Sari la conținut
Forum Roportal
S.R.

Fericirea sau nefericirea sunt predispozitii psihice?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu hormonii. Egalul este dorit de suflet, atunci cand vrei ajutor sau salvare. Deci sursa este spirituala, nu carnala.

Da, imi caut o persoana ca mine. Imi vad parintii ca sunt la fel desi sunt opusi.

Fizic, tata are fata de copil si e genul bine facut. Mama are fata blanda si cu sani mari.

Lui tata ii placeau roscatele cu sanii mari, a gasit-o pe mama. Mamei ii placeau astia ce par niste copii, dar care nu sunt.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Copilul maturizat si mama generoasa?

 

Se potrivesc deci, copii maturi sunt iubiti de mamele bune. Cred ca orice pseudo cuplu are de fapt o motivatie incestuoasa.

Se potrivesc. Eu fiind combinatia lor, va trebui sa imi iau unul serios.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Lui tata ii placeau roscatele cu sanii mari, a gasit-o pe mama. Mamei ii placeau astia ce par niste copii, dar care nu sunt.

Wow... pare un caz tipic de dualitate "Caregiver-Infantile" :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Adica tot pe motivatie incestuoasa? Incest in sensul de egalitate spirituala, compatibilitate emotional-mentala.

Da, asa. Fizic sa fie acelasi gen de frumusete. dar opus, nu stiu daca intelegi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dar oamenii trebuie sa gaseasca opusul asemanator :huggles:

Eu am iesit asa,

E recomandat sa gaseasca un Dual care este foarte diferit dar nu este diametral opus.

Iar tu nu esti si caregiver si infantil, nu esti combinatia dintre cele 2 ci ori una ori alta. Poate nu esti ca nici unul dintre parinti, poate ai functii de la amandoi... adica... esti si ca unul si ca celalalt dar la partea de atitudine erotica/romantica esti doar ca unul dintre ei. :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu am un opus? Nu prea tanjesc dupa frumusete eu .. sau nu stiu.

Toti avem. Eu am avut un opus, ce mi-ar fi oferit toata dragostea si toata protectia de care am nevoie, dar m-am purtat ca un c//. Ma mir ca nu m-a luat la bataie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×