Sari la conținut
Forum Roportal
mau77mau

Honoarea familiei Prigoana !

Postări Recomandate

E drept ca baietii astia sunt plini de experienta insa nu prea pare sa-i ajute. In alta ordine de idei, ca sa revin la subiectul topicului, promoveaza un tanar fara absolut nici un pic de experienta.

 

Iar asta cu experienta ? Chiar nu intelegi ca este absurda o astfel de idee cand vine vorba de functia de parlamentar ?

 

Daca prin incalcarea dreptului unuia de a candida, tara nu risca la imagine, apoi il sacrific pe acela, pentru ca nu ii bagat la puscarie, nu sufera. Noi suferim promovand tute, pitipoance, "doamne" ajunse sus prin metode dubioase, cocalari.

 

Si cocalarii, pitipoancele, etc au dreptul sa candideze daca sunt cetateni si sunt promovati de un partid. Probabil ar trebui sa stai in alta tara cu o alta lege...din fericire aici dictatura aia despre care tot vorbiti voi ofera sanse si acestor oameni.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Iar asta cu experienta ? Chiar nu intelegi ca este absurda o astfel de idee cand vine vorba de functia de parlamentar ?

Nu este absurda ideea asta, omul in cauza isi va da cu parerea referitor la cum o vom duce noi, cei multi, iar in contextul asta cred ca ar fi util sa poata intelege concepte de macroeconomie, de justitie si altele. Doar ce a invatat el la scoala din state platita de taticu, poate e OK, insa doar la nivel teoretic. In plus de asta exista cateva diferente mari intre SUA si Romania, motiv pentru care multe din informatiile acumulate de el acolo nu prea se aplica pe plaiurile dambovitene.

Daca stau mai bine sa ma gandesc ... pot spune ca am gresit, cel mai probabil are ceva experienta dar asta se refera la cum sa facem bani din contracte cu statul, deci pe carca noastra, si a mea si a ta.

 

Enjoy !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si cocalarii, pitipoancele, etc au dreptul sa candideze daca sunt cetateni si sunt promovati de un partid. Probabil ar trebui sa stai in alta tara cu o alta lege...din fericire aici dictatura aia despre care tot vorbiti voi ofera sanse si acestor oameni.

 

Mda, pacat ca e vorba de cocalarii si pitipoancele celor de la putere, deci nu se poate pune ca argument pentru felul in care se manifesta democratia, ci exact pe dos.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

orice cetatean roman care indeplineste anumite conditii are dreptul sa candideze si un partid poate propune pe oricine, doar votul negativ al cetatenilor din colegiul respectiv poate sa le arate ca oamenii nu pun botul la orice

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

fratele meu locuieste in sectorul 1 ... a fost ziua sotiei lui acum 2 zile si a primit un sms de la multi ani chiar de la dl honorius prigoana in persoana :doh:

 

si cu ocazia asta intelegem de ce au meritat serviciile secrete un buget marit, evidenta populatiei este utila in multe ocazii legate de securitatea nationala a pdlului

Editat de mau77mau

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
fratele meu locuieste in sectorul 1 ... a fost ziua sotiei lui acum 2 zile si a primit un sms de la multi ani chiar de la dl honorius prigoana in persoana :P

 

si cu ocazia asta intelegem de ce au meritat serviciile secrete un buget marit, evidenta populatiei este utila in multe ocazii legate de securitatea nationala a pdlului

 

:doh:

 

eu nu stiu cu ce se ocupa serviciile secrete dar asta dovedeste un singur lucru: serviciul public de "evidenta populatiei" din sectorul tau este utilizat in scop electoral. nimic mai mult si nimic mai putin. :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:doh:

 

eu nu stiu cu ce se ocupa serviciile secrete dar asta dovedeste un singur lucru: serviciul public de "evidenta populatiei" din sectorul tau este utilizat in scop electoral. nimic mai mult si nimic mai putin. :D

 

 

ai dreptate ... aici am fost subiectiv si rautacios ... oricum a fost frumos din partea lui sa ureze la multi ani :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu este absurda ideea asta, omul in cauza isi va da cu parerea referitor la cum o vom duce noi, cei multi, iar in contextul asta cred ca ar fi util sa poata intelege concepte de macroeconomie, de justitie si altele. Doar ce a invatat el la scoala din state platita de taticu, poate e OK, insa doar la nivel teoretic. In plus de asta exista cateva diferente mari intre SUA si Romania, motiv pentru care multe din informatiile acumulate de el acolo nu prea se aplica pe plaiurile dambovitene.

Daca stau mai bine sa ma gandesc ... pot spune ca am gresit, cel mai probabil are ceva experienta dar asta se refera la cum sa facem bani din contracte cu statul, deci pe carca noastra, si a mea si a ta.

 

Enjoy !

 

Deci asta care a facut scoala in SUA nu intelege dar tamplarii de la noi care sunt prin parlament inteleg. :doh:. Mai bine spui...este prea tanar, nu conteaza experienta, nepotism, etc decat sa ii atribui un defect care este deja prezent in parlament in realitate prin altii.

 

orice cetatean roman care indeplineste anumite conditii are dreptul sa candideze si un partid poate propune pe oricine, doar votul negativ al cetatenilor din colegiul respectiv poate sa le arate ca oamenii nu pun botul la orice

 

Nu conteaza asta cand vine PDL...astia ar trebui interzisi.

 

fratele meu locuieste in sectorul 1 ... a fost ziua sotiei lui acum 2 zile si a primit un sms de la multi ani chiar de la dl honorius prigoana in persoana :D

 

si cu ocazia asta intelegem de ce au meritat serviciile secrete un buget marit, evidenta populatiei este utila in multe ocazii legate de securitatea nationala a pdlului

 

Si eu am primit mesaj de la Geoana chiar in ziua alegerilor...

 

ai dreptate ... aici am fost subiectiv si rautacios ... oricum a fost frumos din partea lui sa ureze la multi ani :P

 

Da, da, da. :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

una peste alta nemernicu se descurca foarte bine din punct de vedere oratoric si nu este cu nimic mai prejos decat javrele mari din partidele noastre de top :doh:

 

PS - sper sincer sa castige alegerile astea partiale si astfel sa se adanceasca neintelegerile din partid intre fraierii visatori si oligarhii manipulatori :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×