Sari la conținut
Forum Roportal
Quagmire

Nu inteleg...

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Asta.  E greseala pe care o fac multi. Rau cu rau, dar mai rau fara rau. Sau.. ce ma fac daca dau peste altceva la fel? Nu mai sunt femei serioase.

Ba mai sunt, depinde si la ce te uiti tu. Machiajul, vopseaua, unghiile, tocurile, toalele, posetele etc... tre sa se tina cu ceva.  Daca dupa asa ceva te uiti, da, nu prea sunt, la varsta aia, sorry.

 

Nu m-a interesat niciodata asa ceva. Intotdeauna mi-au placut femeile simple si modeste, care nu epateaza prin nimic.

Da, poate ca sunt putin cam prapastios. De multe ori am pus intai raul in fata. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu cum se face, ca astia bunii nu se gasesc niciodata unii pe altii, toti intra in relatii numai cu de-astia care-i transforma din carpa-n spalator.

Adica stiu de ce, da' tot naspa e. Pana nu ne-o luam bine, nu ne trezim.

Poti sa o mai zici o data, de-aia spuneam ca e posibil ca dupa relatia asta sa nu intalneasca persoana potrivita. Asta nu inseamna ca trebuie sa se complaca in relatua actuala, mai bine singur.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu m-a interesat niciodata asa ceva. Intotdeauna mi-au placut femeile simple si modeste, care nu epateaza prin nimic.

 

Atunci relaxeaza-te. E plina lumea de femei care cauta unul ca tine. Numai pt faptul ca scrii corect romaneste,  castigi puncte din start. Trust me.

Editat de Amarena

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nimic. Sunt un om simplu, nu provin dintr-o familie cu bani.

 

Pot sa ma ofer doar pe mine si atat. Dar trebuie sa ofer ceva anume? Trebuie sa o "cumpar" cu ceva?

 

Unii oameni pot sa traiasca cu chirie toata viata si cu banii economisiti sa mearga sa viziteze toata lumea si sa fie fericiti. Altii pot sa-si cumpere un apartament cu 3 camere si sa stea toata viata sa plateasca rate si sa fie fericiti.

Fiecare cuplu poate sa fie fericit in felul lui, nu trebuie ca fiecare sa vina cu un "bagaj" material pe care sa-l ofere celuilalt. Amandoi pot construi chestii impreuna, cu multa munca.

 

Stiu ca societatea noastra romaneasca inca este dominata de materialism, "Ia-l, mama, pe ala ca are bani si casa!", dar nu trebuie intotdeauna sa fie asa.

Sunt de acord cu tot ce ai scris tu aici. Dar, vezi tu, nu despre mine este vorba.

Probabil ca ceea de ii oferi tu, și ceea ce invatat-o mama ei ca ar trebui să îi ofere un bărbat, nu se pupa.

Si, da, este imatură. Si nu doar ca părinții ii alimentează imaturitatea, dar și ei ii place.

Cred ca doar un bărbat potent financiar o poate rupe de părinți in acest moment, unul care o poate duce dintr un "cuib" in alt "cuib". Sau unul pe care il iubeste nebunește.

 

Treaba cu "muncim și facem", nu este pentru ea. Nu in acest moment.

 

Este încă un copil.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Davi_, eu nu pot fi acel barbat de care zici. 

 

Poate ca asa e, poate ca daca eu as fi fost mult mai potent din punct de vedere financiar, as fi reusit sa o rup de ai ei, sa o fac sa treaca dintr-un mediul confortabil intr-un alt mediu confortabil. Insa, nu pot...

 

 

 

In fine ...multumesc tuturor, inca o data!

 

Chiar m-ati facut sa-mi deschid mai mult mintea.

 

Ca sa nu ramana povestea in pom, promit ca o sa revin si o sa va spun care va fi continuarea. Poate ca mai sunt si alte persoane in aceeasi situatie si vor sa afle finalul "telenovelei". :) 

 

O seara buna!

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Quagmire, din ce am citit, tu esti ok, chiar daca te consideri simplu si poate prea serios.

 

Despre problemele fetei se poate specula, se pot spune multe. Poate a fost asa de la inceput, poate s-a refugiat prea mult printre ai ei, in care are mult mai multa incredere, poate e prea dependenta, poate se va schimba oarecum in viitor, pentru binele ei sau poate va fi nevoie de un ajutor mare din exterior ca sa isi formeze, in sfarsit, pe la 30 si ceva de ani, un soi de personalitate, sau e la fel de posibil sa ramana pentru totdeauna fata mamei si sa isi gaseasca pe cineva care s-o accepte asa si s-o poarte pe brate toata viata.

 

Legat de sex, cred ca si eu m-as desexualiza daca as locui cu parintii. Indiferent de cat de mare e casa. Plus alte chestiuni care ar putea sa se aplice, lipsa placerii, o anumita vinovatie, o anumita lipsa de incredere. Dar faptul ca nu considera absenta manifestarilor fizice o problema e foarte aiurea.

 

Nu e ok sa fii tratat ca un intrus tolerat in propria ta relatie.

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Auzi, cica in afara de iubire si faptul ca vrei sa-ti imparti viata cu ea, CE MAI OFERI??? :lol:

Ce m-am tăvălit de râs.

 

Trebuie să fii pregatit și pentru grijile care intră pe geam. Ea nu este.

Davi_, eu nu pot fi acel barbat de care zici.

 

Poate ca asa e, poate ca daca eu as fi fost mult mai potent din punct de vedere financiar, as fi reusit sa o rup de ai ei, sa o fac sa treaca dintr-un mediul confortabil intr-un alt mediu confortabil.

Eu zic sa nu renunți la ea.

Poate ca nu esti acel bărbat potent financiar, dar sigur o iubești și îi poti oferi multe din acest punct de vedere. Va intelege până la urmă ca tot ce contează este OMUL.

Pari matur și echilibrat, tot cu maturitate și echilibru încearcă ză rezolvi acest impas.

 

Unele dintre întrebările mele au fost incomode, dar ele au avut un scop. :)

 

Baftă.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Davi_, eu nu pot fi acel barbat de care zici. 

 

Poate ca asa e, poate ca daca eu as fi fost mult mai potent din punct de vedere financiar, as fi reusit sa o rup de ai ei, sa o fac sa treaca dintr-un mediul confortabil intr-un alt mediu confortabil. Insa, nu pot...

Da, dar nu ti-ai fi dorit un bibelou, cred.

 

Plus, ca un barbat sa fie interesat de o femeie-bibelou, apai ea trebuie chiar sa arate a bibelou! Si uneori sa si gateasca sau sa calareasca(!)... fara sa se ciobeasca. Deci nu prea vad de ce ar fi interesat un barbat potent de ea. Sorry :)

 

 

Ce m-am tăvălit de râs.

 

Trebuie să fii pregatit și pentru grijile care intră pe geam.

Well, nu e doar raspunderea barbatului sa aiba grija de griji :)

 

Cine nu e pregatit de relatii, de viata, ar trebui cel putin sa stea departe de gandul maternitatii, ca sa nu strice mai mult.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×