Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Te rog, pentru binele mamei tale, consultati si un alt medic. Pentru mine, un medic ce sustine ca tetania si spasmofilia sunt mortale, este descalificat profesional.

tocmai ...a consultat...mai multi..

 

aaa...si mama mai face crizele astea si atunci cand este cald tare afara...sau nu chiar tare....cade pe jos....si are foarte mare lipsa de calciu...este ceva din copilarie...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
tocmai ...a consultat...mai multi..

 

aaa...si mama mai face crizele astea si atunci cand este cald tare afara...sau nu chiar tare....cade pe jos....si are foarte mare lipsa de calciu...este ceva din copilarie...

si tratamente a facut? :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Terapia cognitiv comportamentala nu te va vindeca asa cum speri tu. In nici un caz. Iti va asigura o functionare optima pana la urmatorul atac de panica ce va aparea cu certitudine atunci cand vei fi stresata.

 

 

Sa inteleg ca daca aceste atacuri au debutat o data, vor reveni toata viata ori de cate ori voi fi stresata mai serios?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca o sa incerci sa le vindeci cu terapie cognitiv comportamentala, DA, fara doar si poate vor reveni ori de cate ori vei trece printr-un episod mai stresant. Si nu ai cum sa eviti evenimentele stresante, ca tot mai afli de un deces, te mai mariti, mai faci un copil, mai treci printr-o boala...viata e uneori stresanta.

Insa poti incerca o terapie mai profunda care sa dizolve nucleul tau anxiogen. Se poate.

Numai bine! :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca o sa incerci sa le vindeci cu terapie cognitiv comportamentala, DA, fara doar si poate vor reveni ori de cate ori vei trece printr-un episod mai stresant. Si nu ai cum sa eviti evenimentele stresante, ca tot mai afli de un deces, te mai mariti, mai faci un copil, mai treci printr-o boala...viata e uneori stresanta.

Insa poti incerca o terapie mai profunda care sa dizolve nucleul tau anxiogen. Se poate.

Numai bine! :spiteful:

 

 

Multumesc tare, tare mult pentru sfat, dar care ar fi terapia aia? :resent: :huh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poti folosii o terapie integrativa, o analiza tranzactionala, un PNL, o analiza existentiala...sunt multe terapii cu un real folos.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

buna

 

Buna!Si eu sufar de spasmofilie si atacuri de panica.Acum doi ani au inceput crizele si am luat tot timpul calciu si magneziu.La inceput m-am simtit groaznic de rau,dar cu timpul am inceput sa ma simt putin mai bine.Nu am fost deloc la medic terapeut si nici la psihiatru.Am incercat, de cate ori ma apucau crizele,sa ma controlez.Cand simteam ca mi se face rau ieseam din casa,ma plimbam,stateam de vorba cu prietenii,ca sa uit ca imi este rau.Nu trebuie sa te gandesti la ce este mai rau.Trebuie sa fii optimist!Consider ca asta conteaza foarte mult.Acum ma simt mai bine si lupt in continuare cu aceasta boala.Imi era frica sa stau singura in casa,dar acum pot sa stau fara nici o problema.Nu putem sa ies pe strada neinsotita,dar acum nu mai imi fac probleme.Nu trebuie sa te lasi batut!Nu mai luati tot soiul de medicamente!Medicul psihiatru recomanda medicamente,dar nu sunt deloc bune,sunt chiar periculoase.Asa ca ,fiti tari si ascultati sfatul meu!Va pup si va doresc din tot sufletul sa invingeti aceasta boala!SE POATE!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Te lupti...cu ce te lupti? Cu anxietatea? Dar chiar nu va ganditi ca frica asta e a voastra? De ce va luptati cu ea in loc sa o acceptati?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Te lupti...cu ce te lupti? Cu anxietatea? Dar chiar nu va ganditi ca frica asta e a voastra? De ce va luptati cu ea in loc sa o acceptati?

 

valeu, e infricosator ceea ce spui tu aici. Cum sa accepti?? :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×