Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Dar unele lucruri cum ar fi bataia ar trebui sa le stie, mai ales ca e o fata invatata.

 

Eu nu pot sa ma gandesc nici la bataia de la parinti dupa o varsta, d-apoi la alt gen de bataie. Te feresti instinctiv, daca nu ai deja o problema mai grava.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Am stat si eu la o coada din in Manchester in miezul noptii cu fosti si noi prieteni si cunostinte ... am vazut multe in acea noapte si ploua pe deasupra iar coada a ocolit deja cladirea, o zona foarte mare. Era politie peste tot, tineri imbatati dintr-o posirca de Ale pierdeau mintile, noroc cu masinile politiei ca le aduna sa nu se faca de ras in piblic. Incepeau sa se dezbrace ... i

 

Exact așa e și în Nottingham, ai descris exact atmosfera.

eu nu am uitat cum eram la 16 ani, chiar daca s-a intamplat acum 100 de ani, voi chiar ati uitat? E indragostita, e mica si fara experienta,

 

N-am uitat, da' nu toate erau la fel la 16 ani. Erau într-adevăr vreo 7-8 fete care treceau de la unul la altul, disperate să fie ”populare”, dar erau de două ori mai multe alea cu care mai mult decât să te ții de mână nu vedeai de la ea. Te rog să estimezi singură care dintre ele îmi captau mie atenția :spiteful:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Toate experientele vietii te formeaza, nu spun ca experienta ei este una fericita, dar este ceva din care va invata si ii va folosi in viitor.

Foarte naspa de parinti ca nu au habar ce-i cu fata lor. Un copil destept va ezita atunci cand cineva va spune ' treaba ta, da-i inainte, e dreptul tau. dar apoi sa nu zici ca nu te-am avertizat de consecinte.'

Ce pana mea fac parintii aia daca nu au habar de intreaga telenovela a fiicei lor?

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

intelegea ca nu este OK ce face prietenul ei cu cealalta fata si pleca si ea de langa el.

Eu cred ca daca intelege ca nu ar fi ok sa fie si ea lovita de el (Si asta intelege f bine), ar putea sa nu inteleaga nici faptul ca o loveste pe alta. Intelege f bine, dar ca unui copil in dificultate, ii e mai usor sa bage capul in pamant ca si strutul la chestiile care nu ii (prea) convin.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Foarte naspa de parinti ca nu au habar ce-i cu fata lor.

 

Asta am zis de la început, că ”părinți se pare că n-a avut niciodată”.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ar trebui, dar nu le stie, pentru ca nu a palmuit-o pe ea. Daca era mai in varsta, intelegea ca nu este OK ce face prietenul ei cu cealalta fata si pleca si ea de langa el. Dar acum nu intelege, indiferent ce am spune noi, ce i-ar spune oricine, este indragostita si atat. El este 'zeu', dupa cum a spus, mai departe nu reuseste sa proceseze superficialitatea si rautatea lui.

 

daca citesti ce scrie despre ce batai sufera cealalta fata, zicand la adresa aceleia ca nu stie ce-o fi in capul ei de le rabda, ai putea sa tragi concluzia ca proceseaza informatia, dar se blocheaza la Fat-Frumos care este minunat cand este cu ea. Pe el nu il vede capabil de rautati, dar pe fata aia o vede capabila de asa prostie incat sa se lase lovita. Tu ce crezi despre aceasta "solidaritate" dintre fete?

Editat de Athmy

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ar trebui, dar nu le stie, pentru ca nu a palmuit-o pe ea. Daca era mai in varsta, intelegea ca nu este OK

 

Ei, dacă nu înțelege, atunci o să învețe the hard way.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Asta am zis de la început, că ”părinți se pare că n-a avut niciodată”.

Da, ok. Dar sa stii ca in acest caz, cu atat mai tare trebuie sa se responsabilizeze in primul rand fata de ea insasi. In momentul in care se revolta pe viata ca parintii ei nu ii dau atentie - sau doar prin prisma faptului ca trebuie sa isi duca la bun sfarsit rolul de adolescenta rebela si independenta - caci constientizand aceste tertipuri (pana la urma), nu mai are scuza de 'copil tembel'.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Pe el nu il vede capabil de rautati, dar pe fata aia o vede capabila de asa prostie incat sa se lase lovita. Tu ce crezi despre aceasta "solidaritate" dintre fete?

 

Fetele sunt permanent în competiție unele cu altele și cu cât sunt mai needucate, cu-atât se apropie mai mult de etalonul BSF (base & spoiled female).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Ce fac parintii, se observa in ceea ce face fiica.

Da si nu. Poate fiica chiar are personalitate, dar e in perioada in care pune rebeliunea mai presus de orice. De dragul rebeliunii. Sunt multi oameni care si-au depasit conditia din familie. Depinde de capacitatea de autodidactica a individului.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×