Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

 

ii e teama de singuratate, asa a zis. ca daca pierde asa baiat nu se mai gaseste alt bataus

singuratate la 16 ani cu 2 in pat??? e la plural cuvantul singur ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

singuratate la 16 ani cu 2 in pat??? e la plural cuvantul singur ...

 

nu prea ai citit bine.. acum e rusine daca esti singur. e un standard social foarte sever

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

.. acum e rusine daca esti singur. e un standard social foarte sever

 

La fel e și-aici, ăștia parcă nu sunt sănătoși doh.gif Discutam într-o seară cu două fete, stăteau la o coadă de sute de persoane ca să intre într-un club și le-am întrebat și eu ce e așa de nemaipomenit acolo, ca să merite să stea la o asemenea coadă. ”Păi aici vine toată lumea, trebuie să fii și tu acolo unde merg toți, că altfel ești singur” . Numai nu și-a făcut cruce, de parcă ar fi pronunțat numele Satanei, pe un asemenea ton a spus ”singur” ! S-ar părea că în ziua de azi ”singur” înseamnă ceva gen ”proscris” sau ”outlaw” doh.gif

Editat de harald
  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

nu prea ai citit bine.. acum e rusine daca esti singur. e un standard social foarte sever

Ar trebui sa invete ca nu standardele sociale ii tin de foame, de fericire sau de cald.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

La fel e și-aici, ăștia parcă nu sunt sănătoși doh.gif Discutam într-o seară cu două fete, stăteau la o coadă de sute de persoane ca să intre într-un club și le-am întrebat și eu ce e așa de nemaipomenit acolo, ca să merite să stea la o asemenea coadă. ”Păi aici vine toată lumea, trebuie să fii și tu acolo unde merg toți, că altfel ești singur” . Numai nu și-a făcut cruce, de parcă ar fi pronunțat numele Satanei, pe un asemenea ton a spus ”singur” ! S-ar părea că în ziua de azi ”singur” înseamnă ceva gen ”proscris” sau ”outlaw” doh.gif

 

da, este un trend si stigmatul asta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ar trebui sa invete ca nu standardele sociale ii tin de foame, de fericire sau de cald.

 

Unii nu învață toată viața chestia asta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Unii nu învață toată viața chestia asta.

De mic e bine ca parintele sa te invete acest lucru. Sa fii independent cu adevarat si cat se poate de liber intr-o societate si asa extrem de sufocanta - nu se poate fara sa pleci de la acest aspect. Si uite de aceea dependentele acestea sentimentale si materiale nu iti aduc fericire, desi singurul motiv pentru care aceste 2 elemente ar trebui sa faca parte din viata ta - este MINIM pentru aceasta fericire.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

il vad ca pe un zeu

 

E bine că ești conștientă de chestia asta, dar se pare că nu sesizezi implicațiile :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am stat si eu la o coada din in Manchester in miezul noptii cu fosti si noi prieteni si cunostinte ... am vazut multe in acea noapte si ploua pe deasupra iar coada a ocolit deja cladirea, o zona foarte mare. Era politie peste tot, tineri imbatati dintr-o posirca de Ale pierdeau mintile, noroc cu masinile politiei ca le aduna sa nu se faca de ras in piblic. Incepeau sa se dezbrace ... iar la intrare in sala "control" care si intre picioare te cauta, facut de niste Terminatori cat Guliver, si in poseta mi-au cotrobait, credeam ca mi-a luat pielea de pe spate cu o mangaiere fina, parca intram intr-o puscarie in vizita. A fost buna atmosfera, am avut placere.

 

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

iar la intrare in sala "control" care si intre picioare te cauta, facut de niste Terminatori cat Guliver, si in poseta mi-au cotrobait, credeam ca mi-a luat pielea de pe spate cu o mangaiere fina, parca intram intr-o puscarie in vizita. A fost buna atmosfera, am avut placere.

 

scuza-ma d-na Olga, cred ca nu de la "mangaierea fina", nu? laugh.gif

Editat de Athmy

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×