Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

 

Primul meu mesaj n-a fost deloc agresiv sau rauvoitor, cum spui tu.

Si nici nu tin sa demonstrez ca am dreptate. Fiecare e liber sa creada ce vrea. pardon.gif

 

Nici eu nu tin sa demonstrez mare branza. Tie iti plac fetele si femeile cuminti, asa-i? Tu impreuna cu destui de pe aici sunteti adeptii unui stil patriarhal de trai, asa-i? Daca am dreptate, mi s-ar parea normal sa o spuneti clar, fara niciun fel de ocolisuri. Nu sa incercati sa creati aparenta unei corectitudini politice, dar sa strecurati tot felul de aluzii cand apare un homosexual care vrea sa adopte, o fata de 16 ani care are viata sexuala s.a. asemenea. Poate ma insel.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Nici eu nu tin sa demonstrez mare branza. Tie iti plac fetele si femeile cuminti, asa-i? Tu impreuna cu destui de pe aici sunteti adeptii unui stil patriarhal de trai, asa-i? Daca am dreptate, mi s-ar parea normal sa o spuneti clar, fara niciun fel de ocolisuri. Nu sa incercati sa creati aparenta unei corectitudini politice, dar sa strecurati tot felul de aluzii cand apare un homosexual care vrea sa adopte, o fata de 16 ani care are viata sexuala s.a. asemenea. Poate ma insel.

 

Ai visat urat si ai chef de cearta? :nea:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Ai visat urat si ai chef de cearta? nea.gif

 

Am visat foarte frumos. Si nu am chef de cearta. Sunt mai sensibila cand e vorba de fete de 16 ani in capetele carora sar toti lupii si lupoaicele moraliste. Pana si cu Nemo m-am certat din cauza asta.

Oricum, daca nu ar fi fost fotografiile unor useri de pe aici, probabil ca as fi umplut topicul asta cu ce am eu de demonstrat (nu acum, cand o sa am chef).

Peace! snegurochka.gif

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stie foarte bine ce face doar ca nu poate sa se abtina ca nu suporta nicio durere.

 

Off: problema cu adeptii stilului patriarhal ar fi care ?

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc tuturor care au raspuns si au incercat sa ajute,cat despre restu,nu am nimic de comentat,parerile voastre sunt ale voastre,nu ma afecteaza ce spuneti. Apropo,numai ce s-a despartit de prietena lui .

Cat despre ironiile de pe aici.....am avut si eu faza in care nu suportam sa ma atinga altcineva inafra de Florin dar am trecut peste si am vazut ca trebuie sa imi vad de viata mea cu altcineva. Nu am fost marfa de schimb,nu m-a obligat Florin sa fac nimic,a spus ca daca il plac pe tipu ala bine daca nu e tot bine,nu trebuie sa fiu cu el. stiu ca nu e situatia ideala dar e "povestea" mea si a lui,cu rele cu bune...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Ok. Dupa aia sa nu va mirati ca nu va baga in seama si ca nu aud absolut nimic din ce le ziceti voi. Sau ca se prefac ca aud.

Tocmai atunci te baga in seama, cand iei in serior tot ceea ce face sau se gandeste sa faca. Nu ii interzici ca nu preaai cum si nici sanatos nu e, dar nici nu-i bagi miere unde-i cacat.

păpușe(l), dacă tu ai 16 ani, io mă împușc în gură (e drept, aș face-o cu grație) wink.gif

Credeam ca doar io ma impusc.

Nu sa incercati sa creati aparenta unei corectitudini politice,

Bai frate, dar ati luat-o raznaaaaaa rauuuuu cu corectitudinea asta politica. E la moda. deh.

 

Am visat foarte frumos. Si nu am chef de cearta. Sunt mai sensibila cand e vorba de fete de 16 ani in capetele carora sar toti lupii si lupoaicele moraliste. Pana si cu Nemo m-am certat din cauza asta.

Oricum, daca nu ar fi fost fotografiile unor useri de pe aici, probabil ca as fi umplut topicul asta cu ce am eu de demonstrat (nu acum, cand o sa am chef).

Peace! snegurochka.gif

Poate mi se pare mie, dar tare am impresia ca la varsta adolescentei ai fost tu aia judecata si de acolo te-ai incapatanat si ai sarit calul. Depinde de personalitatea copilului cum il abordezi.

Dar cand copilul vrea musai sa se simta adult, il lasi sa dea cu capul. Stii de ce? Pentru ca e varsta la care inca il mai poti supraveghea sau sustine mai mult, indiferent de alegerile pe care ORICUM le va face.

 

 

Editat de stupid_me
  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu am fost marfa de schimb,nu m-a obligat Florin sa fac nimic,a spus ca daca il plac pe tipu ala bine daca nu e tot bine,nu trebuie sa fiu cu el. stiu ca nu e situatia ideala dar e "povestea" mea si a lui,cu rele cu bune...

Ok. Ai grija, ca s-ar putea sa se impace cu prietena lui. Ai grija, ca s-ar putea sa fie cu tine doar ca sa nu fie singur sau ca sa se distreze. Citeste pe net despre demnitate.

Vezi ca sexul se face de placere, din niciun alt motiv, si fereste-te de boli venerice si sarcina.

Succes!

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

. stiu ca nu e situatia ideala dar e "povestea" mea si a lui,cu rele cu bune...

Nu o numi poveste. De obicei povestile sunt frumoase. Spune-mi ceva frumos din ceea ce numesti tu "poveste".

Sper ca in viata asta sa ai parte de o poveste. Dar deja pentru tine vremea povestilor a trecut, fara sa o traiesti cu adevarat.

Nu sunt ironic, dar sunt trist astazi si m-ai intristat si tu cu asa numita ta poveste.rolleyes.gif

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poate mi se pare mie, dar tare am impresia ca la varsta adolescentei ai fost tu aia judecata si de acolo te-ai incapatanat si ai sarit calul. Depinde de personalitatea copilului cum il abordezi.

 

Pehehehe (copyright Mr. Pervy). Asteptam sa se spuna asta. Nu, nu am permis nimanui sa isi bage nasul in chestia asta inca din adolescenta. Am vazut insa la colegele si prietenele mele asta plus lipsa dorintei sexuale, inhibitii si chiar frigiditate la 20 de ani din cauza acestor abordari (e foarte bun sexul, dar nu cand te exciti, ci cand implinesti 25 de ani).

 

Ceva dreptate ai: am permis in adolescenta unei persoane cu autoritate sa isi bage nasul intr-un hobby nevinovat de-al meu (sport), ceea ce ma face sa sufar si in ziua de azi.

Bai frate, dar ati luat-o raznaaaaaa rauuuuu cu corectitudinea asta politica. E la moda. deh.

 

Pai de cand cu discriminatii, a trebuit sa folosesc si eu sintagma asta. Cum sa ma exprim altfel, cand barbatii isi revendica drepturile?

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×