Sari la conținut
Forum Roportal
mau77mau

Honoarea familiei Prigoana !

Postări Recomandate

inainte de alegeri se spunea ca daca iese Basescu nu o sa avem guvern pana in vara...o sa fie dezastru...revolutie...prostii. Uite ca avem guvern si nu este nici o revolutie.

 

Stai putin,nu ca mi-as dori asa ceva,dar sa asteptam lantul de scumpiri ce imediat or sa-si faca simtita prezenta,sa vedem si disponibilizarile care imediat vor urma,salariile si pensiile care nu vor mai putea fi date la timp,sanatatea are un buget jalnic din care s-a cheltuit inca in anul care a trecut.Abia atunci vom vedea reactia celor multi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sa intelegem de aici ca tu cunosti adevarul absolut spre deosebire de noi, profanii, care ne dam cu parerea? Asta e si comportamentul lui Base, stie el mai bine, cine nu e de aceeasi parere, sa taca!

 

Sa taca toti! Cu Basel in frunte. Sper sa nu mai apara la teveu asa de des, in asta nu ar da gripa porcina, numai in alde Tecuceanu da!

 

Abia atunci vom vedea reactia celor multi.

 

O sa vina acasa diaspora.

Eu nu spun ca sub o eventuala era Johannis nu se faceau astea, dar sub el mai eram dispusa sa trag. Sub Udrea, Berceanu , Videanu, Boc - Poc si sa nu uitam vlastare tinere precum Hohonorius ( sigur viitor parlamentar) nu mai am speranta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sa taca toti! Cu Basel in frunte. Sper sa nu mai apara la teveu asa de des, in asta nu ar da gripa porcina, numai in alde Tecuceanu da!

Daca nu esti fan OTV sau B1 ai sanse sa-l vezi la TV exact cat are el curaj sa se prezinte la o emisiune sau post TV fara "pupaturi".

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pentru ce are nevoie de experienta in parlament ? Ceva scoala de "dormit in scaun" ? :roll:.

 

Ca sa agate pitzipoance. :D

Da-o dracu, daca altii sunt asa, tre sa il luam si pe cocalarul sef ca a dat taica-sau bani la campania smenarului suprem.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
O sa vina acasa diaspora.

Eu nu spun ca sub o eventuala era Johannis nu se faceau astea, dar sub el mai eram dispusa sa trag. Sub Udrea, Berceanu , Videanu, Boc - Poc si sa nu uitam vlastare tinere precum Hohonorius ( sigur viitor parlamentar) nu mai am speranta.

 

As spune cuvinte urate,mai bine tac.Viitor de aur ,tara noastra are...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce ma bucur! Asta este guvernul ce a condus si pana acum si care o sa conduca spre dezastru.

Daca din pura intamplare scapam de rahat, Basel se scapa el de Boc -Poc.

 

Mergem la dezastru dar poate din intamplare scapam... :roll:

 

Stai putin,nu ca mi-as dori asa ceva,dar sa asteptam lantul de scumpiri ce imediat or sa-si faca simtita prezenta,sa vedem si disponibilizarile care imediat vor urma,salariile si pensiile care nu vor mai putea fi date la timp,sanatatea are un buget jalnic din care s-a cheltuit inca in anul care a trecut.Abia atunci vom vedea reactia celor multi.

 

Toate acestea erau valabile si cu Geoana la putere. Cu Geoana aveai un presedinte nou...fara experienta unui mandat...supus la mai multe greseli...si cu foarte multe polite de platit pe care tot noi le plateam...numai ca Geoana putea sa dea usor vina pe guvernarea BOC din care au facut si ei parte sau pe guvernarea lui Tariceanu chiar daca si acestia erau la putere cu el.

 

Ca sa agate pitzipoance. :D

Da-o dracu, daca altii sunt asa, tre sa il luam si pe cocalarul sef ca a dat taica-sau bani la campania smenarului suprem.

 

Nu spune nimeni ca trebuie sa il iei...parerea mea este ca si cei din sectorul 1 care voteaza PDL nu ar trebui sa il voteze doar pentru a nu favoriza criteriul asta de candidatura...nepotismul sa spunem. Cu toate astea are dreptul sa candideze si chiar sa castige.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mergem la dezastru dar poate din intamplare scapam... :roll:

Asta e din ciclul "speranta moare ultima", desi am impresia ca pedeleii au infipt deja cateva cutite in ea.

Toate acestea erau valabile si cu Geoana la putere. Cu Geoana aveai un presedinte nou...fara experienta unui mandat...supus la mai multe greseli...si cu foarte multe polite de platit pe care tot noi le plateam...numai ca Geoana putea sa dea usor vina pe guvernarea BOC din care au facut si ei parte sau pe guvernarea lui Tariceanu chiar daca si acestia erau la putere cu el.

E drept ca baietii astia sunt plini de experienta insa nu prea pare sa-i ajute. In alta ordine de idei, ca sa revin la subiectul topicului, promoveaza un tanar fara absolut nici un pic de experienta.

Nu spune nimeni ca trebuie sa il iei...parerea mea este ca si cei din sectorul 1 care voteaza PDL nu ar trebui sa il voteze doar pentru a nu favoriza criteriul asta de candidatura...nepotismul sa spunem. Cu toate astea are dreptul sa candideze si chiar sa castige.

E bine ca traim dupa principiul "cainele moare de drum lung si prostul de grija altuia". Noi ne facem procese de constiinta daca micul Prigonel are drepturi sau nu insa de drepturile noastre cine se preocupa? EI?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mergem la dezastru dar poate din intamplare scapam... :roll:

 

 

 

Toate acestea erau valabile si cu Geoana la putere. Cu Geoana aveai un presedinte nou...fara experienta unui mandat...supus la mai multe greseli...si cu foarte multe polite de platit pe care tot noi le plateam...numai ca Geoana putea sa dea usor vina pe guvernarea BOC din care au facut si ei parte sau pe guvernarea lui Tariceanu chiar daca si acestia erau la putere cu el.

 

 

 

Nu spune nimeni ca trebuie sa il iei...parerea mea este ca si cei din sectorul 1 care voteaza PDL nu ar trebui sa il voteze doar pentru a nu favoriza criteriul asta de candidatura...nepotismul sa spunem. Cu toate astea are dreptul sa candideze si chiar sa castige.

 

1. Ar fi o pura intamplare. Dar, hey, o luam din loc si ultimul de pleaca stinge lumina.

 

2. Nu conteaza prea tare presedintele, decat in cazul actual, ca el se crede si prim ministru. Boc este slugoiul perfect. Pentru strict treaba de presedinte, cred ca experienta de ministru de externe, il situeaza mult deasupra Baselului. Dar, cum el isi futu sansa si nu a putut sa muste din curul Baselului in campanie, amu mai bine sa taca.

Cu toate astea raman convinsa ca am pierdut o stofa de PM in persoana neamtului. Ca Basel nu il lua, clar, ca pe asta nu il slugoia ca si pe Boc. Amu, in fine......Basel de accepta varianta Johannis facea un lucru bun.

 

3. Cum tata si fiu.....sau poti imbraca o maimuta in matase, tot maimuta ramane. Iar in cazul Prigoana senior, smecheria, smenozeala, contractele cu statul si imaginea publica atenta construita prin numeroase casatorii si divorturi de aceeasi grasa....sunt un deliciu. Emblematic pentru partidul manelarilor. Sa moara dusmanii mei, daca am vazut un imn PESEDEU sau PENELEU cantat de Guta, Vijelie sau Salam......

 

 

 

Noi ne facem procese de constiinta daca micul Prigonel are drepturi sau nu insa de drepturile noastre cine se preocupa? EI?

 

Da, noi trebuie sa fim cei care sa o spunem raspicat.

Nu ne aparam imaginea, demnitatea, suntem in afara desconsiderati. Paris Hilton din Carpati, Cover Girl ministru si Cocalar Parlamentar.

 

Da-o-n frasii masii! Daca ei nu se simt, apoi trebuie sa afle. Sunt destui postaci care dau raport la partide. Mie imi pasa de imaginea tarii mele! In mod normal, intr-o tara cu o limita de bun simt, candidezi atunci cand ai de ce , ai ce arata deja, cand esti cineva. Nu dupa tata.

Din acest motiv atunci cand ajungem afara, suntem considerati hoti, gunoaie , tarfe. Noi am castigat liberatatea, i-am pus acolo, dar daca ei au uitat sa aiba decenta, tot noi ar trebui sa gasim o cale prin care le atragem atentia.

 

Daca prin incalcarea dreptului unuia de a candida, tara nu risca la imagine, apoi il sacrific pe acela, pentru ca nu ii bagat la puscarie, nu sufera. Noi suferim promovand tute, pitipoance, "doamne" ajunse sus prin metode dubioase, cocalari.

Editat de Kilkoana

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Avem ceea ce meritam insa nu cred ca eu trebuie sa AM ceea ce merita ALTII.

 

in anumite cazuri asta este democratia: avem ce si-au dorit altii. chiar daca a fost o alegere benefica sau nu... chiar daca o parte din alegatori au o putere de intelegere mai profunda sau nu...

Editat de Apopescu76

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Paris Hilton din Carpati, Cover Girl ministru si Cocalar Parlamentar.

 

In alte tari, cum ar fi UK de pilda, orice mic scandal legat de banii publici e egal cu demisia celui implicat, de cele mai multe ori de bunavoie. Chiar daca exista lacomie, exista si rusine. In Romania nu. La fel cum e moral ca atunci cand Udrea e anchetata, cei care o ancheteaza sa nu isi poata prezenta cazul pentru ca s-a terminat sedinta si "nu mai e timp", la fel de moral e sa ajunga un cocalar in Parlament, de smecher ce e. Macar ii mai enerveaza pe cei batrani, care rod la ciolan de ani buni.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×