele. Nu ai aflat tot ce vroiai/banuiai, dar ai aflat "cat de mult" te pretuieste si te respecta. Ar fi suficient, nu? 

Ai putea sa iti ceri simplu, scuze pentru gest printr-un mesaj ceva si apoi sa pleci din aceasta relatie cu capul sus, fara remuscari, pareri de rau, vina. Se poate si singura o vreme sa traiesti, pana poate il vei gasi pe cel in care vei avea incredere, care te va pretui si care nu te va pune pe jar. Dar depinde si de tine. Cu siguranta si tu ai ceva de invatat de aici. 

Da,mi-am cerut scuze de gest.Cel mai bine e sa renunt ,oricum nu l-am mai cautat,imi pare rau ,mi-e greu dar cand ma gandesc la el si la ce reactii are ,nu mai vad niciun sens.Pun pariu ca ma cauta tot el ptr ca relatia cu mine ii era confortabila,dar sincer nu am unde sa ma mai intorc,decat la un om care la fel ma va minti in continuare cu tot felul de nimicuri .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 1 oră, Gabriela1978 a spus:

Da,mi-am cerut scuze de gest.

:smile: My god. Dar fac pariu ca tu nu ai gasit microfonul pe care ti l-a pus el. Unde v-ati cunoscut? La revelionul sri-stilor?

Editat de adal*
  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
4 hours ago, adal* said:

:smile: My god. Dar fac pariu ca tu nu ai gasit microfonul pe care ti l-a pus el. Unde v-ati cunoscut? La revelionul sri-stilor?

Da,e posibil.El nu ma intreba prea mute,poate si ptr ca eu ii spuneam cam tot ce faceam,insa el e mai ascuns,mai putin comunicativ.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dupa parerea mea aceste calitati nu inseamna nimic; sint lucruri mult mai importante intr-o relatie decit acestea.

Ce folos ca este econom, curat, ordonat, harnic si frumos daca, sa zicem, este abuziv, umbla numai dupa femei si nu poti comunica cu el?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
12 minutes ago, Gaslight said:

Dupa parerea mea aceste calitati nu inseamna nimic; sint lucruri mult mai importante intr-o relatie decit acestea.

Ce folos ca este econom, curat, ordonat, harnic si frumos daca, sa zicem, este abuziv, umbla numai dupa femei si nu poti comunica cu el?

Nu este abuziv!Dupa femei nu sunt convinsa ca umbla,tocmai asta m-a facut sa comand si sa-i pun in camera lui acel microfon.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×