Sari la conținut
Forum Roportal
Quagmire

Nu inteleg...

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

 Ea are o problema serioasa cu sexul, pe care a avut-o inca de la inceput.

 

Daca intalneste persoana potrivita, o s-o scape de problemele astea. Care s-o atraga, s-o incite, s-o provoace suficient ca sa iasa din zona de confort, sa o ajute sa-si depaseasca inhibitiile, prejudecatile. Nu asta o s-o impiedice. E clar ca e in cautari.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da. 

 

Daca nu aflam chestia astazi, poate ca tindeam sa cred ca o mai fi vreo sansa. Insa, chiar daca mi-ar spune "dragule, ai dreptate, am gresit mult, vreau sa ma schimb, vreau sa fiu cu tine" ...ce incredere pot sa mai am? 

Poate sa-mi spuna ca sta peste program si sa se intalneasca cu unu', poate sa ma minta in multe feluri etc.

 

Ma uitam pe profilul ei de pe aplicatia aia si vad ca poti sa faci cadouri "scumpe". A primit tot felul de trandafiri, diamante si tampenii copilaresti pentru care trebuie sa platesti cativa EUR. Se pare ca niste useri i-au trimis ei. Cine stie ce tampenii vorbea cu ei, ca altfel nu avea niciun motiv sa se ascunda de mine.

 

Singurul lucru la care ma gandesc acum este sa-mi iau lucrurile care mi-au mai ramas pe la ai ei acasa, apoi sa dispar din peisaj. Nici nu mai am chef sa o confrunt, sa mai vorbesc cu ea...

Editat de Quagmire
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Te-ai gandit ca poate se comporta asa intenționat? Că poate nu te mai vrea? Poate e genul care comunică prin comportament.

Cred în continuare că trebuie să plecați intr-o scurta vacanta, în care să vă lămuriți sentimentele.

Si mai cred ca ar trebui să îi spui ca stii. Si cum ai aflat.

 

Ea se consideră singura de 6 luni... exact de când nu ati mai facut sex.

Posibil ca relatia sa fi continuat doar in mintea ta...

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred în continuare că trebuie să plecați intr-o scurta vacanta, în care să vă lămuriți sentimentele.

Si mai cred ca ar trebui să îi spui ca stii. Si cum ai aflat.

 

Ea se consideră singura de 6 luni... exact de când nu ati mai facut sex.

Posibil ca relatia sa fi continuat doar in mintea ta...

 

Am vrut sa plecam in vacanta de multe ori, dar nu a vrut. Am incercat sa vin si cu ceva spontan, sa plecam doar pentru 1-2 zile ...nu a vrut.

Cred ca in ultimul an am rugat-o de cel putin 10 ori.

 

Nici inainte nu prea faceam, foarte rar...

 

Ce sentimente sa mai lamuresc? Cand ne-am vazut ultima oara si am "salutat-o", nici macar nu m-a privit in ochi. Cred ca abia dupa vreo cateva minute in care o intrebam "ce faci?", esti ok"", si-a ridicat privirea din telefon catre mine.

Editat de Quagmire

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu-mi dau seama ce vei face mai departe. Esti socat. Ar fi bine sa-ti dai putin timp, sa nu actionezi impulsiv.

Dar probabil vei trece prin toate etapele..soc, negare, suferinta, urmarire, confruntare si tot asa. Ea va nega, te va face chiar sa crezi ca era doar o joaca...Te va tot manipula..

Imi pare rau sa-ti spun, dar poate e mai bine ca s-a intamplat acum, ca ai aflat...

 

Ideea de baza care ar putea sa te ajute acum e ca...aceasta femeie nu merita osteneala ta, nicicum...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ideea de baza care ar putea sa te ajute acum e ca...aceasta femeie nu merita osteneala ta, nicicum...

Este greu sa decizi asta cu atata siguranta. Intr-o relatie care se sfarseste, vina se cam imparte, nu neaparat in mod egal, dar cred ca este gresit sa crezi ca vina ar putea fi in totalitate a unuia.

Editat de adal*
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nici n-am spus ca ar fi in totalitate vina ei.

 

N-am fost perfect, am avut si eu greselile mele, poate ca pur si simplu eu n-am fost suficient de bun cat sa o fac sa se maturizeze sau sa se indragosteasca atat de tare incat sa rupa hainele de pe ea de iubire si sa strige "pa, mami si tati! eu il urmez pe prostu' meu!".

 

Asta e... :)

Acum nu stiu exact daca sunt trist, suparat, deprimat, usurat. Simt ca imi tremura tot corpul.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau sa aud ca toate au fost in zadar...

Poate este clar ca nu va mai potriviți?

 

Acum esti furios, dar sigur te-ai așteptat la asa ceva din partea ei, ai bănuit. Altfel nu căutai certitudini.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sincer, nu ma asteptam sa fie in stare de chestia asta. 

 

Adica, am zis ca poate-s eu mai paranoic in perioada asta, insa mi s-a parut extrem de ciudat sa se fereasca de mine.

Tu te-ai feri de sot/iubit daca ai vorbi cu un ult barbat? De ce ai face-o daca nu ar fi ceva care l-ar deranja?

 

Parca ceva trage de mine sa continui discutia pe chat-ul ata ca sa vad cat de departe ar merge, sa vad daca s-ar intalni cu cineva etc. Mai mult rau imi fac...

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E normal sa fii in starea asta. Da-ti timp. Nu lua nicio decizie acum, in momentul asta.

Si mai ales nu te invinovati. E cea mai proasta manevra pe care o poti face. Esti un baiat ok. SI nu te poti potrivi cu toate femeile din lumea asta.

Eu sunt de parere ca ea nu merita eforturile si zbuciumul tau, dar decizia e doar a ta.



Parca ceva trage de mine sa continui discutia pe chat-ul ata ca sa vad cat de departe ar merge, sa vad daca s-ar intalni cu cineva etc. Mai mult rau imi fac...

 

Nu te cobori la nivelul asta, atat cat ai despre asta e suficient. Se va intalni. Nu avea dubii. Premisele sunt toate.

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×