Sari la conținut
Forum Roportal
MariaB

reguli de postare pe forum

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

mda. [heidy] tocmai puncta faptul ca discutia este off-topic. i s-a replicat de catre altcineva - "nu esti moderator". si cu ceva limbute scoase...parca.

cearta? conflict? atitudine partinitoare? suna mai repede a tachinare si gluma si n-am vazut sa se fi suparat careva.

Eu sunt cea care am zis ca Heidy nu e moderator .

Multi se trezesc facand ordine, fara a avea acest drept si in plus ma deranjeaza cei care ii atentioneaza pe altii iar ei in mod repetat incalca regulile.

Editat de mirelut

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Singurul lucru pe care il aduc in discutie este cel de mai sus(inainte de postul mirelei, nu la ea ma refer, Mirela, ai raspuns in timp ce scriam si..s-au intercalat). Atat. Nu va insult inteligenta, nu vreau sa ingradesc dreptul la libera exprimare, la replica, la viata, la .. :spiteful:

Atat.

Editat de Amarena

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca oriunde te simti cat de cat liber se gaseste cineva care sa iti spuna ca ai prea multa libertate si de aici pana la a interzice accesul pe site-ul vostru nu mai e decat un pas.Dar ce sa ii faci betia puterii v-a cuprins si pe voi altfel ce moderatori a-ti fi daca nu a-ti impune celor noi sau mai iubitori al unui adevar sau altul cum sa se poarte sau daca se pot scobi in nas cand posteaza.Cred ca e mai simplu de rezolvat citind printre randuri. Sau nu mai aveti spatiu la cine va gazduieste de trebuie sa limitati asa orice tentativa de a te simti liber sa impartasesti ceea ce crezi.Si Cioanas cu tot respectul meritat cred ca iubeste Biblia in intregime de aceea ii e atat de greu sa limiteze citatele.Mai bine lasati oamenii sa se simta liberi macar aici ca de reguli suntem inconjurati mereu ca de sarme ghimpate.Daca am postat prea mult puteti sterge dragi moderatori cat credeti de cuviinta sau chiar tot.Auzi tu majoritate!!!

Ca si in democratie.O seama de oameni tampiti alesi si ajunsi in parlament prin cine stie ce mijloace isi imagineaza ca vulgul vrea ca el sa isi autovotezze salarii europene desi traieste in Romania.Sper ca ve ti sterge mesajul sa nu fiu arestat pentru instigare la nesupunere civica.Va multumesc!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu sunt cea care am zis ca Heidy nu e moderator .

Multi se trezesc facand ordine, fara a avea acest drept si in plus ma deranjeaza cei care ii atentioneaza pe altii iar ei in mod repetat incalca regulile.

De unde stii ca incalc regulile in mod repetat? Mi-ai urmarit posturile la religie si spiritualitate si m-ai vazut de multe ori offtopic? :tease:

Intr-adevar, nu m-am suparat, ce rost avea sa ma supar? Dar nu era necesar sa-mi scoti ochii spunandu-mi ca nu sunt moderator. Si arareori am fost offtopic, cel putin la religie si spiritualitate, iar cand am fost, mi-am asumat integral scrierea pe langa subiect, iar daca altcineva mi-a spus ca sunt offtopic, nu am sarit la gatul lui, indiferent daca era sa nu moderator.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De unde stii ca incalc regulile in mod repetat? Mi-ai urmarit posturile la religie si spiritualitate si m-ai vazut de multe ori offtopic? :tease:

Intr-adevar, nu m-am suparat, ce rost avea sa ma supar? Dar nu era necesar sa-mi scoti ochii spunandu-mi ca nu sunt moderator. Si arareori am fost offtopic, cel putin la religie si spiritualitate, iar cand am fost, mi-am asumat integral scrierea pe langa subiect, iar daca altcineva mi-a spus ca sunt offtopic, nu am sarit la gatul lui, indiferent daca era sa nu moderator.

Nu e vorba de unde, cum si de ce suntem offtopic....nu e frumos sa te trezesti brusc si sa iti anunti colegii de forum ca sunt pe din afara daca tu nu ai acest drept (desi participanta si tu la discutiile care au generat abandonarea subiectului initial)

Da asa e invata romanul....sa fac de toate 8) .... :o: ...si cum le face imi e rusine sa zic :o: .

Editat de mirelut

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cioanas, cine crezi tu ca citeste un post de 20-30 de randuri? Maria Magdalena? Cine crezi ca citeste? Si sa mai fie si citat din Biblie sau mai stiu de unde. Fii serios. Mesajele lungi cat o zi de post sunt tortura psihica si vizuala. 8)

Cum am mai spus, mesajele trebuie sa fie scurte si la obiect. Si sa aiba o idee clara, inteligibila. Ce ti se pare asa de complicat? :P

Eu cred ca se omite ceva...pe un topic de religie si spiritualitate,cine vrea sa participe la discutie e binevenit,dar sa se astepte la postari cu citate din Biblie....

Desi dupa cum am vazut(si poate am avut si eu vina mea de multe ori in asta... :yahoo: ) postarile doar cu citate biblice e lipsita de sens pentru cei care nu sunt interesati.Iar pentru cei interesati e bataie de cap!

Deci cred ca e bine sa se lase o portita de genul 2-5 versete biblice,sau ideea lor ca argumente la ceea ce persoana vrea sa argumenteze.Trebuie totusi lasata liberatate crestinilor sa argumenteze cu Biblia,pentru ca asta e ceea ce stiu ei cel mai bine :doh: ....afirmatii de genul"mda...versiunea biblica ca de obicei"...nu-si prea are loculpe un topic in care se discuta despre Biblie :doh: .Tine de bunul simt al fiecaruia sa posteze cum vrea si ce vrea in limita regulilor impuse.

Si cu asta am cam spus tot ce aveam de spus!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Trebuie totusi lasata liberatate crestinilor sa argumenteze cu Biblia,pentru ca asta e ceea ce stiu ei cel mai bine :P ....afirmatii de genul"mda...versiunea biblica ca de obicei"...nu-si prea are loculpe un topic in care se discuta despre Biblie :yahoo: .Tine de bunul simt al fiecaruia sa posteze cum vrea si ce vrea in limita regulilor impuse.

Si cu asta am cam spus tot ce aveam de spus!

 

1. Cam pe toate topicurile se citeaza copios din Biblie chiar si unde nu este cazul...problema nu este citarea ci citarea EXCESIVA

2. Biblia ar trebui folosita ca argument nu ca umplutura

3. Este un forum de religie si spiritualitate deci nu numai de crestinism...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
3. Este un forum de religie si spiritualitate deci nu numai de crestinism...

Mda,e un forum de religie si spiritualitate...dar tocmai pentru ca si Crestinismul este implicat in asta e frumos sa ii lasi pe oameni sa isi spuna parerile si referitor la capitolul asta.(nu ma refer la tine :yahoo: )Vrea cineva sa ma combata...ok...dar nu cu"mda,versiunea biblica...neeext!"ca asta nu e un argument favorabil :P

Capisci? :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mda,e un forum de religie si spiritualitate...dar tocmai pentru ca si Crestinismul este implicat in asta e frumos sa ii lasi pe oameni sa isi spuna parerile si referitor la capitolul asta.(nu ma refer la tine :spiteful: )Vrea cineva sa ma combata...ok...dar nu cu"mda,versiunea biblica...neeext!"ca asta nu e un argument favorabil :doh:

Capisci? :)

 

de acord...

dar nu prea am vazut musulmani sa se bage peste topicurile crestine

invers insa am vazut....cam la toate topicurile despre islam apare un "crestin" cu lungi copy-paste-uri biblice...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
de acord...

dar nu prea am vazut musulmani sa se bage peste topicurile crestine

invers insa am vazut....cam la toate topicurile despre islam apare un "crestin" cu lungi copy-paste-uri biblice...

mda..asta este...din prea mult ...zel :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×