Sari la conținut
Forum Roportal
S.R.

Fericirea sau nefericirea sunt predispozitii psihice?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

ignorance is bliss? :flowers:

Sa gandesti putin, nu sa nu fii in stare sa gandesti. Si simtirea asta este tot in apanajul oamenilor destepti, prostul simte putin.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sexul si placinta elibereaza serotonina, nu? Drogul fericirii, iluzia sangelui.

Ma refer la placeri. Dar nu numai la asta, eram la Piata Victoriei cu colegii, e un coleg ce imi place cum arata, a fost atractie sexual din partea mea. Mi-am luat o placinta si el la fel (foarte bune placintele de acolo), ne zice fetele ca sa dam placinta aia ne trbuie 20 min de sex. Dar mai zice el ceva, prea mult sex strica, te plictisiesti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sa gandesti putin, nu sa nu fii in stare sa gandesti. Si simtirea asta este tot in apanajul oamenilor destepti, prostul simte putin.

 

Cand am zis io odata ca povestile MARI de iubire, sunt DOAR pt inteligentze peste medie (macar alea emotionale)...mi s-a zis ca totul e chestie de mancarime :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Io n-am zis asa ceva. Mai mult, eu am zis si ca prostii nu fac nici sex bine, dar nu cred ca m-a luat cineva in seama. :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pie sex .. sex the pie way .. sex equals pie square bed by multiple orgasms times couple.

 

Io n-am zis asa ceva. Mai mult, eu am zis si ca prostii nu fac nici sex bine, dar nu cred ca m-a luat cineva in seama. :flowers:

Inteligenta sexuala este foarte importanta. O masura adevarata a inteligentei reale.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt un om nefericit, desi am de toate, explicatia cum apare. Logic ar fi ca nu am suficiente pt cat vrea eu.

Deci problema apare din 2 parti: Eu si mediu. Eu e determinat de intrinsec si extrinsec, as scrie intrisex si extrinsex, iar mediul la fel.

Concluzia e ca daca nu te sinucizi, macar sa nu plangi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×