Sari la conținut
Forum Roportal
S.R.

Fericirea sau nefericirea sunt predispozitii psihice?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Atunci genetica si mediul ? ;)

Cu siguranta.

Om fi noi predispusi genetic la una sau la alta, dar tot mediul ne pune in situatii limita si tot educatia ne cizeleaza gandirea, instinctele, gusturile :search:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu, pur si simplu, mi-a atras atentia nickul, vreau sa stiu de ce l-ai ales chiar pe asta.

Uite, eu m-am gandit la nickul asta cand ma uitam la manga.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu stiu, pur si simplu, mi-a atras atentia nickul, vreau sa stiu de ce l-ai ales chiar pe asta.

Uite, eu m-am gandit la nickul asta cand ma uitam la manga.

Nu. Am intalnit expresia tot pe undeva pe net si m-am gandit ca ar fi o ironie placuta (si chiar e, pentru ca oamenii ma vad mica si curioasa).

In realitate nu sunt nici mica (ba din contra) si nici macar curioasa (cel ptin nu in asa masura cum ar sugera-o nick-ul).

Aveam si un topic despre user pe undeva, daca nu esti satisfacut de explicatie.

 

Si ca sa fim si ontopic, sunt absolut convinsa ca a mea capacitate de a-mi regasi de fiecare data echilibrul, respectiv linistea si fericirea nu vine din afara. Cu toate astea, evit acele medii care ar putea spulbera acest echilibru. Pentru asta tre sa te cunosti f bine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
I don't care... ;)

Saracia provoaca fustrari mari, ele mai devreme sau mai tarziu se manifesta. Depinde ce e important pentru un om. Atunci cand erai mica poate ai vrut o papusica... Dupa o vreme, parintii ti-au cumparat-o, te-ai jucat cateva zile cu ea si ai pus-o in sertar, acolo i-au putrezit plasticele. Deci fericirea ta nu statea in papusica aia...

 

:search:

 

In momentul respectiv, probabil fericirea sta chiar si intr-o papusa. Ca te plictisesti si nu te mai satisface de la o vreme e alta treaba. Asta din cauza ca fericirea e efemera. N-ai cum sa fii fericit tot timpul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×