Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

cu atat mai tare trebuie sa se responsabilizeze in primul rand fata de ea insasi. In momentul in care se revolta pe viata ca parintii ei nu ii dau atentie -

 

De-obicei, fetele care se comportă astfel o fac din cauza absenței tatălui. Care fie lipsește fizic din peisaj, fie nu are absolut niciun rol în viața fiicei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

De-obicei, fetele care se comportă astfel o fac din cauza absenței tatălui. Care fie lipsește fizic din peisaj, fie nu are absolut niciun rol în viața fiicei.

De obicei. Mai exista si posibilitatea ca acasa sa se simta ca in 'armata', cu un tata si o mama mult prea autoritari. Aka, incuiati.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu am uitat cum era sa fiu indragostita si naiva.

 

Îndrăgostită și naivă erai poate în sufletul tău. Dar nu trecusei la fapte. Ea a trecut demult.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

scuza-ma d-na Olga, cred ca nu de la "mangaierea fina", nu? laugh.gif

Deloc, cred ca nici nu ne considera umani, ne lua doar la numar de capete!!! ... din obisnuinta.

De obicei. Mai exista si posibilitatea ca acasa sa se simta ca in 'armata', cu un tata si o mama mult prea autoritari. Aka, incuiati.

Pai la varsta asta daca deja are viata descrisa mai sus, e clar ca restul lumii traieste in bezna si habar n-au ce inseamna viata, etc.

Eu nici la varsta asta nu permit nimanui sa ma sarute in public, mi se pare de prost gust.

Eu am refuzat scena cu pupatul si la casatoria civila!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poate fiica chiar are personalitate, dar e in perioada in care pune rebeliunea mai presus de orice. De dragul rebeliunii.

 

Asta nu e ”personalitate”, asta e din lipsă de contact fizic cu tatăl, din lipsă de afecțiune masculină în familie. O fată crescută normal, pe care tatăl o ține de mână sau o îmbrățișează firesc, nu e disperată după băieți la 15-16 ani.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Asta nu e ”personalitate”, asta e din lipsă de contact fizic cu tatăl, din lipsă de afecțiune masculină în familie. O fată crescută normal, pe care tatăl o ține de mână sau o îmbrățișează firesc, nu e disperată după băieți la 15-16 ani.

De cand teribilismul denota absenta personalitatii?

An'way, cred ca ai vrut sa spui altceva. Totusi, exista fete orfane de tata si destul de chibzuite. Zici tu ce zici, dar nu e nici pe departe singura posibilitate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Deloc, cred ca nici nu ne considera umani, ne lua doar la numar de capete!!! ... din obisnuinta.

 

Ai sesizat foarte exact, chiar așa stau lucrurile cu oamenii de ordine de la intrarea în cluburi. Am doi astfel de amici, un irlandez și un nigerian și amândoi exact așa se comportă cu puștimea beată care face coadă la intrarea în cluburi.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am refuzat scena cu pupatul si la casatoria civila!!!

Wow!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Wow!

Ne-a educat foarte sever de mici si n-a fost permis nimic din ceea ce facea toata lumea. Scoala si acasa, nu aveam voie la nimeni in curte sau casa si nici sa vorbim cu nimeni din sat, nici evenimente scolare doar anumite festivitati mari si cu parinti de fata. Deloc pe teren de fotbal sau sporturi cu persoane dezbracate, la cinema doar cu mama cand eram mai mari. Sarutarile nu faceau parte din rutina zilei/casei. Asa am educat si eu copiii mei si le place. Este o diferenta intre privat si public in toate!

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ne-a educat foarte sever de mici si n-a fost permis nimic din ceea ce facea toata lumea. Scoala si acasa, nu aveam voie la nimeni in curte sau casa si nici sa vorbim cu nimeni din sat, nici evenimente scolare doar anumite festivitati mari si cu parinti de fata. Deloc pe teren de fotbal sau sporturi cu persoane dezbracate, la cinema doar cu mama cand eram mai mari. Sarutarile nu faceau parte din rutina zilei/casei. Asa am educat si eu copiii mei si le place. Este o diferenta intre privat si public in toate!

Ma rog, vremurile si cutumele societatii.

Una e sa bagi mozoale in public si alta e sa iti saruti cu foc iubitul/a daca atunci pe loc vrei sa o faci. Nu e nici exhibitionism, nici proasta purtare. Copiii din parc chiar trebuie sa invete ca nu e nici o rusine sa te saruti cu cel iubit.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×