Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Bine,multumesc celor care au raspuns frumos si pentru restul,noapte buna:) daca va face placere sa judecati,e problema voastra. E foarte urat sa ma numiti indirect curva,sa comentati aiurea,cred ca am facut o greseala cand am decis sa cer opinii aici, e clar ca nu aveti alta ocupatie decat a pune etichete si a judeca gresit oamenii care isi scriu "povestiile" . Multumesc oricum,o seara buna.

 

Suporta-ne si pe noi. Ce e atat de greu ?! :pardon:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Doamne,numa prostii spuneti. Chiar Florin imi spune sa il tin,sa nu ma culc cu el,sa stau si un an cu el daca merge si sa nu fac nimic,nu ma incurajeaza sa fac ceva cu baiatu asta,nu vrea asta. Judecati foarte mult si nu cunoasteti toate aspectele..

Soso, fac tot posibilul sa nu ma erijez in judecator. Dar: cum sa iubesti un baiat si sa stai cu altul (cazul tau)? Stiu ca se poate, dar stiu ca si la 16 ani iti dai seama ca e ceva foarte in neregula si trebuie reparat. Cum sa tii la o fata si sa o combini cu un tip (cazul lui Florin)? Cum sa il vrei pe Florin si sa accepti ca el nu renunta la prietena lui? Daca nu bagai faza cu simtitul in povestea asta, nu scriam nimic pe aici. Puteai sa spui si ca Florin iti face cunostinta in fiecare seara cu cate un cunoscut de-al lui, dupa care va lasa sa va cunoasteti mai bine.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bine,multumesc celor care au raspuns frumos si pentru restul,noapte buna:) daca va face placere sa judecati,e problema voastra. E foarte urat sa ma numiti indirect curva,sa comentati aiurea,cred ca am facut o greseala cand am decis sa cer opinii aici, e clar ca nu aveti alta ocupatie decat a pune etichete si a judeca gresit oamenii care isi scriu "povestiile" . Multumesc oricum,o seara buna.

 

Florin acela nu tine la tine, ci te foloseste ca pe o piesa de schimb. E trist dar adevarat, ia orice om la intamplare, povesteste-i si-ti va spune acelasi lucru.

Iar daca tu ii permiti, ma incolo o sa ii tot permiti si va fi cu atat mai complicat. Vorbeste si cu parintii tai, fiindca de la prietene ca sa "nu fii singura" nu vei gasi un raspuns decat ce va place tie si lor sa auziti.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bine naiba ca nu am fete, ca dupa mesajul asta mi s-a facut parul cret.

Trebuie mentionat ca profesor in toata chestia a fost baietul,care evident n-are nicio strabatere.

Sfecific feminin e doar partea de inceput, aceea cu definitia: golan cu suflet mare (pentru cunoscatori). Oare unde am mai citit eu chestia asta? eusa_think.gifbiggrin.gif

Editat de -altul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cu mine era un baiat foarte de treaba,dragut,la locul lui,se schimbase mult.

M-am bagat cu tipu ala,totu e ok,bine si eu cu Florin am inceput sa ne intelegem super iar.

Si motiv sa ma minta nu are..stie ca ma poate avea si fara atatea promisiuni,deci de mintit stiu ca nu a mintit.

Am decis sa il ignor complet,altceva nu stiu ce sa fac..imi e dor de el foarte tare si nu merge sa imi treaca cu altcineva,trebuie sa fie el. Mai am 2 ani in aceeasi clasa cu el..inca sper sa se intoarca,ca de obicei... Ceva pareri?

Scuza-ma, dar daca tu zici ca ai 16 ani eu ma impusc.

Acuma revenind, esti foarte constienta ca acest baiat este dragut numai cu tine. Un sfat prietenesc : fereste-te de oamenii care sunt draguti cu tine, dar necinstiti cu altii. Orcand vei putea lua locul altora, odata ce interesul lui /ei s-a sfarsit.

 

Una e sa te aiba doar asa si alta e sa simta ca te implici. Totul e mai de calitate la o relatie, fie ea si de natura sexuala, cand femeia se implica. Dar, daca tu si asa egoist, necinstit, golans, etc - il vrei, iti meriti soarta.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu stiu ce parere sa am. In my book are un punct in minus numai pt ca il cheama FLORIN. (Deci am un net idiot si nu stau sa caut un emoticon care mi-ar reda starea de blazare, suspiciune, rau fizic....dar asta este o chestiune subiectiva. La mine un barbat ii suspect numai ce ca il cheama Florin.....motive personale, toti Florinii intalniti, fara exceptie mi-au provocat probleme si dezamagiri, dar pana la urma asta sa nu o iei in serios). Alte pareri:

1. Nu mi-as fi facut "friend with benefits" pe la 16 ani, ca eu atunci credeam ca ne aduce barza. Da` ma rog, alte vremuri. Am fost ultima virgina de pe fata Terrei, sau asa ma simteam,poate ca nici asta nu este chiar recomandabil. Eu zic ca ai inceput asta ceva mult prea repede, dar daca tu esti ok with it, is si eu.

2. Nu stiu cum poti sa stai cu unul cand tu de fapt il vrei pe altul, da` ma gandesc ca o fi si asta posibil, eu nu le am. De cate ori mi-a trecut prin cap "sa fiu cu curu`n doua luntri" eu una m-am simtit ca un jeg si mi-am si luat-o. Nu la modul fizic, ci ca am pierdut relatia.

 

3.In rest, eu nu as da mult pe relatia cu Florin, ca unul care te vrea nu te impinge in bratele altuia.....nici macar sa te pupi. Si ok....in teorie esti singura si nu vrei sa te afli asa....deschizi calea catre viitoare relatii in care vei fi abuzata - daca nu fizic macar psihic- ca sa nu te simti tu singura.

Cam toata lumea a zis acelasi lucru intr-un fel sau altul.


sunt indragostita. Si fetele/femeile indragostite fac aproape orice pentru persoana iubita. Nu m-a tratat ca pe un obiect sexual,m-a tinut in puf mai mereu,ii eram prietena,confidenta,iubita poate chiar sora,de multe ori aveam grija de el.

Mi-as dori sa traiesc obsinuit,sa am o relatie normala si sa fie totu frumos. Nu ma mandresc cu alegerile pe care le-am facut..dar ele m-au adus aici pana la urma..

 

UIte este de inteles ca esti indragostita. Dar esti indragostita de persoana nepotrivita. Iar el nu as zice eu ca este indragostit de tine. De ce? Pai, iti dai tu seama mai tarziu.

Cu afirmatia ca femeile fac aproape orice pt persoana iubita doar imi confirmi ca lasi o usa deschisa oricarui viitor abuz.

Nu inteleg ce inseamna sa fi tinuta in puf - ca o gluma,unde sunt eu acu puf este un termen folosit informal pt a desemna un bordel- nu stiu cat ii erai prietena, confidenta,iubita sau sora, pt ca el nu te respecta. Tu ce zici, daca el chiar avea o sora care face ce faci tu, el - Flo asta- cum ar reactiona?

E foarte bine ca nu te mandresti cu ceea ce faci si ca iti dai seama ca esti necesar sa schimbi.

Lasa-l, gaseste unul pt care nu ai face chiar tot, care nu ca e gelos, dar in nici un caz nu ti-ar permite sa te combini cu nush cine, ca esti gagica lui. Si care mai ales. NU BEA. La 16 ani este un pic prea devreme sa se imbete. Nu zic sa nu beti un pahar de bere, sau de vin sau de ce ati bea voi....ca is constienta ca daca este interzis o sa o faceti....dar mentionezi ca s-a imbatat in parc, daca tin bine minte. Tu stai cu un betiv ca sa nu fi singura si cu unul care, dupa cum bine s-a remarcat, azi-maine te poate impinge pe tava la toti prietenii lui. Da, banii ii va lua el si tu o sa fi fericita ca sta si cu tine.

Editat de Kilkoana
  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu stiu ce parere sa am. In my book are un punct in minus numai pt ca il cheama FLORIN [...] toti Florinii intalniti, fara exceptie mi-au provocat probleme si dezamagiri,

 

:rot: of..

 

Asta apropo de faptul ca numele iti influenteaza destinul.

 

Sa stii ca eu cunosc un Florin care e ok, dar pentru mine e respingator fizic. In rest, m-am inteles bine cu el.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

... dupa ce nu mai vorbisem de ceva timp m-a cautat el. Imi spunea ca are un prieten cu care ar vrea sa ma combine,dar asa numa de vrajeala nimic serios,ca baiatu are masina,bani,e de treaba si de ce nu ... Ceva pareri?

Pai vrea sa scape de tine dar basma curata si fara obligatii in caz ca ramai gravida ca vezi doamne tu te-ai combinat deja si cu prietenul lui, etc. Asa ceva o fata cu putina onoare si care se respecta in acea comunitate, nu face.

Romane, novele sau telenovele sint destule deja, tu insa trebuie sa-ti faci o viata, o meserie din care vei trai nu din mila barbatilor, la asta sa te gandesti pana mai ai timp si mintea clara.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Mare-i gradina Ta , Doamne !.....

Lasati !, ca nu vine de pe luna.

E ceea ce invata din imprejurimi, tocmai de aia pe buna dreptate s-a aratat atat de contrariata.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×