Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu o numi poveste. De obicei povestile sunt frumoase. Spune-mi ceva frumos din ceea ce numesti tu "poveste".

Sper ca in viata asta sa ai parte de o poveste. Dar deja pentru tine vremea povestilor a trecut, fara sa o traiesti cu adevarat.

Nu sunt ironic, dar sunt trist astazi si m-ai intristat si tu cu asa numita ta poveste.:roll:

Nu am pagini destule sa iti scriu lucrurile frumoase,alinturi,mesaje de noapte buna,de buna dimineata,vorbit la telefon toata noaptea,plimbari,priviri... Sunt multe,nu ma apuc sa le insir acum. Nu as fi strans cu dintii de "relatia" asta daca nu mi-ar fi oferit momente frumoase

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vorbe, ok, dar FAPTE ?

Au fost si fapte. M-a aparat cand am avut nevoie,s-a afisat in toata scoala de mana cu mine,ma saruta in public,asta in clasa a 9a,eram ca doi iubiti, a avut grija de mine...mi-a demonstrat ca nu ii sunt indiferenta,dar Dumnezeu stie ce e in capu lui acum

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu alea-s faptele. Vei vedea pe masura ce cresti. Singura fapta e ca te-a aparat, dar unii baieti fac asta si dezinteresat.

Nu te mai cupla cu cineva care nu sta doar cu tine si minte ca porcu'. Chiar daca iti place stilul ala. Fa sex, daca te atrage, ok, dar nu mai visa relatii romantice cu tipi de genul. La modul general nu te mai cupla cu tipi care iti zic orice dar in fapte reale, nu dau doi lei pe tine. Daca nu poti sa te abtii, atunci accepta-ti soarta, ca tu ai ales-o. Nu alegem de cine suntem atrasi sau de cine ne indragostim, dar alegem cu cine umblam, dupa cine asteptam, cu cine stam, ce acceptam si ce nu.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu alea-s faptele. Vei vedea pe masura ce cresti. Singura fapta e ca te-a aparat, dar unii baieti fac asta si dezinteresat.

Nu te mai cupla cu cineva care nu sta doar cu tine si minte ca porcu'. Chiar daca iti place stilul ala. Fa sex, daca te atrage, ok, dar nu mai visa relatii romantice cu tipi de genul. La modul general nu te mai cupla cu tipi care iti zic orice dar in fapte reale, nu dau doi lei pe tine. Daca nu poti sa te abtii, atunci accepta-ti soarta, ca tu ai ales-o. Nu alegem de cine suntem atrasi sau de cine ne indragostim, dar alegem cu cine umblam, dupa cine asteptam, cu cine stam, ce acceptam si ce nu.

E singurul baiat la care i-am permis atatea,si stiu ca a fost o mare prostie dar ce sa mai fac acum..merg mai departe. Cat despre "fa sex,si doar atat",nu e posibil la mine. Eu nu pot sa fac sex cu o persoana care nu conteaza ptr mine,care e zero barat,de care nu-mi pasa. Trebuie sa fie sentimente,altfel nu merge..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Au fost si fapte. M-a aparat cand am avut nevoie,s-a afisat in toata scoala de mana cu mine,ma saruta in public,asta in clasa a 9a,eram ca doi iubiti, a avut grija de mine...mi-a demonstrat ca nu ii sunt indiferenta,dar Dumnezeu stie ce e in capu lui acum

Ai zis ca avea, si are, o prietena pe care o trata, si o trateaza foarte foarte urat.

Ce sentimente resimteai atunci cand dupa astfel de episoade ajungea la tine in relatii apropiate: nu stiu il vedea-i ca pe un idol, sau iti provoca repulsie etc?

Editat de -altul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Au fost si fapte. M-a aparat cand am avut nevoie,s-a afisat in toata scoala de mana cu mine,ma saruta in public,asta in clasa a 9a,eram ca doi iubiti, a avut grija de mine...mi-a demonstrat ca nu ii sunt indiferenta,dar Dumnezeu stie ce e in capu lui acum

 

Ce povestesti tu tine de adolescenta si de perioada cam nesigura a formarii personalitatii. Noi nu vedem nici un fel de dovada palpabila, faptica, acolo unde imaginatia ta creeaza povesti nemuritoare. Tocmai de aceea nu mai intelegi de ce el se comporta asa cum o face, pentru ca nu prea e nimic de capul lui sau a acestei povesti, decat in capsorul tau visator. Te sfatuiesc sa iei o pauza de baiatul asta, si sa faci cu totul altceva decat sa te intalnesti cu persoane din anturajul lui sau macar sa auzi pomenindu-se de el. Dupa care poate il vei vedea cu niste ochi mai realisti, asa sper. Distanteaza-te un pic de el si vezi ce se intampla, ca doar n-o cadea cerul. Si nu uita de bac si de viitorul tau, ceea ce vrei sa fii in viata.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce povestesti tu tine de adolescenta si de perioada cam nesigura a formarii personalitatii. Noi nu vedem nici un fel de dovada palpabila, faptica, acolo unde imaginatia ta creeaza povesti nemuritoare. Tocmai de aceea nu mai intelegi de ce el se comporta asa cum o face, pentru ca nu prea e nimic de capul lui sau a acestei povesti, decat in capsorul tau visator. Te sfatuiesc sa iei o pauza de baiatul asta, si sa faci cu totul altceva decat sa te intalnesti cu persoane din anturajul lui sau macar sa auzi pomenindu-se de el. Dupa care poate il vei vedea cu niste ochi mai realisti, asa sper. Distanteaza-te un pic de el si vezi ce se intampla, ca doar n-o cadea cerul. Si nu uita de bac si de viitorul tau, ceea ce vrei sa fii in viata.

Nu-mi neglijez viitorul,nici scoala,am aproape numai 10..nu ma stresez. Cat despre distantiere,am facut-o si vara trecuta,si a mers 3 luni de zile fara niciun mesaj nimic,a fost super ok pana l-am vazut din nou in toamna..

Ai zis ca avea, si are, o prietena pe care o trata, si o trateaza foarte foarte urat.

Ce sentimente resimteai atunci cand dupa astfel de episoade ajungea la tine in relatii apropiate: nu stiu il vedea-i ca pe un idol, sau iti provoca repulsie etc?

Ma enerva,nu suport sa vad fete agresate,sau tratate urat,oricine ar fi. De foarte multe ori i-am reprosat chestia asta,si ca ar trebui sa o lase in pace,sa nu o ia la palme pentru orice prostie..nu stiu ce e in capu ei de statea cu el in conditiile alea,dar e viata ei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu-mi neglijez viitorul,nici scoala,am aproape numai 10..nu ma stresez. Cat despre distantiere,am facut-o si vara trecuta,si a mers 3 luni de zile fara niciun mesaj nimic,a fost super ok pana l-am vazut din nou in toamna..

Si ce te atrage la el?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie sa fie sentimente,altfel nu merge..

 

Mare paguba, nu merge si gata. N-ai altceva mai bun de facut decat sa iti "fabrici" sentimente?

nu stiu ce e in capu ei de statea cu el in conditiile alea,dar e viata ei.

 

ia pune-te in locul ei. e exact o fata ca si tine

Nu-mi neglijez viitorul,nici scoala,am aproape numai 10..nu ma stresez. Cat despre distantiere,am facut-o si vara trecuta,si a mers 3 luni de zile fara niciun mesaj nimic,a fost super ok pana l-am vazut din nou in toamna..

 

Bravo pentru rezultatele scolare, eu zic ca poti sta departe de el si mai bine de 3 luni, poate 1 an?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×