Sari la conținut
Forum Roportal
Quagmire

Nu inteleg...

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am recitit primul tau post si ma gandesc ca poate ea a discutat cu parintii si incearca sa te faca sa pleci ca si cum asta a fost decizia ta.

Pana la urma, daca nu o faci tu, iti va spune chiar ea asta.

Tipii nu vor scandal, nu sunt siguri cum ai reactiona tu si incearca sa te convinga intr-un mod soft sa iti vezi de ale tale.

  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asta cred si eu.

 

Intre timp am mai aflat ceva care m-a lasat cu gura cascata. 

Ai putea incerca sa faci aluzii fine la o eventuala si nu prea apropiata in timp casatorie, ca sa vezi cum reactioneaza. S-ar putea sa treaca la planul B.

Spune-i de exemplu ca incepi sa pui bani in banca si sa restrangeti cheltuielile pentru economii in vederea nuntii si pentru un eventual credit la casa.

 

Nu stiu cu cati bani participi tu la cheltuielile casei, dar poate ea considera ca sunt prea putini. De asta nu ne-ai zis nimic, dacat ca ai venituri destul de mari fata de ei.

Editat de adal*
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am omis sa va spun ceva.

 

Noi nu mai stam impreuna de cateva saptamani.

Din ce motiv: in ultima perioada ea statea foarte mult la munca si venea tarziu acasa, asa ca eu trebuia sa stau singur cu parintii ei sau sa stau pe la ai mei acasa. Prin urmare, am zis ca o perioada sa ma mut inapoi la ai mei. Cel putin pana se mai elibereaza ea cu munca. 

 

 

Chestia e ca inainte sa ma mut inapoi la ai mei, ea incepuse sa ma ignore si mai mult decat v-am povestit. In sensul ca de fiecare data cand venea seara acasa, isi lua telefonul in brate si statea pe un chat strain unde vorbea cu diverse persoane de prin diverse tari.

Ea motiva ca vorbeste pe chat fiindca vrea sa-si perfectioneze engleza. De mentionat ca eu stiu foarte bine engleza si m-am oferit de multe ori sa o ajut, dar a spus ca nu vrea ajutorul meu, ca se simte "aiurea" ca eu stiu si ea nu stie etc. Apropo, intr-o perioada ajunsese sa-mi reproseze ca nu o invat engleza, mai exact ca n-am "tras" de ea zilnic sa vorbim cate o ora.

 

 

Revenind. Cand vedeam ca sta cu telefonul in mana in putinul timp in care eram impreuna, tot incercam sa-i atrag atentia, ma duceam catre ea sa vad ce vorbeste, cu cine (doar ma uitam, nu-i puneam mana pe telefon), insa ea tot timpul isi inchidea aplicatia si se ferea de mine. Eu nu intelegeam de ce se fereste, o intrebam ...iar ea imi spunea ca nu-i place sa ma uit, ca ce ma intereseaza, ca vrea sa aiba parte de intimitate etc. 

 

 

Bun! Ce am facut eu la momentul respectiv?

Am cautat aplicatia pe care o foloseste si mi-am instalat-o si eu, ca sa vad daca o gasesc, daca o vad vorbind pe grupurile respective. N-am gasit-o, asa ca am renuntat.

 

 

Ieri n-am avut ce face asa ca am intrat in aplicatie. Ce am vazut acolo? Un mesaj de la o tipa de 26 de ani, mesaj trimis acum vreo cateva saptamani.

Era ceva de genul "Hi, how are you?".

In mintea mea a aparut intrebarea "O fi ea? N-are cum!", asa ca- i-am lasat un mesaj si mi-am modificat profilul ca sa nu dau de banuit (pus alta varsta, alt username etc).

 

Azi, surpriza, imi raspunde si incepe sa vorbeasca cu mine. Imi da toate detaliile astfel incat sa am confirmarea ca e chiar ea. 

Nu-mi vine sa cred ca e adevarat, insa continui sa inventez si sa vorbesc ca sa aflu ce-i poate pielea.

La un moment dat ii spun ca sunt singur, ca n-am pe nimeni, o intreb pe ea si spune ca-i si ea singura de 6 luni

Evident, imi pica fata, dar continui sa vorbesc, imi spune ca tocmai ce a plecat de la munca, imi spune ca-i place sa vorbeasca cu mine etc. Fata foarte relaxata si chill.

 

Imi trece prin cap sa-i trimit un mesaj pe Viber ca sa vad daca imi raspunde, stiind ca ea e cu telefonul in mana si vorbeste cu mine prin aplicatia de chat.

Nu-mi raspunde, probabil vede notificarea si nu intra in Viber ca sa nu apara "vazut", mai exact ca sa nu vad eu ca mi-a citit mesajul. 

Imi pica din nou fata. :)

Prin aplicatie nu mai pot sa vorbesc, sa continui sarada asa ca ii scriu ca am treaba, ca mi-a placut ca am cunoscut-o si ca mi-ar placea sa mai vorbim. La care ea incepe sa scrie ca disperata vreo 6-7 mesaje ca si ei i-a placut foarte mult, ca vrea sa vorbim, ca sa o anunt cand mai intru.

 

La cateva minute bune, imi scrie pe Viber (mie, "prostului"): "Acum am plecat, ma intorc cu o colega de la munca". Asta in conditiile in care ea plecase de vreo jumatate de ora, timp in care a vorbit pe chat-ul ala cu un individ, care de fapt eram tot eu. 

 

 

 

Nu stiu cat de coerent am fost, imi cer scuze pentru asta, dar fierb de furie. La momentul asta ma doare fix in cele 3 litere de rabdare, de asteptare, de intelegere, de stai ca o fi si o pati, ca o influenteza parintii sau ca e imatura. In conditiile in care eu, poate, aveam 1 miliard de motive sa o insel si sa vorbesc cu 100 de femei pe zi, nu am facut-o! Ea, in schimb, ce face???

 

 

Habar n-am ce voi face in continuare, insa sunt extrem de dezamagit. In conditiile astea sansele de a mai continua ceva au scazut la 0.00001%. 

Pentru cine m-am consumat eu....

Cum imi faceam eu scenarii ca poate voi fi prea dur cand ii voi da ultimatum si ii voi spune sa se mute cu mine...

Mi-am pierdut si ultima farama de incredere pe care o mai aveam. Colac peste pupaza, ma trezesc maine - poimaine, ca ma si inseala.  :suicide:

Editat de Quagmire

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Moral ...da, sa fi vorbit cu diversi barbati. Iau in calcul posibilitatea asta.

Fizic ...nu. Ea are o problema serioasa cu sexul, pe care a avut-o inca de la inceput. N-ar fi avut cu cine, unde, cand si de ce sa faca un astfel de pas, momentan. Insa, daca o mai tinem asa, sunt absolut sigur ca se va intampla si asta pe masura ce va continua sa fie in cautare de "inlocuitor"  :) . Oricum, mai conteaza?

Editat de Quagmire

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×