Sari la conținut
Forum Roportal
mau77mau

Honoarea familiei Prigoana !

Postări Recomandate

Pentru ca nu s-a vandut ca ceilalti. De unde pana unde azi spune una si maine alta; nu cumva l-ai incurcat cu Basescu? :P

Daca era asa, ar fi fost la guvernare acum, in ciuda celor spuse in campanie. Basescu ce-a zis despre cele afirmate despre PDS si PNL, imediat ce a castigat alegerile? Ca au fost afirmatii de campanie :P, hai sa ne dam mana peste tara. Nu stiu cum poti sa afirmi ca Antonescu a fost cel labil :P

 

Poate merita Besescu mai mult respect pentru ca a castigat alegerile prin frauda 8) sau pentru ca a luat inapoi tot ce spusese despre liberali si PSD-isti cu o zi in urma, imediat ce s-a vazut inscaunat.

 

Nu l-am incurcat deloc...azi spune ca Geoana este un demagog si ca nu pot castiga impreuna iar maine face alianta cu PSD. Antonescu este foarte vandut dar lui Patriciu care l-a sustinut si promovat la sefia partidului. Tariceanu i-a adus si tinut la putere timp de 4 ani iar Antonescu i-a dus in opozitie...ramane de vazut cat timp. Pana acum Antonescu nu a facut nimic...este de 20 de ani in politica. Pentru ca PNL si PSD sa devina o optiune trebuie sa scape de cei care ii conduc acum si sa isi refaca propria identitate. O solutie PSD+PNL in alianta nu este buna pentru nimeni mai ales ca aceste doua partide se pretind a fi de stanga respectiv dreapta. Astfel de aliante nu pot functiona dupa alegeri decat daca ele nu sunt de stanga si dreapta...iar atunci alegatorul care a votat pentru stanga sau dreapta a fost mintit.

 

Antonescu va impartasi soarta lui Geoana cat de curand.Intai este la rand marele prostanac ,dupa care urmeaza si superbul tolomac.Basescu cu toate mismasurile si arogantele lui, este zeu politic pe langa astia doi.

 

Si care este soarta asta ? Imi este teama ca o sa ii vedem pe astia doi in continuare la putere.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Faceti si voi socoteala ce forte au avut tolomacii in spate si cum i-a batut Basescu.

 

 

Nu numai pe cei doi i-a bătut Băsescu. Acum e pe cale să mai bată vreo 15 000 de profesori, şi alţii 100 000 de angajaţi. De asemenea, va mai bate taxele, impozitele şi preţurile, să crească, nu pentru V

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bah, faza buna e ca a pierdut un candidat al PEDELE.

 

Suna frumos, are un sunet cristalin. Chiar de e un rahatel de victorie.

 

Antonescu s-a luat in gura cu Basel si poate spala pe jos cu el la orice confruntare televizata. Las` ca e mai bine in opozitie. La guvernare numai cu PM, altfel isi iau cele mai de cacao ministere, sa aiba pedeleii pe cine da vina cand totul merge aiurea.

 

Tariceanu era prim ministru! SI SA NU UITAM, DACA VREUN PARTID MAI ARE INCREDERE IN PDL ISI MERITA SOARTA. Aceea de a o incasa la greu. UDMR nu conteaza, ei oricum isi mentin niste unguri care ii voteaza.

 

Basescu este zeu politic.

 

Amu stim ca asta va invata la centru.

 

Ahhhhhhhhhhhhhh, sa ne readucem aminte un scaunel de derutat , unde Honorius a luat bataie cu 70% la suta!

Pentru el a fost doar PUNKT. Partea cu Si de la capat, cred ca se referea la mersul la Bamboo.

 

atunci alegatorul care a votat pentru stanga sau dreapta a fost mintit.

 

Ca PDL ii de dreapta?HUH? :P :P O fi folosind Baselu mana dreapta cand gandeste la binele boborului.

 

Antonescu va impartasi soarta lui Geoana cat de curand.

 

Antonescu, nu-i ase, nu poate fi Honorius, ca NU ARE UN TATA GUNOIER. :P

Aia face parte din categoria wishfull thinking.

In fine, uatever........... 8) :P Sa uram la mult mai multe asemenea mici infrangeri PDL-ului.

Editat de Kilkoana

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
"Eu i-am zis: Ia-ti mai cravata violet. El nimic, Batman, Batman!".

 

:P

:P :P :P La naiba! NU am nimic violet in garderoba! :P :P :P

 

Nu numai pe cei doi i-a bătut Băsescu. Acum e pe cale să mai bată vreo 15 000 de profesori, şi alţii 100 000 de angajaţi. De asemenea, va mai bate taxele, impozitele şi preţurile, să crească, nu pentru V

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu numai pe cei doi i-a bătut Băsescu. Acum e pe cale să mai bată vreo 15 000 de profesori, şi alţii 100 000 de angajaţi. De asemenea, va mai bate taxele, impozitele şi preţurile, să crească, nu pentru V

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
de parca daca ar fi iesit Geoana (adica, daca ar fi ramas), nu ar fi fost vorba de reduceri de posturi, ci ar fi curs cu locurrri de munca

am fi avut parte de aceeasi crestere a somajului, pt ca nimeni nu ar fi rezolvat peste noapte situatia economica si financiara

 

 

Situaţia asta dezastruoasă, prin faptul că Rom

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ca PDL ii de dreapta?HUH? :P :P O fi folosind Baselu mana dreapta cand gandeste la binele boborului.

 

Este centru-dreapta. O alianta inainte de alegeri intre dreapta si stanga este absurda insa dupa alegeri in parlament orice alianta este normala daca duce la normalitate. Dupa alegeri nu mai conteaza decat ca tara trebuie guvernata de cineva si trebuie guvernata bine. Vad ca ai ramas fixata cu Basescu... 8)

 

Mai bine zi mersi de Basescu.Cu papusa Matroska Geoana si Barbie Antonescu era vai de fundul nostru.

 

Pai era o alianta unde toti vroiau cat mai mult si existau scandaluri foarte mari...Din fericire pentru noi acum nu a castigat o alianta iar scandalurile o sa fie reduse. Aliantele care au castigat in Romania au dus in final la esecuri...asa s-a vazut in ultimii 20 de ani.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am fi avut parte de aceeasi crestere a somajului, pt ca nimeni nu ar fi rezolvat peste noapte situatia economica si financiara

 

Dar eu parca aveam mai multa incredere in JOHANNIS decat in BOC.

Iar daca iesea Geoana, eram scutita de a vedea mutra Baselului zilnic. Insa , sa nu o spun in ceas rau, postacii pedeleu si-au facut datoria si au transmis la centru. Basel nu mai apare in fiece zi. Sau, pardon , apare la OTV, peste care trec doar cand butonez.

Basel si Boc si compania.....Bercenel, Videnel, Cocotzica Udrea, Blagel nu imi plac.............vorba aia Pe persoana fizica in primul rand. 8)

 

Honorius nu imi placea ca o fost pus pentru ca taica-sau a cotizat in campanie si avea pretentii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×